Logo
Logo
Do góry

Fiskars: Przygotuj się do zimy - poradnik i narzędzia

Dowiedz się co powinieneś zrobić, aby dobrze przygotować swoje podwórko i ogród do zbliżającej się zimy. Porad udzielają eksperci Fiskars. Proponują także narzędzia niezbędne do jesiennych prac ogrodniczych.

 

Wrzesień i październik są miesiącami przygotowań ogrodu oraz podwórka na nadejście zimy. W tym okresie nasze aktywności związane będą głównie ze spadającymi liśćmi z drzew, które trzeba będzie uprzątnąć z naszej kostki, trawnika oraz rynien, ale nie tylko, ponieważ trzeba będzie również zadbać m.in. o konserwację narzędzi czy skoszenie trawy późną jesienią. W sprawnym przygotowaniu ogrodu i podwórka na zimę przydatne będą narzędzia Fiskars.

  grabie do liści Solid

Grabienie liści

Najważniejszym punktem na jesiennej liście zadań jest uprzątnięcie trawnika z liści. Wiele osób uważa to za nudną i monotonną pracę, jednak zdaniem ekspertów jest to kwestia odpowiedniego nastawienia i niezawodnych narzędzi. Bardzo ważne jest, by jesienią regularnie grabić trawnik i na bieżąco usuwać z niego wszystkie zbędne elementy.

Dlaczego jest to takie ważne? Po pierwsze dlatego, że leżące na trawniku liście zaciemniają trawę i w konsekwencji zmniejszają jej trwałość. Po drugie, wilgotne liście, "sprasowane" pod warstwą śniegu odcinają dostęp tlenu do darni i powodują gnicie trawnika.

Zatem ruszajmy do pracy z grabiami do liści Solid! Do dyspozycji mamy dwie wielkości – M
i L, o szerokości 41,5 oraz 52 cm. Grabie wyposażone są w 25 długich i elastycznych zębów. Trzonek o długości 175 centymetrów wykonany jest z wytrzymałego, choć lekkiego aluminium. Waga 600 gram sprawi, że narzędzia te będą idealne zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.

Szczotka do czyszczenia chodnika Fiskars QuikFit  

Sprzątanie chodnika

Porządki na podwórku zacznijmy z narzędziami Fiskars z serii QuikFit™. Wymienne końcówki dają nam tu bardzo dużo możliwości, oszczędność pieniędzy oraz miejsca w schowku. Wystarczy kupić bazowy trzonek Fiskars i dobrać końcówkę, która jest nam w danym momencie potrzebna. Głowice, przydatne w jesiennych porządkach wokół domu to m.in. szczotka, szczotka do czyszczenia chodnika oraz szczotka do czyszczenia rynien Fiskars.

Szczotka do czyszczenia chodnika Fiskars QuikFit™ będzie nam niezwykle pomocna przy usuwaniu mchu, brudu, trawy i chwastów ze szczelin między płytkami chodnikowymi. Włosie szczotki wykonane ze stali bardzo ułatwi nam to zadanie. W przypadku problemów z wymieceniem pozostałości ze szczelin możemy je wyskrobać za pomocą metalowego ostrza, w które wyposażona jest szczotka. Końcówka wyprodukowana jest z niezwykle lekkiego i wytrzymałego materiału FiberComp™.

Po dokładnym oczyszczeniu rowków warto pamiętać o posprzątaniu pozostałości ze szczelin oraz całego podwórka. W tym celu warto wykorzystać szczotkę Fiskars QuikFit™, która przeznaczona jest do porządkowania podwórka, tarasu oraz patio. W tej głowicy zastosowano technologię PowerClean™, charakteryzującą się wykorzystaniem miękkich i twardych włókien, które zapewniają efektywną pracę.

  szczotka do rynien Fiskars QuikFit

Udrażnianie rynien

Prawidłowo pracujące rynny zapewniają swobodny odpływ wody z dachu do studzienek lub przydomowych zbiorników na deszczówkę. Opadające liście z drzew stanowią istotne zagrożenie dla funkcjonowania domowego systemu odprowadzania wody. Zapchane liśćmi i gałązkami rynny powodują zatory wodne oraz sprawiają, że rynny stają się przeciążone, co w przyszłości może spowodować ich uszkodzenie. By uniknąć tego typu problemów fińska marka zaprojektowała szczotkę do rynien Fiskars QuikFit™.

Głowica ta umożliwia czyszczenie trudno dostępnych miejsc bez użycia drabiny. Końcówka została wyposażona w szczotkę i skrobak, których kąt można regulować, by jeszcze skuteczniej usunąć zanieczyszczenia z rynien. Teleskopowy trzonek Fiskars QuikFit™, dedykowany do tej głowicy, ułatwia swobodną pracę nawet do sześciu metrów wysokości.

zestaw do konserwacji Fiskars
 

Konserwacja narzędzi

Odpowiednia konserwacja narzędzi sprawi, że będą nam służyły latami. Szczególnie istotne jest to w przypadku narzędzi, które należy ostrzyć lub smarować. Prosty zestaw do konserwacji Fiskars to podstawowy, jednak wystarczający komplet do zadbania o swój sprzęt do pielęgnacji ogrodu i podwórka.

  kosiarka Fiskars StaySharp

Ostatnie koszenie trawnika przed zimą

Jeżeli chcemy mieć zadbany trawnik w następnym sezonie, niezbędne jest skoszenie trawy tuż przed opadami śniegu. Najlepiej w drugiej połowie października, jednak finalna data zależna jest od zmieniających się warunków pogodowych. Długość cięcia ma znaczenie. Zbyt krótko przycięta trawa będzie narażona na przemarzanie korzeni, a przycięta zbyt wysoko będzie narażona na rozwój grzybów i będzie słabiej odrastać wiosną. Optymalna wysokość ostatniego koszenia to około 4 cm.

W tych pracach pomocna będzie kosiarka Fiskars StaySharp™, która dzięki swojej innowacyjnej konstrukcji wyróżnia się na tle konkurencji. Urządzenie to posiada ostrze o wyjątkowej sile cięcia, które umożliwia cięcie trawy przy samej krawędzi trawnika. Kosiarka cechuje się płynną i łatwą w obsłudze regulacją wysokości koszenia. Konstrukcja urządzenia oraz działanie oparte jedynie na sile mięśni sprawia, iż kosiarka jest cicha i dzięki temu przyjazna dla użytkownika i środowiska.

Orientacyjne ceny detaliczne narzędzi Fiskars

Teleskopowy trzonek Fiskars QuikFit™ – ok. 170 zł
Trzonek Fiskars QuikFit™ – ok. 70 zł
Szczotka do rynien Fiskars QuikFit™ – ok. 95 zł
Szczotka szeroka Fiskars QuikFit™ – ok. 80 zł
Szczotka do czyszczenia chodnika Fiskars QuikFit™ – 60 zł
Grabie do liści Solid™: rozmiar M – ok. 54 zł rozmiar L – ok. 60 zł
Zestaw do konserwacji Fiskars – ok. 45 zł
Kosiarka Fiskars StaySharp™ – ok. 1100 zł

Źródło: Fiskars

Warto przeczytać
Powiązane artykuły
OWOCE
Na czasie
OWOCE
Zobacz więcej
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu