Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Gardena: Akcesoria do podlewanie ogrodu

Odpowiednie akcesoria pomogą nam nie tylko w użytkowaniu węża, ale również umożliwią jego sprawne zwijanie dzięki czemu zmniejszymy ryzyko uszkodzenia i utrzymamy porządek w ogrodzie przez cały rok.

Każdy, kto ma własny ogród wie, że podlewanie roślin to podstawa ich pięknego i zdrowego wyglądu. Jednak, zwłaszcza przy większej powierzchni działki, noszenie konewki z wodą jest zupełnie niepraktyczne, dlatego większość amatorów ogrodnictwa zaopatruje się w wąż ogrodowy. To przydatne rozwiązanie ma niestety także swoje wady. Wąż trzeba ciągnąć po trawniku, między drzewami i rabatami, które łatwo uszkodzić. Dla wygody warto stosować bębny lub wózki do węży ogrodowych.

Wózek na wąż
Wózek na wąż 60TS

Bęben na wąż

Do małego ogrodu lub na taras idealne sprawdzi się prosty bęben do węża ogrodowego, np. Flo Bęben do węża ogrodowego (cena ok. 60 zł w Agito.pl).

Urządzenie zapewnia wygodny transport i przechowywanie węża. Dzięki trzypunktowej konstrukcji z dobrze wyważonym środkiem ciężkości bęben jest bardzo stabilny. Jeśli do podlewania mamy większą powierzchnię, a używany przez nas wąż ogrodowy jest dłuższy, pamiętajmy by kupując bęben sprawdzić, jak długi waż można na niego nawinąć.

Wózek na wąż

Przy większym ogrodzie doskonale sprawdzi się bęben na kółkach. Jego konstrukcja znacznie ułatwi pracę - bez problemu przeciągniemy go na drugi koniec działki (np. Gardena Wózek na wąż 60TS cena ok. 300 zł w Agito.pl). Duże, lekkie koła umożliwiają poruszanie się w nierównym terenie, a korba umieszczona w górnej części uchwytu sprawia, że przy zwijaniu węża nie trzeba się schylać.

2013-05-07
źródło i fot.: agito.pl


Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Regularnie usuwajmy nadmiar śniegu z iglaków o pokroju kolumnowym, ponieważ może on spowodować wyłamanie gałęzi i deformację krzewów.
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Należy dokonać inspekcji okryć chroniących rośliny doniczkowe na tarasie przed mrozem i śniegiem. W razie potrzeby poprawić je lub rozchylić.
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu starajmy się nie usypywać zbyt ciężkich hałd śniegowych – ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni.
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Twoja strona ogrodu