Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Gardena partnerem warszawskiego projektu „Miasto i Ogród”

Już 24 maja rusza projekt „Miasto i Ogród” na terenie dawnej Fabryki Norblina przy ul. Żelaznej 51/53 w Centrum Warszawy. Marka GARDENA została jednym z partnerów tego przedsięwzięcia, którego inicjatorem i mecenasem jest marka BMW.

Projekt Miasto i Ogród

Jego ideą jest urban farming, czyli miejskie ogrodnictwo oraz edukacja nt. nowoczesnego eko-ogrodnictwa, tradycyjnych metod upraw oraz życia w harmonii ze środowiskiem naturalnym. Ogród miejski wystartuje 24 maja i będzie dostępny dla wszystkich 7 dni w tygodniu, aż do 5 października. Ogród będzie dostępny od poniedziałku do piątku od 12 do 19, natomiast w weekendy od 10 do 18. Dowiedz się więcej z artykułu: "Miasto i Ogród" - projekt zielonej przestrzeni upraw w centrum miasta.

W ogrodzie będzie możliwość sadzenia i uprawiania roślin, warzyw i ziół. Ogród będzie stanowić miejsce, w którym każdy będzie mógł podzielić się z innymi swoimi doświadczeniami oraz wiedzą na temat uprawy roślin i ziół. Każda chętna osoba będzie miała do dyspozycji narzędzia do pielęgnacji ogrodu marki GARDENA, nasiona i sadzonki. Dodatkowo chętni otrzymają wsparcie dyżurujących animatorów oraz doradztwo ogrodnika w każdy weekend oraz w środy.

Ogród został zaprojektowany w taki sposób, aby każda osoba mogła znaleźć coś dla siebie.

  • Pierwsza część – społeczna - ogrodu stanowi miejsce, w którym każdy może pielęgnować wspólny ogród. Zostanie tam również wyznaczone miejsce pod uprawy lokalnej społeczności m. in. uczniów pobliskich szkół, czy seniorów.
  • Drugą część stanowi kilkadziesiąt ogródków imiennych przeznaczonych dla indywidualnych ogrodników, którzy swoją chęć pozyskania takiego terenu w miejskim ogrodzie zgłaszają przez platformę Facebook na profilu „Miasto i Ogród”. Użytkownicy zostaną wylosowani pośród chętnych oraz podczas imprezy inauguracyjnej. Nabór trwa od 30 kwietnia i będzie sukcesywnie powtarzany w miarę dostępnych ogródków.

Narzędzia do pielęgnacji ogrodów

Cieszymy się, że możemy wesprzeć projekt „Miasto i Ogród”, który wpisuje się w trend urban farmingu. Marka GARDENA wspierając partnersko projekt pragnie, aby lokalna społeczność skorzystała dzięki tej inicjatywie nie tylko uprawiając ogródek miejski, ale również czerpiąc wiedzę ekspertów na temat uprawy i świadomości życia w zgodzie z naturą. Mamy nadzieję, że narzędzia do pielęgnacji ogrodu marki GARDENA sprawią wiele przyjemności gościom odwiedzającym to miejsce. Mamy nadzieję, że to innowacyjne przedsięwzięcie zasieje modę na miejskie ogrody także w innych miastach” – mówi Marta Winiarek-Miętus, rzecznik prasowy firmy Husqvarna.

GARDENA Łopatka do kwiatów GARDENA widełki do kwiatów GARDENA Terraline_ szpadel mały prosty
GARDENA Terraline_ szpadel ostry GARDENA Terraline_ szpadel prosty GARDENA Terraline_ widły do kopania

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w projekcie. Startujemy 24 maja. Więcej informacji na stronie www.gardena.pl oraz www.miastoiogrod.pl.


Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Co wiesz o jesiennych pracach?
Co wiesz o jesiennych pracach?

Co powinien zawierać nawóz jesienny?

Zimowa ochrona
Temat miesiąca
Zimowa ochrona
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 46, Sentencja nr:6
Tydzień 46, Sentencja nr:6
Jeśli chcemy, aby taras dobrze wyglądał w przyszłym sezonie, powinniśmy go zabezpieczyć przed zimą (zależnie od drewna, np. olejem zabezpieczającym).
Tydzień 46, Sentencja nr:5
Tydzień 46, Sentencja nr:5
Warto wstrzymać się z usunięciem niektórych bylin aż do wiosny – suche pędy pozwolą przezimować pożytecznym owadom, nasiona roślin stanowić będą zimową spiżarnię dla ptaków.
Tydzień 46, Sentencja nr:4
Tydzień 46, Sentencja nr:4
Pod koronami drzew i krzewów warto rozprowadzić dojrzały kompost. Jest to uniwersalny nawóz do stosowania jesienią, można nim nawozić do końca listopada.
Tydzień 46, Sentencja nr:2
Tydzień 46, Sentencja nr:2
W temperaturze 8˚C ryby zapadają w sen zimowy, należy więc ograniczyć ich karmienie. Jeśli powierzchnia oczka wynosi co najmniej 6 m², a jego głębokość 1,5 m, ryby można pozostawić na zimę w zbiorniku.
Tydzień 46, Sentencja nr:1
Tydzień 46, Sentencja nr:1
Z trawnika należy usuwać opadające liście, w przeciwnym razie mogą powodować gnicie murawy w okresie zimy i powstawanie łysych placów. Dobrze wyschnięte liście można użyć do okrywania na zimę roślin.
Twoja strona ogrodu