Logo
Logo

Ten kwiat kojarzy się z zimą, ale może być jesienną ozdobą | Nastrojowe wnętrza pełne gwiazd

Poinsecje to gwiazdy nie tylko adwentu i Bożego Narodzenia. W ostatnim czasie, te wspaniałe rośliny są często wykorzystywane jako jesienne dekoracje. Ciepłe kolory ich przylistków ożywiają każde wnętrze, zapewniając w ponure dni dobre samopoczucie i pozytywny nastrój. Te wszechstronne rośliny pasują również do każdego stylu. Eksperci Stars for Europe (SfE) prezentują jesienne kompozycje z gwiazdami betlejemskimi, dzięki którym poprawimy sobie humor.

Spis treści
Kombinacja doskonała: Poinsecje spotykają dynie Romantyczne wnętrza z pastelowymi poinsecjami Nowoczesne wnętrza z kolorowym akcentem poinsecji

Wyjątkowe i oryginalne jesienne dekoracje: gwiazdy i dynie

Dynie są jednymi z ulubionych, jesiennych dodatków. W wielu kolorach, kształtach i rozmiarach prezentują się jeszcze lepiej w połączeniu z gwiazdami betlejemskimi. W połowie listopada, a nawet wcześniej poinsecje można znaleźć w sklepach specjalistycznych.

Jesienne dekoracje domu z poinsecjami
W kolorze łososiowym, cynamonowym czy morelowym idealnie nadają się do jesiennych ekspozycji a w połączeniu z dyniami tworzą feerię kolorów, która wprowadza radosną atmosferę.
Jesienne dekoracje domu z poinsecjami
Te łatwe w pielęgnacji rośliny mogą być również używane jako dekoracje na Halloween. Bujna poinsecja wygląda fantastycznie w „uśmiechniętej”, wydrążonej dyni jako doniczce, w której gęste liście i kolorowe przylistki przypominają czuprynę.

Pastelowe gwiazdy betlejemskie w szykownym stylu cottagecore

W delikatnych, pastelowych odcieniach poinsecje doskonale komponują się z romantycznym wnętrzem w stylu cottagecore.

Jesienne dekoracje domu z poinsecjami
Miniaturowe, różowokremowe poinsecje wyglądają olśniewająco w osłonce wydzierganej na szydełku. Przy tej dekoracji należy pamiętać, aby woda nie wyciekła i rośliny i nie zalała stołu. Aby temu zapobiec, wyłóż wnętrze kosza wodoodporną folią i podlewaj rośliny małymi porcjami.
Jesienne dekoracje domu z poinsecjami
Morelowe gwiazdy betlejemskie tworzą dekoracyjną martwą naturę z antycznymi książkami i zabytkowymi ozdobami. Należy pamiętać, że do prawidłowego rozwoju, poinsecje potrzebują jasnego, ciepłego miejsca osłoniętego przed przeciągami. Na niewłaściwym stanowisku zaczynają gubić liście.
Jesienne dekoracje domu z poinsecjami
Delikatne pastelowe odcienie dominują w tym niezwykłym bukiecie ułożonym z ciętych gwiazd betlejemskich, gałązek sosny, eukaliptusa, asparagusa i różnych suszonych kwiatów. Jako kwiaty cięte, poinsecje imponują swoimi przylistkami, których okazały rozmiar sprawia, że inne kwiaty są zbędne.
 

Wskazówka na to, jak utrzymać świeżość bukietu z poinsecjami na dłużej?

Natychmiast po przycięciu zanurz łodygi poinsecji w gorącej wodzie (ok. 60°C) na kilka sekund, a następnie w zimnej wodzie. W czystej wodzie zachowają świeżość nawet do dwóch tygodni!

Nowoczesne mieszkanie z gwiazdami betlejemskimi i roślinami liściastymi

Poinsecje to wspaniałe rośliny doniczkowe, które jesienią i zimą dodają kolorowych akcentów i dobrze komponują się z innymi roślinami pokojowymi. W tym loftowym wnętrzu poinsecje w różnych kolorach i rozmiarach, podobnie jak rośliny o dużych liściach tworzą przytulną atmosferę.

Jesienne dekoracje domu z poinsecjami
Gęsto obsadzona misa, ustawiona na podłodze w centralnym miejscu przykuwa uwagę. W tej nowoczesnej aranżacji czerwone poinsecje zostały połączone z uchem słonia (Alocasia zebrina), asparagusem pierzastym (Asparagus plumosus), begoniami o unikatowych liściach (np. begonia królewska), dischidią okrągłolistną (Dischidia nummularia), potocznie nazywaną rośliną guzikową i filodendronem 'Prince of Orange'.
Leroy Merlin w naszym zielonym ogródku. Tak nas urządził. Test i recenzja produktów
Przeczytaj także
Leroy Merlin w naszym zielonym ogródku. Tak nas urządził. Test i recenzja produktów
Jesienne dekoracje domu z poinsecjami
Na tej efektownej ekspozycji ściennej po lewej stronie poinsecje i rośliny liściaste przekształcają pionową dekorację w prawdziwe dzieło sztuki. Ta kreatywna kompozycja składa się z jaskrawoczerwonych gwiazd betlejemskich, fitonii różowej (Fittonia verschaffeltii), syngonium, potocznie zwanego zroślichą (Syngonium), trzykrotki (Tradescantia fluminensis tricolor), asapargusa gęstokwiatowego (Asparagus densiflorus 'Meyeri'), winorośli (Parthenocissus striata), zwanej również dzikim winem i nagółki jarzębolistnej (Hemionitis arifolia), która zyskała urocze miano „Paproci Liścia Serca”.
Jesienne dekoracje domu z poinsecjami
Poinsecje prezentują się spektakularnie w wersji ciętej. Razem z anturium (Anthurium andraeanum), storczykami Vanda, asparagusem (Asparagus acutifolius), driakwią gwiaździstą (Scabiosa stellata), proteą (Protea neriifolia), leukadendronem (Leucadendron 'Safari Sunset') i innymi kwiatami tworzą oszałamiającą kombinację.

Tekst i zdjęcia: Stars for Europe

Autor
Ten kwiat kojarzy się z zimą, ale może być jesienną ozdobą | Nastrojowe wnętrza pełne gwiazd
Ten kwiat kojarzy się z zimą, ale może być jesienną ozdobą | Nastrojowe wnętrza pełne gwiazd
Stars for Europe

Stars for Europe to inicjatywa marketingowa europejskich hodowców poinsecji Beekenkamp Plants, Dümmen Orange, Selecta One i Syngenta Flowers. W zielonym ogródku publikuje porady i inspiracje o poinsecjach (gwiazdach betlejemskich).

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (6)
Powiązane rośliny
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl