Logo
Logo

Konkurs Roślin NOWOŚCI 2021 | Zieleń to Życie

2 września 2021 r. podczas Międzynarodowej Wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA zostanie rozstrzygnięty Konkurs Roślin Nowości. W tym roku o miano najcenniejszej i najbardziej obiecującej rośliny ogrodowej ubiega się 26 taksonów zgłoszonych przez polskie i zagraniczne szkółki.

Jest to jedyny tak prestiżowy konkurs organizowany w naszym kraju, dlatego zawsze przyciąga on uwagę zarówno amatorów jak i profesjonalistów. Zobacz zgłoszone rośliny i natchnij się na nowe nasadzenia w swoim ogrodzie!

Konkurs Roślin Nowości 2021

W tym roku na Konkursie Roślin Nowości, mamy prawdziwe bogactwo i różnorodność form i rodzajów – każdy znajdzie coś dla siebie spośród drzew i krzewów liściastych i iglastych, roślin zimozielonych, bylin, pnączy czy "owocówki". Możemy nimi zaaranżować zarówno zieleń publiczną jak i małą przydomową rabatę, a nawet balkon, na którym zmieszczą się na pewno byliny i miniaturowa róża Cutie Pie.

Aż 9 roślin zostało wyhodowanych w polskich szkółkach (3 powojniki, orzech włoski, funkia, metasekwoja chińska, świerki – srebrny i kłujący, kosodrzewina), a trzeba zaznaczyć, że praca nad nową odmianą to żmudny i wieloletni proces. Pozostałe pochodzą z Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii i Serbii oraz Stanów Zjednoczonych i Japonii. Powiało orientem? W kraju wiśni powstały prezentowane w konkursie róże, ale o miano najcenniejszej rośliny ubiega się także bambus 'Obelisk' PBR z zachodniej Europy, który ma dodatkowy atut w postaci jadalnych, młodych pędów.

Czy masz już swojego faworyta w tegorocznej edycji Konkursu Roślin Nowości? Tak? Zagłosuj na niego! Wybierz najpiękniejszą roślinę 2021 roku, biorąc udział w internetowym plebiscycie!

 

Targi Wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE & FLOWER EXPO POLSKA to miejsce dla wszystkich którzy kochają zieleń i otaczanie się roślinami. W dodatku towarzyszący wystawie kiermasz umożliwia odwiedzającym zainspirowanym ekspozycjami roślinnymi realizację swych ogrodowych pomysłów.


Reportaż z Wystawy Zieleń to Życie 2019

Galeria roślin zgłoszonych do konkursu
Zobacz i wybierz swoich faworytów!

LOGO ZSZP Opracowanie: Materiał Konkursu Roślin Nowości, Związek Szkółkarzy Polskich

Więcej informacji na temat Konkursu Roślin Nowości 2021 i nie tylko, na stronie: zszp.pl

2021-07-26
Więcej informacji na: zielentozycie.pl

 

Autor
Konkurs Roślin NOWOŚCI 2021 | Zieleń to Życie
Konkurs Roślin NOWOŚCI 2021 | Zieleń to Życie
Związek Szkółkarzy Polskich

Związek Szkółkarzy Polskich to stowarzyszenie producentów drzew, krzewów i bylin, a także roślin owocowych. W zielonym ogródku publikuje praktyczne poradniki dot uprawy roślin oraz roślinne nowości.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (2)
Powiązane rośliny
Zwiń Pokaż więcej (11)