Ze względu na niewielką powierzchnię ogrodu podjazd i taras został wykonany z tej samej, jasnoszarej nawierzchni. W ten sposób przestrzeń optycznie wydaje się być większa, niż jest w rzeczywistości. Miejsce do wypoczynku zostało osłonięte z dwóch stron żywopłotem z zimozielonej laurowiśni, aby zapewnić mieszkańcom nieco prywatności. Dodatkowo postawiona została wąska ścianka, za którą schowana jest huśtawka.
Część wypoczynkowa została oddzielona od podjazdu szeroką rabatą. Na rogu znajdują się przyciągające wzrok kamienne kule i formowane na taki sam kształt bukszpany (Buxus). Do aktywnego wypoczynku przeznaczony jest trawnik. Altana śmietnikowa zasłonięta jest roślinami pnącymi i trawami ozdobnymi.
Dla urozmaicenia terenu tarasy wybudowano na różnych wysokościach. Prostokątny zbiornik wodny jest nie tylko dekoracją ogrodu, ale także optycznie go powiększa – widać w nim odbijające się rośliny i elementy małej architektury. Szumiąca woda sprzyja rekreacji i pomaga się zrelaksować.
● Nie przegap: Warsaw Garden Expo 2025 – to tu 18-20 lutego spotkają się miłośnicy roślin i profesjonaliści
Przy tarasie posadzone zostały kwitnące o różnych porach roku byliny oraz rośliny dwuletnie (np. rozchodnik okazały, dziewanna, kosaciec syberyjski, ostróżka, przetacznik kłosowy i pustynnik wąskolistny), a pomiędzy nimi dekoracyjne przez cały rok trawy ozdobne (np. miskanty, ostnice cieniutkie, turzyce zaostrzone i rozplenice japońskie) oraz zimozielone krzewinki (np. barwinek pospolity) Na ozdobnym tarasie została zawieszona huśtawka.
Na taras lub do murowanej ławki otoczonej formowanym żywopłotem dostać się można przechodząc po płytach ze szkła hartowanego, wokół którego i pod którym rosną zimozielone płożące się rośliny.
Projekt i wizualizacje: |