Logo
Logo
Do góry

Libet: Nawierzchnie ogrodowe z kostki Tract

Coraz więcej zabytkowych obiektów zyskuje dawną świetność, dzięki udanym projektom renowacji. Szanujemy te miejsca i zachwycamy się każdym detalem. Ich wartości nie sposób przecenić, kiedy wszystko wokół zdaje się zapraszać do innej rzeczywistości. Może warto zatrzymać tę chwilę i wybrać się na przechadzkę z duchem starych, dobrych czasów.

Nowa, ale stara nawierzchnia ogrodowa

Wzór kostki Tract to autorski projekt Magdy Pasternak, absolwentki Wydziału Form Przemysłowych krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. I chociaż cała linia Libet Decco, do której ten system kostek należy, produkowana jest w oparciu o nowoczesną technologię betonu, Tract swoje kształty zawdzięcza inspiracji starym kamiennym brukiem. Kostki oferowane są w tym sezonie w trzech gamach kolorystycznego miksu: piaskowym - pastello, kasztanowym i popielatym. Tract jest bezpretensjonalny ale pięknie klasyczny. To propozycja dla miłośników aranżacji z ukłonem dla ducha starych tradycji.

Nowy system sześciu prostokątnych kostek Tract sprawdzi się na ścieżce, podjeździe, a także na tarasie wokół domu lub w ogrodzie. Wszędzie tam, gdzie rysunek nawierzchni imitujący kamienną skorupę przy regularnym wzorze, kolorystyka oraz wyjątkowa trwałość spełnią wymagania zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne.

Tract w kolorze pastello Nawierzchnia Tract firlet
Tract w kolorze pastello (fot. Libet).
Nawierzchnia ogrodowa Tract (fot. Libet).

Kasztanowy, głęboki brąz z charakterystycznymi dla nawierzchni z grupy Colomix odcieniami może pięknie korespondować z drewnianymi wykończeniami i elementami dekoracyjnymi budynku. Warto zharmonizować taką nawierzchnię z kolorem dachu, wówczas całość aranżacji zamkniemy kasztanową klamrą, tworząc w ten sposób posesję w charakterze vintage - blisko natury.

Tract w kolorze pastello to nawierzchnia ogrodowa 'rodem ze słonecznej Italii'. Przepiękny melanż piaskowych żółcieni jest subtelny i w swej estetyce bardzo charakterystycznych dla klimatu krajów południowych. Naturalna gama barw pozwala wpisać nawierzchnię w jej oryginalne otoczenie.

Ogrodzona murem posesja z małym patio i ścieżkami prowadzącymi po wielkim ogrodzie to miejsce zupełnie niezwykłe. Aura leniwej sjesty i zalany słońcem taras, zaprasza do odpoczynku. To wymarzone miejsce, by w letnie dni sączyć chłodne wino w cieniu dzikiej winorośli.

Szeroki trakt zwany z dawna gościńcem to główny, reprezentacyjny wjazd do stuletniego dworu. Aleja wyłożona popielatymi kostkami skromnie wpisuje się w to historyczne otoczenie. Nic niczego tutaj nie dominuje. Piękny jasny dom, ciemna zieleń wiekowych drzew, rozległy soczysty trawnik, kwitnące krzewy, ścieżki i gościniec - wszystko współbrzmi ze sobą w doskonałych, klasycznych proporcjach.

źródło Libet


Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
Katalog roślin
DZIAŁKA ROD
Na czasie
DZIAŁKA ROD
Zobacz więcej
Array
(
  [0] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 51646
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => jak-dobrze-ulozyc-bukiet
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

  [1] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 51140
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => miejskie-tropiki-mieszkanie-w-trendzie-urban-jungle
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

)
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu