Logo
Logo
Do góry

Projekty Joego. Jak zaaranżować patio?

Patio może mieć różną formę: od eleganckiej jadalni po osłonięty lub słoneczny zakątek. Joe Swift pokazuje kilka możliwości wykończenia nawierzchni tego kluczowego dla ogrodu miejsca.

Patio lub taras są dla mnie najważniejszym elementem krajobrazu w ogrodzie. Wpływają na to, jak będziemy korzystać z naszej zielonej oazy oraz skąd będziemy ją podziwiać. Wybór materiałów, sąsiadujących roślin, mebli i dekoracji silnie współkształtuje ogólny styl przestrzeni. Patio może być niezwykle proste – wystarczy żwirowe podłoże i jedno lub dwa krzesła – ale za sprawą niewymagającego planu i namysłu może stać się głównym punktem oraz sercem ogrodu.

Chociaż patio zazwyczaj znajduje się z tyłu domu (dla łatwego dostępu), nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie. Nie czuj się do tego zobowiązany – weź pod uwagę wszystkie opcje, bo być może okaże się, że znajdziesz pomysł na bardziej dynamiczny projekt ogrodu. Budżet oczywiście jest równie ważną kwestią. Na początku zawsze ustalam przybliżoną wielkość i kształt patio, aby upewnić się, że jest praktyczne i uniwersalne. Dopiero wtedy sprawdzam, jakie materiały są dostępne i będą najlepiej współgrały z domem i stylem ogrodu, ale które są również niedrogie i mieszczą się w budżecie...

   
Gardeners World Edycja Polska Fragment artykułu pochodzi z:
Gardeners` World Edycja Polska 4/2018
   
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (6)
100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników 2015

100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników

Odpowiadamy na trudne pytania

Budujemy Dom czerwiec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Gardeners' World Edycja Polska kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Pakiet Gardeners' World Polska maj 2020

Pakiet Gardeners' World Polska

Najpopularniejszy magazyn ogrodniczy na Świecie!
Gardeners' World Edycja Polska kwiecień 2020
Zamów z darmową dostawą do domu!