ABC Ogrodnika

"ABC Ogrodnika" to źródło najnowszych informacji z branży ogrodniczej. Oferuje praktyczne wskazówki, newsy, nowości produktowe oraz informacje o wydarzeniach. Słownik ogrodniczy wyjaśni pojęcia, a kalendarz z poradami pomoże przez cały rok. Znajdziesz tu także bazę sklepów ogrodniczych i quizy dla rozrywki.
Gardeners` WorldGardeners` WorldProjektowanie ogroduProjektowanie ogroduKalendarz ogrodnikaKalendarz ogrodnikaAktualności z branżyAktualności z branżyForum ogrodniczeForum ogrodniczeQuizy ogrodniczeQuizy ogrodniczeSłownik ogrodniczySłownik ogrodniczyPolecane sklepy ogrodniczePolecane sklepy ogrodniczeNewsroom ogrodowyNewsroom ogrodowy
Kalendarz ogrodnika
Tydzień 19, Sentencja nr:5
Na bieżąco odchwaszczamy rabaty bylinowe, by zapobiegać ich rozsiewaniu oraz ściółkujemy glebę w ogrodzie, np. kompostem lub torfem. Można jeszcze stosować nawozy długo działające.
Przeczytaj także
Jak poprawić parametry gleby w ogrodzie? TOP 10 najpopularniejszych kwiatów na rabaty Kwietnik czy rabata? Jak wyglądają i co na nich posadzić? Co zrobić, żeby rabaty nie zarastały chwastami? Ta metoda działa bez agrowłókniny
Tydzień 19, Sentencja nr:3
Do oczka wodnego możemy wpuścić ryby, a wodę należy systematycznie oczyszczać z obumarłych szczątków roślin. Pamiętaj: przepływ wody w zbiorniku ogranicza ilość glonów i poprawia jej dotlenienie.
Przeczytaj także
Jak dbać o oczko wodne? Oczko wodne przyjazne dzikiej faunie Hodowla ryb w ogrodzie: jak duże powinno być oczko wodne? Oczko wodne z folii, geomembrany czy z geomaty? Zalety i wady
Tydzień 19, Sentencja nr:2
Możemy sadzić w ogrodzie krzewy ozdobne sprzedawane w pojemnikach. Po posadzeniu rośliny trzeba ją obficie podlać, a po ok. miesiącu można nawieźć połową dawki polecanej dla danych gatunków.
Przeczytaj także
Co siać i sadzić w maju? | Lista roślin Błędy w sadzeniu roślin | Sprawdź, co robisz źle! Jak i kiedy sadzić rośliny liściaste? Praktyczne porady Najlepsze drzewa i krzewy liściaste na działkę | Które warto uprawiać? Co mówią przepisy ROD?
Tydzień 19, Sentencja nr:1
Trawnik kosimy minimum raz na dwa tygodnie, ustawiając wysokość cięcia nie niżej niż 3,5 cm. Najlepiej robić to w suche dni, gdy źdźbła nie są mokre i nie ma opadów.
Przeczytaj także
Jak często trzeba przycinać trawnik? Kiedy koszenie niszczy trawnik? Oto, czego unikać Czy koszenie niszczy chwasty? Odpowiedź może Cię zdziwić Skosiłeś trawnik? Nie wyrzucaj ścinków. Wykorzystaj, a zaoszczędzisz
Wiosna
Maj
9
Tydzień 2
Sentencja na dziś
Maj bogaty sieje kwiaty
Aktualności Quizy
Słownik
Korzenie powietrzne
"Korzenie powietrzne" to unikatowe struktury występujące u niektórych roślin, przede wszystkim w klimacie tropikalnym i subtropikalnym. Jedną z ich najczęstszych i najważniejszych funkcji jest pozyskiwanie wilgoci z powietrza.
Czytaj dalej ⟶
Kłodzina
"Kłodzina" określa specyficzną formę pnia typową dla palm, różniącą się od struktury pni drzew iglastych i liściastych. Jej rozwój rozpoczynają liście pierwotne palm, które formują się wokół centralnego punktu wzrostu przy ziemi, przyczyniając się do poszerzenia centralnej części pnia. Z tak ukształtowanej bazy zaczyna wyrastać kłodzina, która nie zyskuje już później na obwodzie.
Czytaj dalej ⟶
Aha
Aha to sposób na zamaskowania granic. Był stosowany w ogrodach krajobrazowych w XVII i XVIII w. Najpierw we Francji, a później w Anglii.
Czytaj dalej ⟶
Keik
Keik to rodzaj rozmnóżki roślin. To młoda roślina storczyka, która najczęściej pojawia się na pędzie kwiatowym orchidei.
Czytaj dalej ⟶
Mikroorganizmy glebowe
Mikroorganizmy glebowe odpowiadają za poprawę struktury gleby i napowietrzenie oraz za obieg materii organicznej. Obecność mikroorganizmów świadczy o dużej żyzności podłoża, co przekłada się na wysokie plony i powodzenie w uprawie. 
Czytaj dalej ⟶
Zraz
Zraz jest to jeden z dwóch elementów szczepu. To fragment rośliny o cechach korzystnych, najbardziej pożądanych przez człowieka. Zraz zrasta się z formą dziką, czyli podkładką. 
Czytaj dalej ⟶
Darmowy program
Projektowanie Ogrodu
wypróbuj online
Projektowanie ogrodu
Bestsellery
Tagi
Najnowsze treści