Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
96
Okazje

8 roślin ogrodowych, które będą modne w 2022 roku! | Roślinne nowości

Szukasz oryginalnej rośliny do swojego ogrodu? Mamy dla Ciebie 8 roślinnych nowości, którymi warto się zainteresować. Sprawdź, co będzie modne w 2022 roku!

 

Nowości rządzą! Te rośliny ogrodowe będą modne

W dniach 2-3-4 września 2021 roku w Warszawie odbyła się już 28. edycja Międzynarodowej Wystawy Zieleń to Życie & Flower Expo Polska. Po dwóch latach przerwy i niepewności związanej z sytuacją epidemiologiczną targi znowu doszły do skutku, łącząc zieloną branżę. Pomimo mniejszego rozmachu wśród wystawców i odwiedzających panowała radosna atmosfera oraz zadowolenie z powrotu do bezpośredniego kontaktu. Największą uwagę zwiedzających i mediów skupiał Konkurs Roślin Nowości, a zwłaszcza jego zwycięzcy. Oto oni!

Laurowiśnia wschodnia (Prunus laurocerasus) 'Miniredia' PBR
1. Laurowiśnia wschodnia (Prunus laurocerasus) 'Miniredia' PBR
Najmniejsza na rynku, karłowa odmiana laurowiśni, o zwartym, kulistym pokroju. Po 10 latach uprawy osiąga nie więcej niż 1 m średnicy. Roślina tworzy krótkie, silnie rozgałęzione pędy, ma zimozielone, błyszczące, skórzaste liście. Młode przyrosty są pomarańczowo-czerwone, ładnie kontrastują z zielenią starszych liści, co przykuwa uwagę wiosną.
Dowiedz się więcej o tej roślinie
2. Miłorząb dwuklapowy (Ginkgo biloba) Gold Flame® 'Desginb2'
Kompaktowe drzewo o wąskim, kolumnowym pokroju i atrakcyjnym ulistnieniu. Tworzy prosty przewodnik oraz krótkie i wzniesione gałęzie boczne. Liście jasnozielone, skórzaste, o kształcie wachlarzowatym, jesienią intensywnie przebarwiają się na kolor żółty. Odmiana męska nie zawiązuje nasion. 
Dowiedz się więcej o tej roślinie

Borówka wysoka (Vaccinium corymbosum) Cabernet Splash™ 'VacBri1' PBR
3. Borówka wysoka (Vaccinium corymbosum) Cabernet Splash™ 'VacBri1' PBR
Odmiana borówki amerykańskiej łącząca walory rośliny ozdobnej i użytkowej. Młode liście są czerwono-purpurowe, latem pojawiają się zielone przebarwienia, a jesienią roślina ponownie przebarwiają się na czerwono i purpurowo. Kwiaty białe, w pąkach fioletowe, rozwijają się w kwietniu i maju. Owoce dojrzewają w lipcu i sierpniu.
Dowiedz się więcej o tej roślinie
4. Judaszowiec kanadyjski (Cercis canadensis) Golden Falls 'NC2015-12' PLP
Małe drzewo o dekoracyjnych, złocistych liściach i malowniczo przewieszających się pędach, dorastające do 2-3 m wysokości. Jest to pierwsza płacząca odmiana judaszowca o złocistym ulistnieniu. Dekoracyjne różowe kwiaty rozwijają się na przełomie kwietnia i maja, tworzą się bezpośrednio na pniach i konarach oraz na młodych gałęziach.
Dowiedz się więcej o tej roślinie

Świerk serbski (Picea omorika) 'Golden Rain'
5. Świerk serbski (Picea omorika) 'Golden Rain'
Odmiana o żółtych młodych przyrostach oraz jasnym, limonkowym kolorze starszych igieł. Po 10 latach uprawy drzewo osiąga około 3,5-4 m wysokości, przybierając pokrój regularnego stożka. Drzewo najlepiej prezentuje się sadzone pojedynczo. Z oddali wyróżnia się spośród innych roślin w ogrodzie ciekawą jasną barwą.
Dowiedz się więcej o tej roślinie
Funkia (Hosta) GYPSY LEMON 'PG 12/01' PBR
6. Funkia (Hosta) GYPSY LEMON 'PG 12/01' PBR
Odmiana funkii o ozdobnych, trójkolorowych liściach, tworząca kępy do 40 cm wysokości. Charakteryzuje się oryginalnym wybarwieniem blaszek liściowych, które na brzegach są ciemnozielone, dalej mają jasne, białe smugi, a na środku są jasnozielone do żółtych.
Dowiedz się więcej o tej roślinie

Róża (Rosa) INCREDIBLE FRUITY 'Bozmilefra' PBR
7. Róża (Rosa) INCREDIBLE FRUITY 'Bozmilefra' PBR
Krzew dorasta do 80 cm wysokości, kwitnie bardzo intensywnie w czerwcu i powtarza kwitnienie w sierpniu. Kwiaty mają 7 cm średnicy, są pełne, ciemnoróżowe, zbudowane średnio ze 138 małych płatków wydzielających owocowy zapach, w smaku przypominających maliny.
Dowiedz się więcej o tej roślinie
Sosna kosodrzewina (Pinus mugo subsp. uncinata) 'Tukan'
8. Sosna kosodrzewina (Pinus mugo subsp. uncinata) 'Tukan'
Odmiana kosodrzewiny o oryginalnie zabarwionych, dwukolorowych igłach. Igły są grube, sztywne, ułożone promieniście wokół pędów. Ich nasady różowieją, zwłaszcza w pobliżu pąków wierzchołkowych, a w okresie mrozu stają się wyraźnie różowo-czerwone.
Dowiedz się więcej o tej roślinie

Roślinne nowości | gdzie je kupić?

1 Laurowiśnia | www.pepinieres-minier.fr
2 Miłorząb | www.pepinieres-minier.fr
3 Borówka | www.breederplants.nl
4 Judaszowiec | www.olszewskiszkolka.pl
5 Świerk | www.daglezjaryki.pl
6 Funkia | www.zieloneprogi.pl
7 Róża | www.lazuccy.pl
8 Kosodrzewina | www.sosny.pl

Zdjęcia: Materiały prasowe Konkursu Roślin Nowości, zdjęcia od producentów, Redakcja ZielonyOgrodek.pl

Tagi
Newsletter
Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać od nas bezpłatne porady ogrodnicze!
Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (27)

 

Ważne tematy
Lista zakupów
ŚWIĘTA
Na czasie
ŚWIĘTA
Zobacz więcej
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu