Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Hozelock: Standard, Plus i Pro - nowe linie opryskiwaczy

Hozelock wprowadza kluczowe zmiany do linii opryskiwaczy ciśnieniowych. Główną nowością, odróżniającą je od dotychczasowych opryskiwaczy, jest możliwość opróżnienia do końca zawartości pojemnika bez potrzeby dopompowywania ciśnienia. Oszczędza to czas i wysiłek.

Nowe opryskiwacze Hozelock podzielone zostały na linie: Standard, Plus i Pro - wszystkie o pojemnościach od 5 do 10 litrów.

Opryskiwacze Hozelock Standard

Gama opryskiwaczy Standard jest łatwym w użyciu i precyzyjnym rozwiązaniem w rozprowadzaniu wody, pestycydów, środków ochrony roślin, owadobójczych i grzybobójczych oraz rozpuszczalnych w wodzie nawozów. Pompa opryskiwaczy została ulepszona tak, aby wprowadzanie ciśnienia było łatwe, a szeroki otwór do napełniania umożliwia łatwe umieszczenie wszystkich elementów wewnątrz pojemnika.

fot. Hozelock

Opryskiwacze Hozelock Plus

Opryskiwacze Plus mają, poza miejscem na przechowywanie węża i wszystkich akcesoriów, kilka innych bardzo praktycznych cech. Wyposażone są w dozownik i jedyny w swoim rodzaju, wyłączny dla opryskiwaczy Hozelock, wskaźnik ostatniego użycia, tak więc użytkownik nie musi martwić się zapamiętywaniem ile substancji zostało użyte wcześniej. Gama Plus posiada także szeroką podstawę służącą jako stopka przy pompowaniu ciśnienia.

Opryskiwacze Hozelock Pro

Najlepsze w swojej klasie - opryskiwacze te posiadają wszystkie zalety gamy Plus i dodatkowo zawierają metalowy uchwyt pompy, a także uszczelnienie Viton dla dodatkowego wzmocnienia. Długa teleskopowa lanca pozawala na spryskiwanie większych obszarów, przy czym nie ulega wygięciom, jednocześnie uchwyt 3 w 1 daje większą swobodę działania. Produkty Pro wyposażone są także w dyszę umożliwiającą opryskiwanie stożkowe chwastów.

Do całej gamy produktów do opryskiwania dostępne są części zamienne i akcesoria, takie jak dysza do spryskiwania stożkowego chwastów, zestaw do rocznej konserwacji, lance itd.

źródło i zdjęcia: Hozelock


Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Twoja strona ogrodu