Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
9
Okazje

Ogród zimowy: Jak cieszyć się towarzystwem roślin przez cały rok?

Wielu wielbicieli ogrodów marzy o posiadaniu efektownego ogrodu zimowego, w którym nawet podczas zimowej pory będziemy mogli godzinami cieszyć się towarzystwem roślin. Eksperci firmy Meblobranie.pl doradzają jak założyć zimowy, zielony zakątek we wnętrzu i jak go urządzić.

TEMAT NA CZASIE
Narzędzia akumulatorowe do ogrodu | Pracuj wygodnie bez kabla!
TEMAT NA CZASIE
Narzędzia akumulatorowe do ogrodu | Pracuj wygodnie bez kabla!
Jeśli chcesz z należytą starannością zadbać o swój ogród, warto wybrać akumulatorowe narzędzia ogrodowe MAKITA. Przygotowaliśmy dla Was praktyczne...

Zima to okres smutny dla wielbicieli wypoczynku na świeżym powietrzu. Co prawda kiedy spadnie śnieg nasze ogrody wyglądają naprawdę przepięknie, ale to piękno możemy dłużej podziwiać tylko zza okien naszego ciepłego domku. Mróz nie pozwala nam na spędzanie długich godzin pośród malowniczej przyrody. Dlatego też większość wielbicieli ogrodów marzy o posiadaniu efektownego ogrodu zimowego, w którym nawet podczas zimowej pory będziemy mogli godzinami cieszyć się towarzystwem roślin.

Ogród zimowy – jak go założyć?

Co to jest ogród zimowy zapewne wiecie. Jak jednak można się zabrać za jego tworzenie i aranżację? Planowanie należy zacząć od przemyślenia kilku kwestii. Jaki budżet możemy przeznaczyć na jego budowę? Czy chcemy żeby przylegał bezpośrednio do domu czy był osobnym budynkiem? W jakiej części ogrodu chcielibyśmy go postawić? Warto wiedzieć, że ogród zimowy można postawić bez specjalnych pozwoleń jeśli jego powierzchnia nie przekroczy 25 m2.

ogród zimowy fot. Meblobranie.pl

Ogród zimowy – jak go urządzić?

Planując urządzenie ogrodu zimowego musimy pomyśleć o ogrzewaniu, które zapewni roślinom i przebywającym wewnątrz osobom odpowiednią temperaturę. Najczęściej do ogrodów zimowych doprowadza się po prostu centralne ogrzewanie. Jeśli chodzi o meble, warto postawić na te odporne na warunki atmosferyczne – szczególnie efektownie w takich miejscach prezentują się zestawy mebli z technorattanu.

ogród zimowy fot. Meblobranie.pl

Ogród zimowy – jakie rośliny?

Wybierając rośliny do ogrodu zimowego kierujmy się przede wszystkim ich wymaganiami. Jeśli nasz ogród usytuowany jest od strony południowej trzeba pomyśleć o roślinach, które latem będą w stanie znieść silne nasłonecznienie i wysoką temperaturę panującą w takiej domowej szklarni. Z kolei przy ogrodzie zimowym ustawionym po mniej nasłonecznionej stronie, trzeba wziąć pod uwagę, że zimą roślinom może brakować światła – sprawdzą się wówczas gatunki cieniolubne.

***

Co sądzicie o ogrodach zimowych? Czy możliwość cieszenia się towarzystwem roślin przez cały rok warta jest takiej inwestycji? A może macie takie ogrody w swoich domach i chcielibyście się podzielić swoim doświadczeniem z ich zakładania? Czekamy na Wasze komentarze!


meblobranie-logo


zdjęcie tytułowe: Klaus Rose - Fotolia.com

Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Ważne tematy
Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Już jest! Nowe wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2021
Zamów z darmową dostawą do domu!