Logo
Logo
Gardeners' world lipiec - sierpień 2021
Okazje

Co warto zobaczyć na targach GARDENIA 2015?

Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA odbędą się w dniach 26-28 lutego 2015 roku w Poznaniu. To idealne miejsce na wymianę doświadczeń. Profesjonaliści z branży ogrodniczej i miłośnicy zieleni, będą mogli czerpać inspiracje oraz zdobywać wiedzę w ramach spotkań ze specjalistami. Zobacz co będzie się działo.

 

Seminarium Zieleń dla miast, miasta dla zieleni

W jaki sposób rozplanować drzewostan na terenie miast? Jak dbać o pomniki przyrody? Czy zieleń miejska faktycznie „atakuje” nasz otoczenie? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można uzyskać podczas dziewiątej edycji seminarium „Miejska Sztuka Ogrodowa”, które organizuje redakcja czasopisma „Zieleń Miejska”. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania będzie „Zieleń dla miast, miasta dla zieleni”.

Warsztaty projektowe OGRÓD z KLASĄ

Targi GARDENIA to skarbnica wiedzy na temat projektowania ogrodów. Z najnowszymi trendami dotyczącymi przydomowej kompozycji będzie się można zapoznać podczas otwartych, interdyscyplinarnych warsztatach projektowych pt. „Projekt ogrodu przydomowego – produkt masowy czy ekskluzywny?” połączonych z panelem dyskusyjnym.

zdjęcia z GARDENIA 2014 zdjęcia z GARDENIA 2014
zdjęcia z GARDENIA 2014

Gra miejska „GO-OSTO”

Uczestnicy targów mogą wziąć udział w grze miejskiej, na którą zaprasza Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów. Gra skierowana jest do profesjonalistów. Nagrodami są kupony rabatowe, ufundowane przez firmy z branży ogrodniczej. Zabawa ma powiązać projektantów i wykonawców z firmami produkującymi dla zielonej branży.

Wykłady ZIELONE EDUKATORIUM

Branża przemówi również na stoisku OSTO w Pawilonie 6, gdzie odbędzie się cykl wykładów dotyczących zastosowania nowych rozwiązań w terenach zieleni. Wprowadzenie do ogrodów tkaniny, deski kompozytowej, budowa zielonych ścian lub zastosowanie do budowy nawierzchni rozwiązań alternatywnych – wymaga wiedzy i umiejętności. W ramach EDUKARIUM zostanie również zaprezentowany program komputerowy do projektowania ogrodów.

zdjęcia z GARDENIA 2014
zdjęcia z GARDENIA 2014
zdjęcia z GARDENIA 2014

Akademia Dobrego Centrum Ogrodniczego

Przedstawicieli centrów ogrodniczych, którym zależy na poszerzaniu horyzontów, zapraszamy do udziału w cyklu szkoleń dedykowanych właścicielom, menagerom i sprzedawcom, które przeprowadzi Polskie Stowarzyszenie Centrów Ogrodniczych. Pierwszy z nich skierowany jest do pracowników punktów, działów, sklepów i centrów ogrodniczych. Wśród prelegentów pojawi się m.in. Wojciech Bartnicki z Bruno Nebelung GmbH, który opowie o nasionach i cebulach. Druga część szkolenia z pewnością zainteresuje menadżerów i właścicieli punktów, działów, sklepów i centrów ogrodniczych, podczas której m.in. Anna Fitzgerald z Centrum Fitzgerald Sp. z o.o. zaprezentuje tematykę związaną z prawem pracy.

Alleopatia, czyli dobre i złe sąsiedztwo roślin

Sadzenie roślin w ogrodzie to nie lada sztuka. W zaciszu uporządkowanego i wypielęgnowanego ogrodu po cichu toczy się walka o najpotrzebniejsze do rozwoju czynniki środowiskowe, jak: woda, światło, przestrzeń czy składniki pokarmowe. W jaki sposób pobudzić rośliny do wzrostu? Jak umiejętnie dobrać odpowiednie sąsiedztwo roślin? By się tego dowiedzieć wystarczy wziąć udział w prelekcji, którą na zaproszenie czasopisma „Mam Ogród”, poprowadzi mgr Diana Szczęsna, botanik na UWr.

zdjęcia z GARDENIA 2014
zdjęcia z GARDENIA 2014
zdjęcia z GARDENIA 2014

Kiermasz Ogrodniczy - idealne miejsce na weekendową wycieczkę

Miłośnicy kwiatów doniczkowych i rabatowych, posiadacze drzew owocowych i krzewów ozdobnych koniecznie powinni odwiedzić Kiermasz Ogrodniczy, który odbędzie się w dniach 27-28.02.2015r. Każdy pasjonat zieleni znajdzie tutaj coś dla siebie – dodatkowo w wyjątkowo korzystnych cenach oferowanych przez wiodących w kraju producentów z branży ogrodniczej.

Marek Jezierski zaprasza do magicznego świata ogrodów

Po raz trzeci firmy Bayer, Compo, Fiskars, Marolex i Villmorin zorganizują warsztaty „Ogród marzeń tworzony z pasją”. Na interaktywnej scenie specjaliści opowiedzą o pielęgnacji roślin. Po za teorią uczestnicy spotkania mogą liczyć również na część praktyką – zajęcia pokazowe, konkursy oraz możliwość skomponowania własnej skrzynki balkonowej. Gwiazdą spotkania będzie Marek Jezierski, współtwórca popularnego programu telewizyjnego „Rok w ogrodzie”, emitowanego w TVP1 oraz zielonych kącików w „Kawa czy herbata”.

zdjęcia z GARDENIA 2014
zdjęcia z GARDENIA 2014
zdjęcia z GARDENIA 2014

Ogrody tworzone z pasją, czyli wszystko o atrakcjach redakcji „Piękno i Pasje“

Miłośników ogrodów zapraszamy na stoisko dwumiesięcznika „Piękno i Pasje“ (paw. 3, stoisko 30), na którym zespół redakcyjny zaprezentuje cykl wykładów związanych z ogrodami przydomowymi. Pobyt na targach uświetnią artyści, prezentowani na łamach „P & P”, którzy pokażą swoje wyroby, a także przedstawią techniki warsztatowe. Prze trzy dni targowe będzie też można obejrzeć dekorację bufetu pełnego słodkości Studia Kulinarnego Republika Słoneczna oraz stołu tarasowego, przygotowaną przez Kamila Koniecznego z firmy Bungalow, haftowane obrusy i serwety Zbigniewa Rosy i wyroby ze starego drewna Karoliny Kulki.

Więcej informacji: www.gardenia.mtp.pl

Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu