Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Praktiker: Letnia siesta w ogrodzie

Za oknem upał, słońce coraz mocniej przygrzewa i każdy z nas szuka upragnionego cienia. Może więc warto zainwestować w rozłożysty parasol ogrodowy czy pawilon dostępny w sieci sklepów Praktiker, który nam w tym pomoże?

W przestronnym ogrodzie na pewno przydadzą nam się meble ogrodowe - stół z krzesłami lub fotelami  i parasol, który osłoni nas przed słońcem. Wygodnym rozwiązanie są teleskopowe parasole na wysięgniku lub takie, których trzon można umieścić pośrodku stołu. Do ogródka o mniejszej powierzchni najlepszy będzie lekki, kolorowy parasol, o niewielkiej średnicy.

Parasol na wysięgniku Praktiker

Jeśli chcemy zainwestować i stworzyć rozwiązanie na stałe, pomyślmy o dużym, teleskopowym parasolu na stelażu z aluminium, o średnicy od 3 do 3,5 m. Taki model musi być osadzony na solidnej podstawie, która uchroni przed przewróceniem lub przesunięciem parasola w wietrzną pogodę. Niektóre bardziej zaawansowane modele z oferty sklepów Praktiker dodatkowo dodatkowo można regulować czy oświetlić.

Innym sposobem na ukrycie się przed słońcem i dodatkowo przed deszczem są przestronne pawilony. Możemy wybrać między pawilonami bez ścian lub pawilonem z osłoną boczną - idealnym w przewiewnym miejscu. Zaletą pawilonów ogrodowych jest ich mobilność oraz to, że można je złożyć i schować na zimę.

Katarzyna Skąpska, ekspert z Praktikera, radzi:

- Pod parasolem czy pawilonem można komfortowo spożywać posiłki, a w zaciszu rozłożystych drzew warto zaaranżować dodatkowe miejsce na sjestę! Idealnie sprawdzi się tu rozłożysty hamak z moskitierą albo huśtawka ogrodowa z wygodnym siedziskiem i zadaszeniem chroniącym przed słońcem.

źródło i zdjęcia: Praktiker

Witam serdecznie,

W załączniku przesyłam informację poradnikową firmy Praktiker pt. Letnia sjesta w cieniu!

Cieszymy się, że słońce coraz mocniej przygrzewa, jednak już za chwilę będziemy szukać ucieczki przed jego uciążliwymi promieniami. Upragniony cień najczęściej znajdujemy w domu, dlatego już teraz zastanówmy się, czy nie nadszedł najwyższy czas na zmianę zasłon, zakup nowych rolet, czy montaż markizy? Z kolei w plenerze dobrym pomysłem może być rozłożysty parasol bądź pawilon. Jak znaleźć funkcjonalne rozwiązanie skrojone idealnie na nasze potrzeby? Podpowiedzi udzieli nam ekspert firmy Praktiker.Zachęcam do publikacji zdjęć i wykorzystania tekstu na łamach Państwa portali.Pozdrawiam,

Marta ModzelewskaPR Manager

Kuźnia PR Sp. z o.o.

ul. Usypiskowa 12

02-386 Warszawa

tel. (22) 382 46 31

e-mail: marta.modzelewska@kuzniapr.plSąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XX Wydział Gospodarzy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000235348, NIP 951-21-48-118, Kapitał Zakładowy Spółki 56000,00 zł


Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 5, Sentencja nr:7
Tydzień 5, Sentencja nr:7
Rośliny rosnące w doniczkach, pozostawione na zimę na balkonie lub tarasie, wymagają szczególnej uwagi. Gdy przyjdzie ocieplenie, należy je dobrze podlewać, w innym przypadku grozi im susza fizjologiczna.
Tydzień 5, Sentencja nr:6
Tydzień 5, Sentencja nr:6
Jak zimową porą wprowadzić wiosnę do naszego mieszkania? Wystarczy ustawić w pokoju pięknie pachnący hiacynt, który pobudzi swoim zapachem nasze zmysły
Tydzień 5, Sentencja nr:5
Tydzień 5, Sentencja nr:5
Warto sprawdzić, czy osłony chroniące rośliny przed mrozem nie są uszkodzone i właściwie spełniają swą funkcję.
Tydzień 5, Sentencja nr:3
Tydzień 5, Sentencja nr:3
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie i nie nawoźmy. Przenieśmy je w jak najjaśniejsze miejsce. Sprawdźmy też, które rośliny potrzebują zraszania w zimie.
Tydzień 5, Sentencja nr:1
Tydzień 5, Sentencja nr:1
W dalszym ciągu pamiętajmy o konieczności otrząsania śniegu z krzewów iglastych, zwłaszcza tych o pokroju kolumnowym. Zapobiegnie to wyłamywaniu gałęzi i deformacji roślin.
Twoja strona ogrodu