Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2020
Do góry

Gardena: Ręczna kosiarka bębnowa - idealna do małych ogrodów

Jeżeli Twój ogród ma od ok. 100 do 250 m2 GARDENA poleca ręczne kosiarki bębnowe. Są one w pełni funkcjonalne i nie wymagają dodatkowych źródeł energii.

Kosiarka bębnowa do małego ogrodu

Głównym kryterium wyboru przy doborze odpowiedniej kosiarki jest powierzchnia ogrodu. Wpływa ona na opłacalność zakupu poszczególnych rodzajów kosiarek. Przykładem jest kosiarka spalinowa, która przy niewielkiej powierzchni ogrodu nie będzie mogła w pełni wykorzystywać swoich możliwości. W małych ogrodach idealnie sprawdzi się kosiarka bębnowa.

Gwarantuje ona perfekcyjne cięcie jak za pomocą nożyc. Nie jest to typowy model, ponieważ nie wymaga, ani prądu, ani paliwa. Jego wyłącznym napędem jest osoba prowadząca, co oznacza, że jest zatem w pełni ekologiczna. Wygodne w prowadzeniu, efektywne i ciche urządzenie gwarantuje satysfakcję z wykonanej pracy oraz nie warunkuje dodatkowych kosztów – ocenia Jarosław Soboń, Ekspert marki GARDENA.

GARDENA ręczna kosiarka bębnowa 380C

Bezkontaktowa technika cięcia

Trawnik to nie tylko miejsce relaksu, wypoczynku i rekreacji, ale również wizytówka naszego ogrodu. Dobra forma zieleńca wymaga odpowiedniej pielęgnacji, co gwarantuje kosiarka bębnowa GARDENA 380C.

Bezkontaktowa technika cięcia zapewnia, że nóż bębnowy oraz nóż dolny nie stykają się, dzięki czemu proces przycinania trawy przebiega bezpiecznie i szybko. Hartowany, pokryty powłoką antyadhezyjną, precyzyjnie szlifowany i wykonany z najwyższej jakości stali nóż bębnowy pozwala na cięcie trawy, jak przy pomocy nożyc. Wszystkie kosiarki kompleksowo pielęgnują trawnik utrzymując go dobrej kondycji przez cały sezon.

Wygoda i brak dodatkowych kosztów

Zaletą tego typu kosiarek jest to, że gwarantują najwyższej jakości, dokładne i czyste cięcie nie generują żadnych dodatkowych kosztów. Oszczędność ta jest niemożliwa w wypadku innych rodzajów kosiarek. Aby przyciąć trawnik wystarczy jedynie prowadzić kosiarkę, a ona wykona pracę bez prądu czy paliwa.

Wszystkie modele bębnowe posiadają wygodny w obsłudze, ręczny regulator wysokości cięcia. Jest to szczególnie przydatne w małych ogródkach, gdzie przycinanie trawników nie pochłania dużo czasu. Warte uwagi jest, że czas przycinania trawnika kosiarką ręczną i akumulatorową jest taki sam. Dzięki temu oszczędzamy pieniądze.

Cisza i spokój

Teraz aby przyciąć swój trawnik w weekend, nie musisz budzić swojej rodziny i sąsiadów. Kosiarki bębnowe nie generują żadnego hałasu, dlatego już nigdy nie będziesz musiał tłumaczyć się przed zdenerwowanym sąsiadem. Ogród można przyciąć w ciszy i spokoju, słuchając przy okazji swojej ulubionej muzyki na przenośnym odtwarzaczu. Dodatkową zaletą jest fakt, że te modele zajmują znacznie mniej miejsca niż kosiarki z napędem elektrycznym lub spalinowym. Z tego powodu doskonale nadają się do małych ogrodów, a zaoszczędzone dzięki nim miejsce w schowku można wykorzystać do innych celów.

Kosiarka bębnowa Gardena 380C - dane techniczne

GARDENA ręczna kosiarka bębnowa 380C

Przeznaczona do precyzyjnego cięcia trawy.

Łatwa do prowadzenia, cicha i wydajna.

Ścina trawę bezkontaktowo, tzn. nóż bębnowy i nóż dolny nie ścierają się.

Hartowany nóż bębnowy został wykonany z wysokiej jakości stali pokrytej powłoką antyadhezyjną.

Kosiarka posiada regulator wysokości, który umożliwia ustawienie wysokości cięcia od 12 do 42 cm.

Wysokość można odczytać z obydwu stron kosiarki na skal.

Rączka jest składana, co ułatwia transport i przechowywanie kosiarki.

Źródło: Gardena


Warto przeczytać

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (1)

Komentarze

Wieści z branży
Quiz - Rozpoznaj 12 roślin kwitnących wczesną wiosną
Rozpoznaj 12 roślin kwitnących wczesną wiosną

Co to za krzew, który kwitnie na intensywny żółty kolor przed rozwojem liści?

Porady na ten tydzień
Tydzień 8, Sentencja nr:5
Tydzień 8, Sentencja nr:5
Rośliny zimozielone i iglaste warto cieniować – podczas pierwszych pogodnych dni silne słońce może mocno wysuszać rośliny, a zamarznięta ziemia uniemożliwiać uzupełnienie strat wody. Do cieniowania można użyć agrowłókniny.
Tydzień 8, Sentencja nr:4
Tydzień 8, Sentencja nr:4
Jeśli wstawimy do wazonu z wodą gałązki wcześnie kwitnących krzewów (forsycja pośrednia, migdałek trójklapowy, pigwowiec pośredni) – zakwitną i staną się piękną dekoracją wnętrza.
Tydzień 8, Sentencja nr:3
Tydzień 8, Sentencja nr:3
Dobry czas na zaplanowanie obsadzenia rabat i zakup nasion, nawozów czy narzędzi ogrodowych, które potrzebne będą w nadchodzącym sezonie.
Tydzień 8, Sentencja nr:2
Tydzień 8, Sentencja nr:2
Możemy rozpocząć wysiewanie nasion warzyw na rozsadę (pomidor, por, bakłażan), jak również nasion roślin jednorocznych (lobelia, szałwia, tunbergia).
Tydzień 8, Sentencja nr:1
Tydzień 8, Sentencja nr:1
Odgarniając śnieg z ogrodowych mebli, ścieżek i podjazdu pamiętajmy, że należy go rozkruszać – ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować np. gnicie darni.
Twoja strona ogrodu