Logo
Logo
Do góry

Honda: FJ500 SER i FJ500 DER - glebogryzarki dla każdego

Glebogryzarki Honda z serii PROFI, w tym dwa nowe modele - FJ500 SER i FJ500 DER, to maszyny, które sprawdzą się w przestronnych ogrodach, uprawach roślin ozdobnych, szkółkach drzew, zakładach ogrodniczych. Służą do przygotowania gleby pod siew, wysadzania rozsad, wymieszania podłoża z nawozami lub kompostem, spulchniania gleby w międzyrzędziach.

"Nowe modele powstały na bazie profesjonalnej maszyny F501 i zostały udoskonalone o kilka nowych rozwiązań technicznych, tak by w jeszcze większym stopniu spełniać potrzeby indywidualnych właścicieli ogrodów i profesjonalistów. Wprowadzone innowacje techniczne dotyczą głównie silnika, kształtu zębów pracy, regulacji szerokości roboczej i możliwości regulacji rączek." - wyjaśnia Mariusz Czarnocki, Menedżer Produktu Urządzenia do pielęgnacji zieleni w firmie Aries Power Equipment - Generalnego Dystrybutora Maszyn i Urządzeń HONDA w Polsce.

Zobacz także:

Glebogryzarka Honda FJ500 DER Glebogryzarka Honda FJ500 DER
Glebogryzarka Honda FJ500 DER -
ergonomiczne rączki (fot. Honda).

Glebogryzarka Honda FJ500 DER, podczas
pracy (fot. Honda).

Glebogryzarki Honda FJ500 SER i FJ500 DER - dane techniczne

  • Silnik - przyjazny dla środowiska silnik 4-suwowy GX160H1 o mocy maksymalnej 4,8 KM/3,6 kW z udoskonalonym elektronicznym zapłonem. Dzięki wprowadzonym zmianom zwiększono wydajność maszyny, niezawodność i komfort obsługi.
  • Część robocza - ostrzom i tarczom ochronnym nadano nowy kształt, dzięki czemu zęby łatwiej zagłębiają się w ziemię i są zabezpieczone przed zatykaniem się ziemią. Innowacyjnym rozwiązaniem jest wprowadzenie tzw. wrzeciona pomiędzy zęby, co znacznie ułatwia czyszczenie części roboczej i umożliwia regulację jej szerokości.
  • Regulacja szerokości roboczej - część roboczą można ustawić w 3 szerokościach roboczych: 35, 63 i 90 cm. Umożliwia to dostosowanie urządzenia do warunków pracy i powierzchni.
  • Osie - w modelach tych zastosowano sześciokątne osie, które z jednej strony minimalizują zużycie wału, a z drugiej - stwarzają możliwość podłączania większej liczby akcesoriów. Nowy kształt osi zwiększa również wytrzymałość ostrzy i w znacznym stopniu stabilizuje kierowanie maszyną.
  • Gaźnik z kranikiem spustowym - kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem na rynku jest zastosowanie kranika spustowego w gaźniku, co ułatwia usunięcie paliwa przed dłuższym przechowywaniem glebogryzarki. Dodatkowo, wysokie umiejscowienie wlotu powietrza powoduje, że powietrze trafiające do silnika jest bardziej czyste co zwiększa bezpieczeństwo eksploatacji.
  • Regulacja rączek - w obydwu nowych modelach istnieje możliwość regulowania pozycji rączek, dzięki czemu obsługa maszyn staje łatwiejsza i lepiej dostosowana do warunków pracy. W wersji FJ500 SER użytkownik może ustawić wysokość rączek odpowiednio do wzrostu oraz głębokości pracy w glebie - w sumie maszyna posiada 5 stopni wysokości. W wersji FJ500 DER dodatkowo można jeszcze ustawić kąt rączek, co zapewnia wygodniejszy sposób pracy, a operator glebogryzarki może nadzorować efekty idąc obok maszyny.
  • Nowe modele glebogryzarek zostały wyposażone w biegi do przodu i tyłu, dzięki łatwo nimi manewrować oraz umożliwia to dostosowanie prędkości do rodzaju gleby i panujących warunków pracy. Natomiast w modelu FJ500 DER dodatkowo zamontowano koło transportowe, składane podczas pracy, ale bardzo ułatwiające przemieszczanie maszyny.

źródło Honda


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z aktualnymi poradami ogrodniczymi i nowościami zapisz się do naszego newslettera!


Warto przeczytać
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
Zima to dla większości roślin okres spoczynku przed nowym sezonem, ale dla nas ogrodników to nie czas na odpoczynek, lecz doskonały moment na...
Powiązane artykuły
Pokaż więcej (2)
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu