Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Strefa magazynu
lipiec - sierpień 2018

Cieszymy się! Tak, po prostu. Cieszymy się, że możemy się z Wami, Drodzy Czytelnicy, podzielić jeszcze bardziej wyjątkowymi (bo – i tu znów będzie nieskromnie – uważamy, że każdy materiał w tym czasopiśmie jest wyjątkowy) tekstami.

Specjalnie dla polskiej edycji Gardeners’ World relacje z tegorocznej Chelsea Flower Show, czyli najbardziej prestiżowej imprezy w świecie ogrodniczym, przygotowało dwóch polskich autorów. Tomek Ciesielski, ceniony fotograf, tym razem chwycił także za pióro i podzielił się z nami wiedzą o roślinach, które niemal zawsze są obecne na tej wystawie i o tych, które były nowinką i cudowną niespodzianką. A wszystkie oczywiście sfotografował i zbadał, jak sprawdzą się w uprawie w Polsce (s. 30). Łukasz Skop, ogrodnik z fantazją i lubiany bloger (bezogrodek.com), zaprezentował zaś najbardziej inspirujące ogrody pokazowe – niekoniecznie te medalowe (s. 37).

Kolejnym rarytasem jest materiał o historii programu telewizyjnego Gardeners’ World. „Tata” pisma, które trzymacie w rękach, skończył już 50 lat! Wiemy, że podobnie jak my cenicie go i lubicie. Każdy z nas i Was ma swojego ulubionego prowadzącego – i jednocześnie autora magazynu. Zachęcamy więc do lepszego ich poznania, a przy okazji zerknięcia za kulisy programu (s. 20).

Ze świata sław schodzimy na ziemię, czyli do ogrodu. Tu też jest nie mniej ciekawie: Carol przedstawia, tak lubiane i w Polsce, swoje sprawdzone trawy ozdobne (s. 42), Alan uczy prawidłowego cięcia roślin latem (s. 48), a Monty dzieli się przepisem, jak cieszyć się warzywami liściowymi przez niemal cały rok (s. 112). A coś dla czystego relaksu? Zainspirujcie się pomysłami na miejskie ogrody, zaplanujcie egzotyczne nasadzenia (s. 54) lub pobawcie się pomysłowo z dzieciakami (s. 98). Bo kiedy się cieszyć, jak nie latem?

Agnieszka Pietrzak
Redaktor naczelna

Artykuły
Lubimy lato... za obfitość pszczół, kwiatów i płodów natury
Urodziłem się wiele lat temu właśnie w lipcu – tego samego dnia, co Emily Brönte i Arnold Schwarzenegger. To miesiąc przejścia – drzewa nie emanują już świeżością, a liście zaczynają robić się skórzaste.
Czytaj dalej
Projekty Joego. Jaki materiał wybrać na ścieżki?
Nie tylko łączą punkt A z punktem B – Joe Swift pokazuje, że ścieżki mogą być stylowym elementem ogrodu.
Czytaj dalej
Zimozielone krzewy. Czas je przyciąć
Niewielkie cięcie w lipcu pomoże utrzymać naturalny kształt roślin i pobudzi je do bujnej produkcji kwiatów w przyszłym roku. Jak to zrobić, radzi David Hurrion.
Czytaj dalej
Pomysłowe rozwiązania na małe przestrzenie
Własny ogródek, nawet na balkonie, to skarb w zabudowanym obszarze, ale często również sprawia problemy. Nick Bailey proponuje rozwiązania, aby pomóc ci stworzyć miejską oazę pełną życia i zieleni.
Czytaj dalej
Wycieczki dla miłośników ogrodów
Zajrzyj do najciekawszych ogrodów w miejskiej przestrzeni – prezentujemy nasze ulubione od Anglii aż po Daleki Wschód.
Czytaj dalej
Dzieci i ogród. 10 pomysłów na świetną zabawę
Są wakacje: czy jest lepszy czas, żeby wyjść z dziećmi do ogrodu? Kay Maguire ma 10 prostych pomysłów na zabawę z najmłodszymi – niektóre sprawdzą się nawet w deszczowy dzień.
Czytaj dalej
Grasz w zielone? Monty o uprawie warzyw liściowych
Odkryj wypróbowane metody uprawy, dzięki którym Monty codziennie – przez cały rok – zajada się świeżymi, smakowitymi liśćmi różnych gatunków sałat.
Czytaj dalej
Uprawiaj i jedz. Borówka – bomba zdrowia
Owoce są drogie w supermarkecie – a tak łatwo je mieć z samodzielnej uprawy. Krzewy borówek dają pyszne i odżywcze plony, zaś jesienią zachwycają pięknym kolorem liści.
Czytaj dalej
Projekty Joego. Jak zaaranżować patio?
Patio może mieć różną formę: od eleganckiej jadalni po osłonięty lub słoneczny zakątek. Joe Swift pokazuje kilka możliwości wykończenia nawierzchni tego kluczowego dla ogrodu miejsca.
Czytaj dalej
Przepis na rabatę. W pastelowych tonacjach
Stwórz przepiękną kompozycję zainspirowaną RHS Chelsea Flower Show.
Czytaj dalej
Jeszcze więcej koloru. Ulubione kwiaty Carol na koniec lata
Przedłuż sezon pełen kwiatów o kilka miesięcy, dosadzając w sierpniu na swoich rabatach najlepsze byliny polecane przez Carol Klein.
Czytaj dalej
Zestawienia idealne. Gorące astrowate
Rodzina astrowatych prezentuje ciepłe barwy. Mamy teraz najlepszą porę, żeby cieszyć się kwiatami w najbardziej jaskrawych kolorach.
Czytaj dalej
Eksperci polecają. Floksy
Istnieje tak ogromny wybór łatwych w uprawie floksów, że do każdego ogrodu znajdzie się odpowiednia odmiana – przekonuje Graham Rice.
Czytaj dalej
Eksperci polecają. Odporne fuksje
Fuksje różnią się wzrostem i rozmiarem, a ich odmian jest tak dużo, że każdy znajdzie swoją ulubioną, mówi Graham Rice.
Czytaj dalej
Doniczkowe know-how. Z funkią w roli głównej
Ślimaki podgryzają ci funkie (hosty)? Rośliny świeżo przywiezione z centrum ogrodniczego i od razu zasadzone do donic z miedzianą opaską będą zabezpieczone przed głodnymi ogrodowymi mięczakami.
Czytaj dalej
Trawy ozdobne. Carol poleca na rabaty
Wpleć trochę traw na rabaty, a wniesiesz w nie ruch i piękno na każdą porę roku. Carol wyjaśnia, jak je uprawiać i jakie gatunki wybrać, jeśli przestrzeń jest ograniczona.
Czytaj dalej
Przepis na sukces. Letnie cięcie według Alana
Z myślą o tym, aby wasze rośliny obficie kwitły i owocowały, Alan Titchmarsh objaśnia tajemnice przycinania roślin.
Czytaj dalej
Joe radzi. Donice do cienia
Kompozycje w pojemnikach nie są przewidziane jedynie na słoneczne stanowiska – Joe Swift przekonuje, że bardzo modne są donice wypełnione bujnymi roślinami cieniolubnymi.
Czytaj dalej
Twoja strona ogrodu
100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników 2015

100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników

Odpowiadamy na trudne pytania

Budujemy Dom październik 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

Czas na Wnętrze listopad 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Pakiet Gardeners' World Polska październik 2021

Pakiet Gardeners' World Polska

Już jest! Nowe wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2021
Zamów z darmową dostawą do domu!
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT