Logo
Logo

25+ dekoracji z dyni na Halloween | galeria zdjęć

Dynia na Halloween to w wielu krajach już tradycja. Roślinne straszydła są doskonałą dekoracją ogródków, wejść do domów oraz mieszkań. Mniejsze dynie wspaniale zdobią parapety i można je komponować z roślinami w doniczkach, a nawet ustawiać na stołach. Zainspiruj się naszą galerią zdjęć i zrób w tym roku dekorację z dyni na Halloween!

Dynia na Halloween

Dynia (Cucurbita) to smaczne, zdrowe i piękne warzywo. Warto na stałe wprowadzić je do swojego jadłospisu, a z okazji Halloween  pobawić się  i przeobrazić dynie na dekoracje, zaangażować do tego całą rodzinę. Dynie na Halloween można wydrążać, malować, przebierać, rzeźbić w ich skórce... Wydaje się, ze ilość pomysłów na ozdoby z tego warzywa jest już wyczerpana, ale nic bardziej mylnego!

Jedyne co nas ogranicza z tworzenia dekoracji i kompozycji z dyń to nasza wyobraźnia, dlatego obejrzyj naszą galerię zdjęć i zainspiruj się, do zrobienia dekoracji z dyni na Halloween.

Jeśli chcesz po Halloween wykorzystać dynię w kuchni, nie drąż w niej, ale "przebierz" ją za czarownicę, ducha lub wampira. Możesz też ułożyć w ogrodzie lub przed domem wzór z wielu dyń, albo jedynie stworzyć halloweenowy wzór rzeźbiąc w skórce. Wtedy miąższ ze środka pozostanie nie naruszony. Bardzo prostym sposobem na stworzenie szybkiej dekoracji jest pomalowanie dyni. Ale do tego celu wybieraj nie toksyczne farby (można sięgnąć po barwniki ze sklepów spożywczych do dekoracji deserów).

Dynie i inne warzywa dyniowate (kabaczki, cukinie, patisony) mogą być ozdobne same w sobie. Skórka dyń może być klasycznie pomarańczowa, ale też żółta, biała, zielona, w paski lub kropki, pokryta bruzdkami. Wykorzystajmy te cechy przy tworzeniu dekoracji! Nie zapominajmy też o tym, że dynie miewają przeróżne rozmiary i kształty. Dlatego każdy stworzy z nich ozdobę na własne potrzeby – do dużego ogrodu lub na mały, wąski parapet. 

Klasyka – lampion z dyni

Znane wszystkim lampiony z dyń przygotowywane na Halloween zazwyczaj przedstawiają czaszki i duchy. Ale dyniowe lampiony mogą przedstawiać naprawdę wszystko – drążąc w ich skórce możemy wyrzeźbić kształty gwiazd, zwierząt, liści i wszystko to, co przyjdzie nam do głowy. Wzór może być nie skomplikowany, ale bardziej wprawione dłonie mogą wyrzeźbić z dyni prawdziwe cuda – koty, wampiry, czarownice, króliki...

Zainspiruj się i obejrzyj galerię dekoracji z dyni na Halloween!

Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, zdjęcia tytułowe: Pixabay

Komentarze

Dodaj komentarz

 

 
Powiązane rośliny
To Cię zainteresuje
Zwiń Pokaż więcej (17)
Twoja strona ogrodu