Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
 • - aktualności z branży ogrodniczej,
 • - porady ogrodnicze krok po kroku,
 • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
 • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Honda: FJ500 SER i FJ500 DER - glebogryzarki dla każdego

Glebogryzarki Honda z serii PROFI, w tym dwa nowe modele - FJ500 SER i FJ500 DER, to maszyny, które sprawdzą się w przestronnych ogrodach, uprawach roślin ozdobnych, szkółkach drzew, zakładach ogrodniczych. Służą do przygotowania gleby pod siew, wysadzania rozsad, wymieszania podłoża z nawozami lub kompostem, spulchniania gleby w międzyrzędziach.

"Nowe modele powstały na bazie profesjonalnej maszyny F501 i zostały udoskonalone o kilka nowych rozwiązań technicznych, tak by w jeszcze większym stopniu spełniać potrzeby indywidualnych właścicieli ogrodów i profesjonalistów. Wprowadzone innowacje techniczne dotyczą głównie silnika, kształtu zębów pracy, regulacji szerokości roboczej i możliwości regulacji rączek." - wyjaśnia Mariusz Czarnocki, Menedżer Produktu Urządzenia do pielęgnacji zieleni w firmie Aries Power Equipment - Generalnego Dystrybutora Maszyn i Urządzeń HONDA w Polsce.

Zobacz także:

Glebogryzarka Honda FJ500 DER Glebogryzarka Honda FJ500 DER
Glebogryzarka Honda FJ500 DER -
ergonomiczne rączki (fot. Honda).

Glebogryzarka Honda FJ500 DER, podczas
pracy (fot. Honda).

Glebogryzarki Honda FJ500 SER i FJ500 DER - dane techniczne

 • Silnik - przyjazny dla środowiska silnik 4-suwowy GX160H1 o mocy maksymalnej 4,8 KM/3,6 kW z udoskonalonym elektronicznym zapłonem. Dzięki wprowadzonym zmianom zwiększono wydajność maszyny, niezawodność i komfort obsługi.
 • Część robocza - ostrzom i tarczom ochronnym nadano nowy kształt, dzięki czemu zęby łatwiej zagłębiają się w ziemię i są zabezpieczone przed zatykaniem się ziemią. Innowacyjnym rozwiązaniem jest wprowadzenie tzw. wrzeciona pomiędzy zęby, co znacznie ułatwia czyszczenie części roboczej i umożliwia regulację jej szerokości.
 • Regulacja szerokości roboczej - część roboczą można ustawić w 3 szerokościach roboczych: 35, 63 i 90 cm. Umożliwia to dostosowanie urządzenia do warunków pracy i powierzchni.
 • Osie - w modelach tych zastosowano sześciokątne osie, które z jednej strony minimalizują zużycie wału, a z drugiej - stwarzają możliwość podłączania większej liczby akcesoriów. Nowy kształt osi zwiększa również wytrzymałość ostrzy i w znacznym stopniu stabilizuje kierowanie maszyną.
 • Gaźnik z kranikiem spustowym - kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem na rynku jest zastosowanie kranika spustowego w gaźniku, co ułatwia usunięcie paliwa przed dłuższym przechowywaniem glebogryzarki. Dodatkowo, wysokie umiejscowienie wlotu powietrza powoduje, że powietrze trafiające do silnika jest bardziej czyste co zwiększa bezpieczeństwo eksploatacji.
 • Regulacja rączek - w obydwu nowych modelach istnieje możliwość regulowania pozycji rączek, dzięki czemu obsługa maszyn staje łatwiejsza i lepiej dostosowana do warunków pracy. W wersji FJ500 SER użytkownik może ustawić wysokość rączek odpowiednio do wzrostu oraz głębokości pracy w glebie - w sumie maszyna posiada 5 stopni wysokości. W wersji FJ500 DER dodatkowo można jeszcze ustawić kąt rączek, co zapewnia wygodniejszy sposób pracy, a operator glebogryzarki może nadzorować efekty idąc obok maszyny.
 • Nowe modele glebogryzarek zostały wyposażone w biegi do przodu i tyłu, dzięki łatwo nimi manewrować oraz umożliwia to dostosowanie prędkości do rodzaju gleby i panujących warunków pracy. Natomiast w modelu FJ500 DER dodatkowo zamontowano koło transportowe, składane podczas pracy, ale bardzo ułatwiające przemieszczanie maszyny.

źródło Honda


Warto przeczytać

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (4)

Komentarze

Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Regularnie usuwajmy nadmiar śniegu z iglaków o pokroju kolumnowym, ponieważ może on spowodować wyłamanie gałęzi i deformację krzewów.
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Należy dokonać inspekcji okryć chroniących rośliny doniczkowe na tarasie przed mrozem i śniegiem. W razie potrzeby poprawić je lub rozchylić.
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu starajmy się nie usypywać zbyt ciężkich hałd śniegowych – ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni.
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Twoja strona ogrodu