Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2020

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Trawy ozdobne. Carol poleca na rabaty

Wpleć trochę traw na rabaty, a wniesiesz w nie ruch i piękno na każdą porę roku. Carol wyjaśnia, jak je uprawiać i jakie gatunki wybrać, jeśli przestrzeń jest ograniczona.

Rozkołysane trawy wyglądają spektakularnie w dużych ogrodach, ale nawet na małej przestrzeni można cieszyć się tworzonym przez nie efektem dynamiki. Reagują na każde tchnienie wiatru i wnoszą ruch do każdego projektu.

Wielu ogrodników podchodzi nieufnie do wykorzystywania ich na rabatach. Wolą izolować trawy ozdobne w jednym miejscu, ale ich prawdziwe piękno można docenić całkowicie dopiero wówczas, gdy połączy się je z innymi roślinami. Przy zachowaniu wrażliwości odnośnie form, barw i tekstur, trawy mogą poszerzyć nasze wyobrażenia o nasadzeniach na lipiec i sierpień. Wiele z nich dobrze wygląda do końca jesieni, a większość zmienia się subtelnie, dostosowując osobowość do pory roku.

Ale trawy mają znacznie więcej zalet. To jedne z tych roślin, które wnoszą do ogrodu najwięcej ruchu. W swoim najlepszym okresie łąka z nich to morze rozkołysania – i ten efekt można wykorzystać na mniejszą skalę w naszych ogrodach, łącząc trawy, czy nawet jeden gatunek traw, z prostą paletą roślin wieloletnich.

Wiosną i latem trawy takie jak trzęślice, miskanty, prosownice czy rozplenice rosną niezauważane wśród parady kwiatów. Początkowo zadowalając się rolą tła, w pewnym momencie wysuwają się na front...Gardeners World Edycja Polska
Fragment artykułu pochodzi z:
Gardeners` World Edycja Polska 4/2018


To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (6)
100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników 2015

100 Odpowiedzi na Pytania Ogrodników

Odpowiadamy na trudne pytania

Budujemy Dom wrzesień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

Czas na Wnętrze listopad 2020

Czas na Wnętrze

Magazyn pełen inspiracji

Pakiet Gardeners' World Polska maj 2020

Pakiet Gardeners' World Polska