Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2020
Do góry

Gardena: Praktyczne narzędzia do usuwania śniegu

Marka Gardena unowocześniła swój popularny system narzędzi ogrodowych combisystem dodając do niego elementy zimowe: łopaty do śniegu - KST 40 i Alu 50 oraz trzonek aluminiowy 130.

Gardena oferuję łopaty o szerokości pracy 40 lub 50 cm i profilu krawędzi wykonanym z tworzywa sztucznego lub aluminium. Do gładkich powierzchni wykonanych z betonu czy asfaltu idealnie nadaje się łopata z aluminiową krawędzią, plastikowa natomiast sprawdzi się na nierównym terenie, np. kostce brukowej. Głowice łopat zostały wyposażone w wysokie krawędzie boczne co sprawia, że nabierany śnieg nie spada na boki. Tworzywo sztuczne, z którego zostały wykonane łopaty jest odporne na uderzenia, sól drogową i temperaturę do minus 40 stopni.

Nowy trzonek aluminiowy 130 pozwala na pracę w pozycji pionowej. Zaokrąglony uchwyt ułatwia prowadzenie narzędzia. Sześciokątne mocowanie i śruba zaciskowa daje gwarancję stabilnego połączenia. Trzonek idealnie nadaję się do pracy z nowymi łopatami oraz z innymi narzędzi systemowymi combisystem Gardena.

Urządzenia combisystem marki Gardena objęte są 25 letnim okresem gwarancji.

2010-12-06


Warto przeczytać

To Cię zainteresuje

Komentarze

Wieści z branży
Porady na ten tydzień
Tydzień 9, Sentencja nr:5
Tydzień 9, Sentencja nr:5
Rośliny cebulowe (przede wszystkim przebiśniegi i krokusy), które posadziliśmy we wrześniu, pojawiają się spod śniegu. Wystarczy jeden lub dwa cieplejsze dni, aby ukazały się ich piękne kwiaty.
Tydzień 9, Sentencja nr:4
Tydzień 9, Sentencja nr:4
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu pamiętajmy, aby nie przysypywać trawnika. Ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni. Jeśli jednak w obrębie trawnika powstanie warstwa zamarzniętego śniegu, należy ją rozkruszyć.
Tydzień 9, Sentencja nr:3
Tydzień 9, Sentencja nr:3
Podczas pogodnych dni silne słońce wysusza rośliny, a zamarznięta ziemia uniemożliwia uzupełnienie strat wody. Powinniśmy je wtedy cieniować. Podczas odwilży podlewajmy iglaki, szczególnie te, które rosną w pojemnikach.
Tydzień 9, Sentencja nr:2
Tydzień 9, Sentencja nr:2
Niektóre byliny rosnące na rabatach (złocienie, omiegi, ostróżki, rudbekie, liliowce, rozchodniki czy funkie) można rozmnożyć przez podział kęp. Dzięki temu nie tylko rozmnożymy, ale też odmłodzimy rośliny.
Tydzień 9, Sentencja nr:1
Tydzień 9, Sentencja nr:1
W marcu możemy wysiewać do doniczek i inspektów nasiona ogrodowych roślin jednorocznych oraz warzyw (wczesne odmiany kapusty, sałaty, rzodkiewki, kopru, marchwi). W ogrodzie można siać warzywa wytrzymałe na zimno: rzodkiew, koper, cebulę, groch (należy przykryć je włókniną).
Twoja strona ogrodu