Logo
Logo
Do góry

Honda: FJ500 SER i FJ500 DER - glebogryzarki dla każdego

Glebogryzarki Honda z serii PROFI, w tym dwa nowe modele - FJ500 SER i FJ500 DER, to maszyny, które sprawdzą się w przestronnych ogrodach, uprawach roślin ozdobnych, szkółkach drzew, zakładach ogrodniczych. Służą do przygotowania gleby pod siew, wysadzania rozsad, wymieszania podłoża z nawozami lub kompostem, spulchniania gleby w międzyrzędziach.

TEMAT NA CZASIE
Ochrona warzywnika: jak zwalczać choroby i szkodniki warzyw?
TEMAT NA CZASIE
Ochrona warzywnika: jak zwalczać choroby i szkodniki warzyw?
Nie od dziś wiadomo, że praca na świeżym powietrzu dostarcza nie tylko przyjemności, ale jest też zdrowa. A nic nie daje większej satysfakcji niż...

"Nowe modele powstały na bazie profesjonalnej maszyny F501 i zostały udoskonalone o kilka nowych rozwiązań technicznych, tak by w jeszcze większym stopniu spełniać potrzeby indywidualnych właścicieli ogrodów i profesjonalistów. Wprowadzone innowacje techniczne dotyczą głównie silnika, kształtu zębów pracy, regulacji szerokości roboczej i możliwości regulacji rączek." - wyjaśnia Mariusz Czarnocki, Menedżer Produktu Urządzenia do pielęgnacji zieleni w firmie Aries Power Equipment - Generalnego Dystrybutora Maszyn i Urządzeń HONDA w Polsce.

Zobacz także:

Glebogryzarka Honda FJ500 DER Glebogryzarka Honda FJ500 DER
Glebogryzarka Honda FJ500 DER -
ergonomiczne rączki (fot. Honda).

Glebogryzarka Honda FJ500 DER, podczas
pracy (fot. Honda).

Glebogryzarki Honda FJ500 SER i FJ500 DER - dane techniczne

  • Silnik - przyjazny dla środowiska silnik 4-suwowy GX160H1 o mocy maksymalnej 4,8 KM/3,6 kW z udoskonalonym elektronicznym zapłonem. Dzięki wprowadzonym zmianom zwiększono wydajność maszyny, niezawodność i komfort obsługi.
  • Część robocza - ostrzom i tarczom ochronnym nadano nowy kształt, dzięki czemu zęby łatwiej zagłębiają się w ziemię i są zabezpieczone przed zatykaniem się ziemią. Innowacyjnym rozwiązaniem jest wprowadzenie tzw. wrzeciona pomiędzy zęby, co znacznie ułatwia czyszczenie części roboczej i umożliwia regulację jej szerokości.
  • Regulacja szerokości roboczej - część roboczą można ustawić w 3 szerokościach roboczych: 35, 63 i 90 cm. Umożliwia to dostosowanie urządzenia do warunków pracy i powierzchni.
  • Osie - w modelach tych zastosowano sześciokątne osie, które z jednej strony minimalizują zużycie wału, a z drugiej - stwarzają możliwość podłączania większej liczby akcesoriów. Nowy kształt osi zwiększa również wytrzymałość ostrzy i w znacznym stopniu stabilizuje kierowanie maszyną.
  • Gaźnik z kranikiem spustowym - kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem na rynku jest zastosowanie kranika spustowego w gaźniku, co ułatwia usunięcie paliwa przed dłuższym przechowywaniem glebogryzarki. Dodatkowo, wysokie umiejscowienie wlotu powietrza powoduje, że powietrze trafiające do silnika jest bardziej czyste co zwiększa bezpieczeństwo eksploatacji.
  • Regulacja rączek - w obydwu nowych modelach istnieje możliwość regulowania pozycji rączek, dzięki czemu obsługa maszyn staje łatwiejsza i lepiej dostosowana do warunków pracy. W wersji FJ500 SER użytkownik może ustawić wysokość rączek odpowiednio do wzrostu oraz głębokości pracy w glebie - w sumie maszyna posiada 5 stopni wysokości. W wersji FJ500 DER dodatkowo można jeszcze ustawić kąt rączek, co zapewnia wygodniejszy sposób pracy, a operator glebogryzarki może nadzorować efekty idąc obok maszyny.
  • Nowe modele glebogryzarek zostały wyposażone w biegi do przodu i tyłu, dzięki łatwo nimi manewrować oraz umożliwia to dostosowanie prędkości do rodzaju gleby i panujących warunków pracy. Natomiast w modelu FJ500 DER dodatkowo zamontowano koło transportowe, składane podczas pracy, ale bardzo ułatwiające przemieszczanie maszyny.

źródło Honda

Warto przeczytać
Powiązane artykuły
Pokaż więcej (2)
PELARGONIE
Na czasie
PELARGONIE
Zobacz więcej
 
Twoja strona ogrodu