Logo
Logo

8 roślin ogrodowych, które będą modne w 2022 roku! | Roślinne nowości

Szukasz oryginalnej rośliny do swojego ogrodu? Mamy dla Ciebie 8 roślinnych nowości, którymi warto się zainteresować. Sprawdź, co będzie modne w 2022 roku!

Nowości rządzą! Te rośliny ogrodowe będą modne

W dniach 2-3-4 września 2021 roku w Warszawie odbyła się już 28. edycja Międzynarodowej Wystawy Zieleń to Życie & Flower Expo Polska. Po dwóch latach przerwy i niepewności związanej z sytuacją epidemiologiczną targi znowu doszły do skutku, łącząc zieloną branżę. Pomimo mniejszego rozmachu wśród wystawców i odwiedzających panowała radosna atmosfera oraz zadowolenie z powrotu do bezpośredniego kontaktu. Największą uwagę zwiedzających i mediów skupiał Konkurs Roślin Nowości, a zwłaszcza jego zwycięzcy. Oto oni!

Laurowiśnia wschodnia (Prunus laurocerasus) 'Miniredia' PBR
1. Laurowiśnia wschodnia (Prunus laurocerasus) 'Miniredia' PBR
Najmniejsza na rynku, karłowa odmiana laurowiśni, o zwartym, kulistym pokroju. Po 10 latach uprawy osiąga nie więcej niż 1 m średnicy. Roślina tworzy krótkie, silnie rozgałęzione pędy, ma zimozielone, błyszczące, skórzaste liście. Młode przyrosty są pomarańczowo-czerwone, ładnie kontrastują z zielenią starszych liści, co przykuwa uwagę wiosną.
Dowiedz się więcej o tej roślinie
2. Miłorząb dwuklapowy (Ginkgo biloba) Gold Flame® 'Desginb2'
Kompaktowe drzewo o wąskim, kolumnowym pokroju i atrakcyjnym ulistnieniu. Tworzy prosty przewodnik oraz krótkie i wzniesione gałęzie boczne. Liście jasnozielone, skórzaste, o kształcie wachlarzowatym, jesienią intensywnie przebarwiają się na kolor żółty. Odmiana męska nie zawiązuje nasion. 
Dowiedz się więcej o tej roślinie
Borówka wysoka (Vaccinium corymbosum) Cabernet Splash™ 'VacBri1' PBR
3. Borówka wysoka (Vaccinium corymbosum) Cabernet Splash™ 'VacBri1' PBR
Odmiana borówki amerykańskiej łącząca walory rośliny ozdobnej i użytkowej. Młode liście są czerwono-purpurowe, latem pojawiają się zielone przebarwienia, a jesienią roślina ponownie przebarwiają się na czerwono i purpurowo. Kwiaty białe, w pąkach fioletowe, rozwijają się w kwietniu i maju. Owoce dojrzewają w lipcu i sierpniu.
Dowiedz się więcej o tej roślinie
4. Judaszowiec kanadyjski (Cercis canadensis) Golden Falls 'NC2015-12' PLP
Małe drzewo o dekoracyjnych, złocistych liściach i malowniczo przewieszających się pędach, dorastające do 2-3 m wysokości. Jest to pierwsza płacząca odmiana judaszowca o złocistym ulistnieniu. Dekoracyjne różowe kwiaty rozwijają się na przełomie kwietnia i maja, tworzą się bezpośrednio na pniach i konarach oraz na młodych gałęziach.
Dowiedz się więcej o tej roślinie
Świerk serbski (Picea omorika) 'Golden Rain'
5. Świerk serbski (Picea omorika) 'Golden Rain'
Odmiana o żółtych młodych przyrostach oraz jasnym, limonkowym kolorze starszych igieł. Po 10 latach uprawy drzewo osiąga około 3,5-4 m wysokości, przybierając pokrój regularnego stożka. Drzewo najlepiej prezentuje się sadzone pojedynczo. Z oddali wyróżnia się spośród innych roślin w ogrodzie ciekawą jasną barwą.
Dowiedz się więcej o tej roślinie
Funkia (Hosta) GYPSY LEMON 'PG 12/01' PBR
6. Funkia (Hosta) GYPSY LEMON 'PG 12/01' PBR
Odmiana funkii o ozdobnych, trójkolorowych liściach, tworząca kępy do 40 cm wysokości. Charakteryzuje się oryginalnym wybarwieniem blaszek liściowych, które na brzegach są ciemnozielone, dalej mają jasne, białe smugi, a na środku są jasnozielone do żółtych.
Dowiedz się więcej o tej roślinie
Róża (Rosa) INCREDIBLE FRUITY 'Bozmilefra' PBR
7. Róża (Rosa) INCREDIBLE FRUITY 'Bozmilefra' PBR
Krzew dorasta do 80 cm wysokości, kwitnie bardzo intensywnie w czerwcu i powtarza kwitnienie w sierpniu. Kwiaty mają 7 cm średnicy, są pełne, ciemnoróżowe, zbudowane średnio ze 138 małych płatków wydzielających owocowy zapach, w smaku przypominających maliny.
Dowiedz się więcej o tej roślinie
Sosna kosodrzewina (Pinus mugo subsp. uncinata) 'Tukan'
8. Sosna kosodrzewina (Pinus mugo subsp. uncinata) 'Tukan'
Odmiana kosodrzewiny o oryginalnie zabarwionych, dwukolorowych igłach. Igły są grube, sztywne, ułożone promieniście wokół pędów. Ich nasady różowieją, zwłaszcza w pobliżu pąków wierzchołkowych, a w okresie mrozu stają się wyraźnie różowo-czerwone.
Dowiedz się więcej o tej roślinie

Roślinne nowości | gdzie je kupić?

1 Laurowiśnia | www.pepinieres-minier.fr
2 Miłorząb | www.pepinieres-minier.fr
3 Borówka | www.breederplants.nl
4 Judaszowiec | www.olszewskiszkolka.pl
5 Świerk | www.daglezjaryki.pl
6 Funkia | www.zieloneprogi.pl
7 Róża | www.lazuccy.pl
8 Kosodrzewina | www.sosny.pl

Zdjęcia: Materiały prasowe Konkursu Roślin Nowości, zdjęcia od producentów, Redakcja ZielonyOgrodek.pl

Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (22)

Komentarze

Dodaj komentarz