Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
44
Okazje
Artykuł na: 4-5 minut

25+ dekoracji z dyni na Halloween | galeria zdjęć

Dynia na Halloween to w wielu krajach już tradycja. Roślinne straszydła są doskonałą dekoracją ogródków, wejść do domów oraz mieszkań. Mniejsze dynie wspaniale zdobią parapety i można je komponować z roślinami w doniczkach, a nawet ustawiać na stołach. Zainspiruj się naszą galerią zdjęć i zrób w tym roku dekorację z dyni na Halloween!

 

Jak przerobić dynię na Halloween?

Dynia (Cucurbita) to smaczne, zdrowe i piękne warzywo. Warto na stałe wprowadzić je do swojego jadłospisu, a z okazji Halloween  pobawić się  i przeobrazić dynie na dekoracje, zaangażować do tego całą rodzinę. Dynie na Halloween można wydrążać, malować, przebierać, rzeźbić w ich skórce... Wydaje się, ze ilość pomysłów na ozdoby z tego warzywa jest już wyczerpana, ale nic bardziej mylnego!

Jedyne co nas ogranicza z tworzenia dekoracji i kompozycji z dyń to nasza wyobraźnia, dlatego obejrzyj naszą galerię zdjęć i zainspiruj się, do zrobienia dekoracji z dyni na Halloween.

Jeśli chcesz po Halloween wykorzystać dynię w kuchni, nie drąż w niej, ale "przebierz" ją za czarownicę, ducha lub wampira. Możesz też ułożyć w ogrodzie lub przed domem wzór z wielu dyń, albo jedynie stworzyć halloweenowy wzór rzeźbiąc w skórce. Wtedy miąższ ze środka pozostanie nie naruszony. Bardzo prostym sposobem na stworzenie szybkiej dekoracji jest pomalowanie dyni. Ale do tego celu wybieraj nie toksyczne farby (można sięgnąć po barwniki ze sklepów spożywczych do dekoracji deserów).

Dynie i inne warzywa dyniowate (kabaczki, cukinie, patisony) mogą być ozdobne same w sobie. Skórka dyń może być klasycznie pomarańczowa, ale też żółta, biała, zielona, w paski lub kropki, pokryta bruzdkami. Wykorzystajmy te cechy przy tworzeniu dekoracji! Nie zapominajmy też o tym, że dynie miewają przeróżne rozmiary i kształty. Dlatego każdy stworzy z nich ozdobę na własne potrzeby – do dużego ogrodu lub na mały, wąski parapet. 

Klasyka – lampion z dyni na Halloween

Znane wszystkim lampiony z dyń przygotowywane na Halloween zazwyczaj przedstawiają czaszki i duchy. Ale dyniowe lampiony mogą przedstawiać naprawdę wszystko – drążąc w ich skórce możemy wyrzeźbić kształty gwiazd, zwierząt, liści i wszystko to, co przyjdzie nam do głowy. Wzór może być nie skomplikowany, ale bardziej wprawione dłonie mogą wyrzeźbić z dyni prawdziwe cuda – koty, wampiry, czarownice, króliki...

Zainspiruj się i obejrzyj galerię dekoracji z dyni na Halloween!

Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, zdjęcia tytułowe: Pixabay

Tagi
Newsletter
Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać od nas bezpłatne porady ogrodnicze!
Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (11)
Powiązane rośliny
Nowe treści

 

Ważne tematy
Lista zakupów
Nowe rośliny w katalogu
Zostań redaktorem!

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.


Komentarze

ŚWIĘTA
Na czasie
ŚWIĘTA
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 48, Sentencja nr:7
Tydzień 48, Sentencja nr:7
Większość bylin na rabacie powinna być zabezpieczona przed mrozem. Dowiedz się, które to rośliny oraz jak ochronić je przed zimą.
Tydzień 48, Sentencja nr:6
Tydzień 48, Sentencja nr:6
Zimą rośliny balkonowe są szczególnie narażone na przemarzanie, gdyż ich korzenie osłonięte są jedynie doniczką i cienką warstwą ziemi. Trzeba je zabezpieczyć przed mrozem.
Tydzień 48, Sentencja nr:5
Tydzień 48, Sentencja nr:5
Posadzone młode egzemplarze są szczególnie narażone na działanie mrozu, zatem chcąc cieszyć się ich urokiem w następnych latach należy pamiętać o bardzo dokładnym zabezpieczeniu ich przed zimą.
Tydzień 48, Sentencja nr:3
Tydzień 48, Sentencja nr:3
Z trawnika należy systematycznie usuwać opadające liście. W tym celu oprócz zwykłych grabi możemy użyć tzw. miotłograbi o miękkich, sprężystych zębach lub odkurzacza ogrodowego.
Tydzień 48, Sentencja nr:2
Tydzień 48, Sentencja nr:2
Przykryjmy miejsca, gdzie we wrześniu lub październiku zostały posadzone cebulki roślin kwitnących wiosną. Najlepsza do tego celu będzie kora lub torf (warstwa grubości 2–4 cm), gałązki świerkowe, suche liście lub słoma.
Tydzień 48, Sentencja nr:1
Tydzień 48, Sentencja nr:1
Jeśli nie zrobiliśmy tego wcześniej, czyścimy narzędzia ogrodowe, dokonujemy ich przeglądu, zmieniamy płyny, świece, oddajemy noże do ostrzenia. Czyścimy i chowamy węże ogrodowe oraz meble ogrodowe.
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu