Logo
Logo
Okazje

Trawy ozdobne. Carol poleca na rabaty

Wpleć trochę traw na rabaty, a wniesiesz w nie ruch i piękno na każdą porę roku. Carol wyjaśnia, jak je uprawiać i jakie gatunki wybrać, jeśli przestrzeń jest ograniczona.

Rozkołysane trawy wyglądają spektakularnie w dużych ogrodach, ale nawet na małej przestrzeni można cieszyć się tworzonym przez nie efektem dynamiki. Reagują na każde tchnienie wiatru i wnoszą ruch do każdego projektu.

Wielu ogrodników podchodzi nieufnie do wykorzystywania ich na rabatach. Wolą izolować trawy ozdobne w jednym miejscu, ale ich prawdziwe piękno można docenić całkowicie dopiero wówczas, gdy połączy się je z innymi roślinami. Przy zachowaniu wrażliwości odnośnie form, barw i tekstur, trawy mogą poszerzyć nasze wyobrażenia o nasadzeniach na lipiec i sierpień. Wiele z nich dobrze wygląda do końca jesieni, a większość zmienia się subtelnie, dostosowując osobowość do pory roku.

Ale trawy mają znacznie więcej zalet. To jedne z tych roślin, które wnoszą do ogrodu najwięcej ruchu. W swoim najlepszym okresie łąka z nich to morze rozkołysania – i ten efekt można wykorzystać na mniejszą skalę w naszych ogrodach, łącząc trawy, czy nawet jeden gatunek traw, z prostą paletą roślin wieloletnich.

Wiosną i latem trawy takie jak trzęślice, miskanty, prosownice czy rozplenice rosną niezauważane wśród parady kwiatów. Początkowo zadowalając się rolą tła, w pewnym momencie wysuwają się na front...Gardeners World Edycja Polska
Fragment artykułu pochodzi z:
Gardeners` World Edycja Polska 4/2018


To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (6)
Lista zakupów
100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników 2015

100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników

Odpowiadamy na trudne pytania

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Gardeners' World Edycja Polska lipiec 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

Czas na Wnętrze czerwiec 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Pakiet Gardeners' World Polska kwiecień 2022

Pakiet Gardeners' World Polska

Już jest! Nowe wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska lipiec 2022
Zamów z darmową dostawą do domu!