Purmo: Co zrobić gdy w ogrodzie zimowym jest zbyt niska temperatura?
Ogród zimowy to miejsce, w którym odpoczywamy najczęściej w miesiącach, kiedy na dworze jest już chłodno. Mimo, że połączony jest bezpośrednim wejściem z domu, duże powierzchnie przeszkleń utrudniają utrzymanie ciepła na takim samym poziomie jak w mieszkaniu. Lepiej pogodzić się z faktem, że w ogrodzie zimowym na co dzień temperatura musi być niższa. Rośliny, które rosną w takich ogrodach przystosowane są do znoszenia niższych temperatur poza okresem wegetacji, nie powinny one jednak spaść poniżej 10 stopni Celsjusza.
![]() |
Grzejnik Likoma jest dostępny w czterech kolorach (fot. Purmo). |
Właściwa temperatura w ogrodzie zimowym
Przy wyborze sposobu ogrzewania tak specyficznego pomieszczenia jak ogród zimowy, należy kierować się sezonowością. Dlatego dobrze sprawdzi się tu ogrzewanie elektryczne, które dogrzeje pomieszczenie w razie bieżącej potrzeby, a emitery ciepła bez szwanku zniosą ekspozycję na niskie temperatury.
Ogrzewanie elektryczne nie wymaga zbyt dużych nakładów finansowych, ani też stałej obsługi i konserwacji. Wystarczy wybrać odpowiednie miejsce na ścianie i zamontować grzejnik. Instalacja jest tania i nieskomplikowana. Po podłączeniu grzejnika do prądu można cieszyć się ciepłem na zawołanie. W przypadku ogrodu zimowego sprawdzi się grzejnik Likoma, marki Purmo. Ten model grzejnika dostępny jest w kilku wariantach kolorystycznych oraz w wersji pionowej i poziomej.
Zobacz także: Z czego zrobić podłogę w ogrodzie zimowym?
Grzejnik sam zadba o ciepło w ogrodzie zimowym
Grzejnik elektryczny marki Purmo ma wbudowany termostat, który na podstawie pomiaru temperatury zadba o odpowiednie ogrzanie pomieszczenia. Gdy zechcemy spędzić niedzielny poranek w ogrodzie zimowym, nie będzie trzeba długo czekać aż pomieszczenie się nagrzeje. Grzejnik Likoma sam zadba o to, abyśmy mogli komfortowo wypocząć w cieple wśród zieleni.
- Termostat sprawia, że użytkowanie grzejników elektrycznych jest wygodne i łatwe, ale także przede wszystkim energooszczędne. Grzejniki Purmo płynnie reagują na potrzeby i oczekiwania domowników oraz zmiany pogodowe. Samoczynnie włączają się i dogrzewają pomieszczenie, gdy temperatura spada poniżej ustawionej na termostacie. Oznacza to, że np. kiedy w nocy lub nad ranem zrobi się zimno, grzejnik samoczynnie włączy się i dogrzeje pomieszczenie - wyjaśnia Robert Skomorowski z Purmo. Grzejnikiem można oczywiście sterować również ręcznie i włączać go tylko w razie bieżącej potrzeby.
Zintegrowane systemy stosowane w grzejniku zabezpieczają przed przegrzaniem. Mają też zabezpieczenia przeciw zamarzaniu, które mogą automatycznie uruchomić ogrzewanie, jeśli temperatura w pomieszczeniu spada poniżej wartości granicznej, grzejnik ogrzeje pomieszczenie w kilka minut. Gdy wyjeżdżamy na urlop wystarczy wyłączyć grzejnik lub włączyć tryb oszczędny antyzamrożeniowy. Wówczas mamy pewność, że kwiaty w ogrodzie zimowym nie zmarzną, pomieszczenie się nie wyziębi.
źródło i fot.: Purmo