Logo
Logo
Do góry

Husqvarna: Pilarka 560 XP - rewolucja w przemyśle drzewnym

Pilarka 560 XP jest najmłodszym i najbardziej zaawansowanym technologicznie dziełem ekspertów z firmy Husqvarna. To profesjonalne narzędzie jest szczególnie skuteczne przy okrzesywaniu czy obalaniu drzew. Maksymalna siła w połączeniu z niewielką wagą daje agresywną i ergonomiczną maszynę wyposażoną w kilka innowacyjnych cech. Mikroprocesor oraz technologia RevBoost™ czynią pilarkę 560 XP narzędziem dumnie otwierającym nową dekadę.

 

Husqvarna wprowadza nową pilarkę 560 XP, aby sprostać zapotrzebowaniu profesjonalnych użytkowników branży leśnej, którzy żądają najefektywniejszych rozwiązań.

- Pilarka 560 XP, oprócz bardzo korzystnego stosunku mocy do wagi, stanowi prawdziwą rewolucję w zakresie ergonomii i sterowności. Jej nowoczesne wzornictwo przenosi pilarki Husqvarna z serii XP na zupełnie nowy poziom. Mała waga: 5,6 kg i łatwość obsługi czynią tę maszynę naprawdę skuteczną i funkcjonalną - powiedział pan Jerzy Banaszczyk, ekspert firmy Husqvarna.

Pilarka do drewna 560 XP Husqvarna
Pilarka do drewna 560 XP (fot. Husqvarna).


Osoby zajmujące się leśnictwem potrzebują łatwych w obsłudze i ergonomicznych pilarek, które mają wysoki współczynnik mocy. Jednocześnie maszyna musi być w stanie zdecydowanie przyspieszać w trakcie zadań takich, jak okrzesywanie. Wprowadzenie przez firmę Husqvarna pilarki 560 XP wypełnia zapotrzebowanie profesjonalistów branży leśnej na wydajny i funkcjonalny sprzęt. Technologia RevBoost™ sprawia, że 560 XP jest idealna do okrzesywania, zaś system AutoTune™ optymalizuje osiągi silnika w każdych warunkach.

Pilarka 560 XP - dynamiczne przyśpieszenie

W celu usprawnienia osiągów silnika Husqvarna opracowała unikalny system RevBoost™. Pozwala on na dynamiczne przyspieszenie łańcucha pilarki do najwyższych obrotów w krótkich odcinkach czasu, co jest bardzo istotną własnością kiedy chodzi o usuwanie gałęzi czy konarów. Funkcja ta sprawia, że pilarka 560 XP świetnie sprawdza się przy okrzesywaniu.

AutoTune™ - zintegrowany procesor

Przywilej bycia pierwszą na świecie pilarką przeznaczoną do masowej produkcji z wbudowanym mikroprocesorem przypada 560 XP. Technologia AutoTune™ jest gaźnikiem kontrolowanym przez procesor, który automatycznie optymalizuje pracę silnika. Dostosowuje on właściwą mieszankę powietrza i paliwa, eliminując konieczność spędzania czasu na regulowaniu gaźnika. AutoTune™ niweluje także takie czynniki jak: wilgotność, temperatura, wysokość czy ryzyko zapchanego filtru powietrza. Sprzyja to tworzeniu właściwej mieszanki paliwa i powietrza, przez co silnik może pracować wydajnie, niezależnie od panujących warunków.

Pilarka 560 XP - duża dawka mocy

Dzięki użyciu technologii X-Torq® silnik ma więcej mocy niż kiedykolwiek wcześniej, w relacji do wagi maszyny. Współczynnik mocy do masy wzrósł z 0,57 do 0,65 w porównaniu z wcześniejszym modelem marki Husqvarna 357 XP. Jednocześnie poziom spalania został zredukowany o ok. 20 procent, a emisja szkodliwych substancji aż o 75 procent.

Pilarka 560 XP - wygoda dla użytkownika

Podobnie jak we wszystkich pilarkach marki Husqvarna, wiele uwagi poświęcono ergonomii 560 XP. Środek ciężkości urządzenia został przesunięty bliżej uchwytów, dzięki czemu łatwiej nim sterować. Ponadto zmniejszono wagę oraz średnicę koła zamachowego. Ograniczyło to siły wirowe występujące w pilarce. Wibracje w rękojeści maszyny zostały zmniejszone przez zastosowanie systemu LowVib®. Zastosowano także sprytne rozwiązanie w postaci wyłącznika powracającego automatycznie do pozycji wyjściowej (Start), co zwiększa wygodę użytkowania.

Dzięki pomocy pompki paliwowej pilarkę można uruchomić bez problemu i co ważniejsze bez wysiłku, nawet, gdy silnik jest zimny. Przy pracach serwisowych takich, jak na przykład wymiana łańcucha, śruby prowadnicy nie gubią się, bo zostały zamknięte w specjalny kołnierz, zapobiegający ich odpadaniu od osłony sprzęgła. Okno poziomu paliwa oraz żłobkowanie podstawy maszyny są cechami, które docenią użytkownicy.

źródło i fot.: Husqvarna

Powiązane artykuły
Warto przeczytać
RENOWACJA
Na czasie
RENOWACJA
Zobacz więcej
 
Twoja strona ogrodu