Logo
Logo
Gardeners' world lipiec - sierpień 2019
Do góry

Gardena: Akcesoria do podlewanie ogrodu

Odpowiednie akcesoria pomogą nam nie tylko w użytkowaniu węża, ale również umożliwią jego sprawne zwijanie dzięki czemu zmniejszymy ryzyko uszkodzenia i utrzymamy porządek w ogrodzie przez cały rok.

Każdy, kto ma własny ogród wie, że podlewanie roślin to podstawa ich pięknego i zdrowego wyglądu. Jednak, zwłaszcza przy większej powierzchni działki, noszenie konewki z wodą jest zupełnie niepraktyczne, dlatego większość amatorów ogrodnictwa zaopatruje się w wąż ogrodowy. To przydatne rozwiązanie ma niestety także swoje wady. Wąż trzeba ciągnąć po trawniku, między drzewami i rabatami, które łatwo uszkodzić. Dla wygody warto stosować bębny lub wózki do węży ogrodowych.

Wózek na wąż
Wózek na wąż 60TS

Bęben na wąż

Do małego ogrodu lub na taras idealne sprawdzi się prosty bęben do węża ogrodowego, np. Flo Bęben do węża ogrodowego (cena ok. 60 zł w Agito.pl).

Urządzenie zapewnia wygodny transport i przechowywanie węża. Dzięki trzypunktowej konstrukcji z dobrze wyważonym środkiem ciężkości bęben jest bardzo stabilny. Jeśli do podlewania mamy większą powierzchnię, a używany przez nas wąż ogrodowy jest dłuższy, pamiętajmy by kupując bęben sprawdzić, jak długi waż można na niego nawinąć.

Wózek na wąż

Przy większym ogrodzie doskonale sprawdzi się bęben na kółkach. Jego konstrukcja znacznie ułatwi pracę - bez problemu przeciągniemy go na drugi koniec działki (np. Gardena Wózek na wąż 60TS cena ok. 300 zł w Agito.pl). Duże, lekkie koła umożliwiają poruszanie się w nierównym terenie, a korba umieszczona w górnej części uchwytu sprawia, że przy zwijaniu węża nie trzeba się schylać.

2013-05-07
źródło i fot.: agito.pl

 

Nowe treści

 

Warto przeczytać
Porady na ten tydzień
Tydzień 30, Sentencja nr:8
Tydzień 30, Sentencja nr:8
Nie zapomnijmy o pielęgnacji róż. Ważne jest systematyczne usuwanie przekwitłych kwiatów oraz wycinanie dzikich pędów.
Tydzień 30, Sentencja nr:7
Tydzień 30, Sentencja nr:7
Po zakończeniu zbioru wczesnych malin usuwamy zeszłoroczne pędy, na których znajdowały się owoce. Palimy je, bo mogą stanowić źródło chorób. Jeśli młode gałązki są słabe lub połamane też je wycinamy przy samej ziemi.
Tydzień 30, Sentencja nr:6
Tydzień 30, Sentencja nr:6
Pamiętajmy o usuwaniu nadmiaru roślin wodnych z oczka, w przeciwnym razie może dojść do zaburzenia równowagi biologicznej w zbiorniku. Rośliny nie powinny zajmować więcej niż 1/3 powierzchni lustra wodnego.
Tydzień 30, Sentencja nr:5
Tydzień 30, Sentencja nr:5
Latem trawa jest bardziej narażona na wysychanie (szczególnie młode trawniki, założone w tym sezonie), dlatego trzeba ją systematycznie nawadniać (co 1-3 dni). Podlewanie najlepiej przeprowadzać wczesnym rankiem lub późnym wieczorem.
Tydzień 30, Sentencja nr:3
Tydzień 30, Sentencja nr:3
Jeżeli trawa na naszym trawniku jest żółta, dobrze ją podlejmy, a następnie (gdy się zazieleni) skośmy i zasilmy nawozem azotowym.
Twoja strona ogrodu