Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
Okazje

Gardena partnerem warszawskiego projektu „Miasto i Ogród”

Już 24 maja rusza projekt „Miasto i Ogród” na terenie dawnej Fabryki Norblina przy ul. Żelaznej 51/53 w Centrum Warszawy. Marka GARDENA została jednym z partnerów tego przedsięwzięcia, którego inicjatorem i mecenasem jest marka BMW.

TEMAT NA CZASIE
8 roślin, które będą modne w 2022 roku! | Roślinne nowości
TEMAT NA CZASIE
8 roślin, które będą modne w 2022 roku! | Roślinne nowości
Szukasz oryginalnej rośliny do swojego ogrodu? Mamy dla Ciebie 8 roślinnych nowości, którymi warto się zainteresować. Sprawdź, co będzie modne w...

Projekt Miasto i Ogród

Jego ideą jest urban farming, czyli miejskie ogrodnictwo oraz edukacja nt. nowoczesnego eko-ogrodnictwa, tradycyjnych metod upraw oraz życia w harmonii ze środowiskiem naturalnym. Ogród miejski wystartuje 24 maja i będzie dostępny dla wszystkich 7 dni w tygodniu, aż do 5 października. Ogród będzie dostępny od poniedziałku do piątku od 12 do 19, natomiast w weekendy od 10 do 18. Dowiedz się więcej z artykułu: "Miasto i Ogród" - projekt zielonej przestrzeni upraw w centrum miasta.

W ogrodzie będzie możliwość sadzenia i uprawiania roślin, warzyw i ziół. Ogród będzie stanowić miejsce, w którym każdy będzie mógł podzielić się z innymi swoimi doświadczeniami oraz wiedzą na temat uprawy roślin i ziół. Każda chętna osoba będzie miała do dyspozycji narzędzia do pielęgnacji ogrodu marki GARDENA, nasiona i sadzonki. Dodatkowo chętni otrzymają wsparcie dyżurujących animatorów oraz doradztwo ogrodnika w każdy weekend oraz w środy.

Ogród został zaprojektowany w taki sposób, aby każda osoba mogła znaleźć coś dla siebie.

  • Pierwsza część – społeczna - ogrodu stanowi miejsce, w którym każdy może pielęgnować wspólny ogród. Zostanie tam również wyznaczone miejsce pod uprawy lokalnej społeczności m. in. uczniów pobliskich szkół, czy seniorów.
  • Drugą część stanowi kilkadziesiąt ogródków imiennych przeznaczonych dla indywidualnych ogrodników, którzy swoją chęć pozyskania takiego terenu w miejskim ogrodzie zgłaszają przez platformę Facebook na profilu „Miasto i Ogród”. Użytkownicy zostaną wylosowani pośród chętnych oraz podczas imprezy inauguracyjnej. Nabór trwa od 30 kwietnia i będzie sukcesywnie powtarzany w miarę dostępnych ogródków.

Narzędzia do pielęgnacji ogrodów

Cieszymy się, że możemy wesprzeć projekt „Miasto i Ogród”, który wpisuje się w trend urban farmingu. Marka GARDENA wspierając partnersko projekt pragnie, aby lokalna społeczność skorzystała dzięki tej inicjatywie nie tylko uprawiając ogródek miejski, ale również czerpiąc wiedzę ekspertów na temat uprawy i świadomości życia w zgodzie z naturą. Mamy nadzieję, że narzędzia do pielęgnacji ogrodu marki GARDENA sprawią wiele przyjemności gościom odwiedzającym to miejsce. Mamy nadzieję, że to innowacyjne przedsięwzięcie zasieje modę na miejskie ogrody także w innych miastach” – mówi Marta Winiarek-Miętus, rzecznik prasowy firmy Husqvarna.

GARDENA Łopatka do kwiatów GARDENA widełki do kwiatów GARDENA Terraline_ szpadel mały prosty
GARDENA Terraline_ szpadel ostry GARDENA Terraline_ szpadel prosty GARDENA Terraline_ widły do kopania

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w projekcie. Startujemy 24 maja. Więcej informacji na stronie www.gardena.pl oraz www.miastoiogrod.pl.

Warto przeczytać
Ważne tematy
Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Już jest! Nowe wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2021
Zamów z darmową dostawą do domu!