Na posesji zajmującej ponad 1000 m² zaprojektowano kilka wnętrz, które służą rodzinie z dorastającymi dziećmi. Ponieważ cała działka była mocno nasłoneczniona, wzdłuż ogrodzenia posadzony został żywopłot zapewniający trochę cienia i osłaniający domowników przed sąsiadami. Dzięki usytuowaniu budynku w narożniku działki możliwe było stworzenie dwóch całkowicie oddzielonych od siebie stref. Reprezentacyjnej przed domem i rekreacyjnej z tyłu domu.
Pomimo geometrycznego układu ogród komponuje się z otaczającym go krajobrazem. Geometryczny zarys rabat, nawierzchnie i murki pasują do nowoczesnego stylu budynku. Żyzne podłoże pozwoliło na posadzenie wielu ciekawych, w tym także kwitnących roślin. Wykorzystane zostały rodzime gatunki, ale w ciekawych odmianach i połączonych w harmonijne kompozycje.
Przy głównym wejściu do domu znajduje się duży plac wyłożony prostokątnymi płytami. Ścieżkę prowadzącą do drzwi wejściowych od wjazdu do garażu oddziela prostokątna, wyniesiona rabata, w której rosną atrakcyjnie wyglądające przez cały rok bukszpany wieczniezielone (Buxus sempervirens). Po drugiej stronie ścieżki oko cieszą kwitnące wczesnym latem lawendy wąskolistne (Lavandula angustifolia), przyciągające do ogrodu pożyteczne owady.
Na przeciw okna rozpościera się szeroka rabata wypełniona masą kwitnących bylin. Na tle żywopłotu z cisa (Taxus) kwitną m.in. hortensje 'Annabelle' (Hydrangea), czosnki ozdobne (Allium giganteum) i szałwie (Salvia).
Wzdłuż budynku między częścią reprezentacyjną a wypoczynkową rosną brzozy 'Doorenbos' o śnieżnobiałych pniach, pod którymi na kwadratowych rabatach znajdują się kępkowe kostrzewy Gautiera (Festuca gaulthieri) wyglądające efektownie przez cały rok. Na wyniesionej rabacie rosną w regularnych kępach kwitnące byliny zestawione z pojedynczymi kępami traw ozdobnych. Dzięki temu ten dobrze wyglądający z okien domu fragment ogrodu dynamicznie się zmienia wraz ze zmieniającymi się porami roku.
Suchy pas pod budynkiem to znakomite miejsce dla kęp traw ozdobnych. Na tle żwiru widać stalowo-zielone kępy turzycy prosowatej (Carex panicea), dobrze znoszące niekorzystne warunki.
Prostokątny basen dostępny jest z każdej strony ogrodu. Od strony domu basen osłania jedynie niski, ażurowy murek, a zanim pas kwitnących późnym latem i jesienią miskantów (Miscanthus). Z placyku nad basenem roztacza się widok na rabaty z kwitnącymi bylinami i krzewami oraz korony drzew znajdujące się w pobliżu posesji.
Przy domu znajduje się duży taras wykończony drewnianymi deskami z modrzewia syberyjskiego. Nad tarasem zbudowana została aluminiowa pergola z regulowanym systemem żaluzji dachowych.
Taras podzielony został na części funkcjonalną ze stołem i wypoczynkową z sofą i fotelami.
Przy tarasie znajduje się wąski zbiornik wodny z tryskającą wodą. Kwadratowe otwory w nawierzchni wykorzystane zostały do posadzenia trzech kulistych wiązów drobnokwiatowych (Ulmus parvifolia) 'Geisha'. Po zmroku drzewa podświetlają od dołu lampy, które podkreślają ciekawy pokrój roślin.
Z tarasu do basenu prowadzi szeroka ścieżka z prostokątnych płyt wtopionych w trawnik. Za basenem widać kwitnące byliny na tle wysokich traw ozdobnych.
Projekt i wizualizacje: Magdalena Ornatowska-Zatorska |