Logo
Logo

Rośliny domowe, które można wystawiać na balkon | Lista gatunków

Roślinom uprawianym w naszych domach, raz na jakiś czas dobrze robi świeże powietrze, dlatego polecane jest wystawianie ich na zewnątrz, np. na balkon. Ale czy ze wszystkimi gatunkami możemy tak postępować? Nie! Sprawdź, czy Twoje ulubione kwiaty domowe mogą być wystawione na balkon.

Spis treści
Które rośliny doniczkowe można wystawić na balkon? Uważaj! Sprawdź, których kwiatów nie można wystawiać na zewnątrz! Kiedy i jak wystawiać rośliny domowe na balkon?

Rośliny domowe nadające się do wystawiania na balkon

Jest dużo gatunków, które bardzo dobrze reagują na spędzanie czasu na balkonie. Do tych, które wręcz uwielbiają miejsca zacienione lub będące w półcieniu, czyli balkony wschodnie, a nawet północne, zaliczamy:

Na jaśniejszych balkonach zachodnich, lub też południowych (koniecznie z możliwością cieniowania przed ostrymi promieniami słonecznymi!) możemy wystawiać:

Drewniane meble ogrodowe znów piękne. Poradnik renowacji krok po kroku
Przeczytaj także
Drewniane meble ogrodowe znów piękne. Poradnik renowacji krok po kroku
Większości roślin domowych nie wolno narażać na bezpośredni kontakt z ostrymi promieniami słonecznymi, które operują na południowych balkonach w lecie!

Rośliny domowe nie nadające się do wystawiania na balkon

Stawiając na balkonowym parapecie niektóre z domowych roślin, możemy im bardzo zaszkodzić. Niestety przestawiania na zewnątrz nie będą dobrze tolerować np.:

Kiedy i jak wystawiać rośliny domowe na balkon?

Aby prawidłowo wyprowadzić roślinę na zewnątrz, należy ją stopniowo oswajać z nowym otoczeniem poprzez wynosząc ją na balkon w dni niezbyt słoneczne oraz tylko na kilka godzin. W przeciwnym wypadku rośliny mogą ulec poparzeniu i w konsekwencji uschnięciu.

Warto pamiętać, że podłoże roślin wysycha znacznie szybciej na zewnątrz niż w środku. Dobrze jest o tym pamiętać i częściej podlewać rośliny. Ważne jest też aby odpowiednio nawozić rośliny pozostawione na balkonie, gdyż będąc na zewnątrz znacznie szybciej tracą one składniki pokarmowe zawarte w ziemi.

Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, G.T., zdjęcie tytułowe: 

Autor
Rośliny domowe, które można wystawiać na balkon | Lista gatunków
Rośliny domowe, które można wystawiać na balkon | Lista gatunków
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (9)
Powiązane rośliny
Zwiń Pokaż więcej (3)