Logo
Logo

Ziemia do borówki | Jaką wybrać i gdzie kupić?

Uprawa borówki nie jest trudna, jeśli zapewni się jej odpowiednie warunki do wzrostu. W przydomowych ogrodach, coraz częściej spotkać się można, z licznymi krzewami jagodowymi, które wyróżniają się wyjątkowymi właściwościami zdrowotnymi. Aby jednak cieszyć się smacznymi i zdrowymi owocami, warto zwrócić szczególną uwagę, na rodzaj podłoża i stanowisko, w jakim będzie uprawiana borówka. Jaką ziemię wybrać i gdzie kupić najlepszą? Sprawdź!

Spis treści
Jaki skład i właściwości powinna mieć ziemia do borówki? Dlaczego warto stosować ziemię do borówki?

Jaki skład i właściwości powinna mieć ziemia do borówki?

Borówka amerykańska jest krzewem kwasolubnym. Aby mieć odpowiednie warunki do wzrostu, odczyn gleby powinien wynosić pomiędzy 3,5, a 4,5 pH. Ziemia powinna doskonale przepuszczać wodę, by system korzeniowy nie był narażony na proces gnicia, lub obumierania, poprzez choroby grzybicze. Dobrze jest też ściółkować ziemię korą lub torfem.

Tak przygotowane podłoże, ma wiele zalet. Zmniejsza rozwój chwastów, utrzymuje odpowiednia wilgotność ziemi oraz jej odczyn.

Dlaczego warto stosować ziemię do borówki?

Gotowe mieszanki, zwłaszcza te w workach, są doskonałym źródłem cennych składników, jakie potrzebuje krzew, by nie tylko rosnąć, ale i zaowocować. Gotowe mieszanki, mają odpowiedni odczyn, wymieszane są z torfem lub piaskiem, który zapewnia im również należyty drenaż.

Ziemia DO BORÓWEK I ROŚLIN KWAŚNOLUBNYCH
Ziemia Do Borówek – 20 l
Ziemia do borówek i roślin kwasolubnych zapewnia ich prawidłowy wzrost oraz sprawia, że stają się o wiele odporniejsze na różne choroby. Dzięki odpowiedniej mieszance minerałów zapewnia lepsze i obfite kwitnienie. Odpowiednie podłoże często przyśpiesza również owocowanie krzewów.
Kup online w naszym sklepie!

Aby mieć pewność, że borówka się przyjmie, oraz nie będzie chorować, decydując się na jej uprawę, warto sięgnąć po specjalne podłoże, dostosowane do wymagań krzewów kwasolubnych.


Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, G.T., zdjęcie tytułowe: Kim Gorga / Unsplash ed.

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Autor
Ziemia do borówki | Jaką wybrać i gdzie kupić?
Ziemia do borówki | Jaką wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (18)
Powiązane rośliny
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl