Logo
Logo

Ogród bez chorób, szkodników i bez chemii? Naturalnie! Oto kompleksowa ochrona w sprayu

Czy wiesz, że zdrowy i piękny ogród można uzyskać bez stosowania chemii? Dzięki postępom w ekologicznych metodach ochrony roślin, teraz każdy ogrodnik, nawet ten początkujący, może skutecznie zwalczać choroby i szkodniki. Nowoczesne, naturalne środki ochrony roślin mają potrójne właściwości, łącząc działanie fungicydów, insektycydów i akarycydów w jednym produkcie, co znacznie ułatwia pielęgnację ogrodu. Ta prosta w użyciu, bezpieczna alternatywa to idealne i praktyczne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie efektywność oraz troskę o środowisko.

Streszczenie artykułu
Zdrowy i piękny ogród bez chemii jest możliwy dzięki postępom w ekologicznych metodach ochrony roślin. Substral Naturen, produkt łączący działanie fungicydów, insektycydów i akarycydów, pozwala na skuteczne zwalczanie chorób i szkodników. Zawarte w nim naturalne składniki, takie jak kwasy tłuszczowe i siarka, eliminują szkodniki i choroby grzybowe przez bezpośredni kontakt i uszkodzenie ich zewnętrznej warstwy ochronnej. Spray ten jest gotowy do użycia, co ułatwia ochronę róż, drzew, krzewów ozdobnych oraz roślin na balkonach i tarasach, zapewniając ich zdrowie bez zanieczyszczania środowiska. Substral Naturen to idealne rozwiązanie dla amatorów ogrodnictwa, dążących do utrzymania zdrowego ogrodu bez użycia tradycyjnych środków chemicznych.

Kompleksowa ochrona roślin – czy można to osiągnąć naturalnie?

Zdrowie naszego ogrodu bez użycia chemicznych preparatów to marzenie każdego ekologicznego ogrodnika. Czy to w ogóle jest możliwe? Naturalnie! Dzięki najnowszym osiągnięciom w dziedzinie ochrony roślin, staje się rzeczywistością. Jednym z produktów, który zasługuje na uwagę ze względu na swoje naturalne składniki i szerokie działanie, jest Substral Naturen Kompleksowa Ochrona. Poznajmy go lepiej.

Choroby i szkodniki ogrodowe
Fot. Aleksandr Rybalko, iamtk, Tomasz / AdobeStock
Wielu ogrodników, zwłaszcza amatorów, nie posiada wystarczającej wiedzy na temat rozpoznawania i zwalczania szkodników oraz chorób roślin. Dlatego 1 uniwersalny preparat do ochrony roślin, który jednocześnie zwalcza różnorodne szkodniki i choroby, stanowią ogromne ułatwienie. Umożliwia łatwą i efektywną ochronę ogrodu bez potrzeby zgłębiania specjalistycznej wiedzy i stosowania chemicznych preparatów.
1. Mszyce –owady. 2. Przędziorki – roztocza. 3. Czarna plamistość – choroba.

Insektycyd, fungicyd i akarycyd w jednym

Substral Naturen Kompleksowa Ochrona to doskonały przykład innowacyjnego podejścia do ochrony roślin. Dzięki zawartości kwasów tłuszczowych i siarki efektywnie zwalcza szkodniki i chroni rośliny przed chorobami grzybowymi.

Jako insektycyd i akarycyd po oprysku działa powierzchniowo, niszcząc owady i roztocza przez bezpośredni kontakt, uszkadzając ich zewnętrzną warstwę ochronną. Przenikając do wnętrza szkodnika, zaburza jego osmoregulację i procesy wymiany gazowej. Jest efektywny w eliminacji larw, osobników dorosłych, a nawet jaj. Jako fungicyd (środek grzybobójczy), zapewnia działanie profilaktyczne, wspomagając ochronę przed chorobami roślin.

Wykazuje skuteczność przeciwko takim szkodnikom jak mszyce, przędziorki oraz mączlik szklarniowy, a także przeciwko chorobom takim jak mączniak prawdziwy czy czarna plamistość liści. 

Substral Naturen Kompleksowa Ochrona został stworzony z myślą o amatorach ogrodnictwa, by ułatwić im zwalczanie chorób i szkodników jednocześnie, bez stosowania chemicznych substancji. Jest ekologiczny i oparty na substancjach aktywnych naturalnie występujących w przyrodzie. Spray jest gotowy do użycia natychmiast, bez odmierzania i przygotowania roztworów. Zapewnienie kompleksowej ochrony roślin nigdy dotąd nie było tak łatwe!

Substral Naturen Kompleksowa Ochrona
Substral Naturen
Kompleksowa Ochrona
To łatwy w użyciu preparat o potrójnym działaniu: akarycyd, insektycyd i fungicyd, dostępny w postaci płynu gotowego do użycia. Bez konieczności rozcieńczania, z prostotą obsługi.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I KUP ONLINE

Jak i kiedy stosować Substral Naturen Kompleksowa Ochrona?

Stosowanie produktu jest niezwykle proste dzięki jego formie gotowego do użycia sprayu (butelki z opryskiwaczem). Wystarczy dokładnie opryskać rośliny, koncentrując się na górnych i dolnych częściach liści, aby zapewnić optymalne pokrycie. Ważne jest, aby nie stosować produktu bezpośrednio na kwiaty oraz unikać oprysku w trakcie silnego wiatru czy pełnego słońca.

Produkt ten jest szczególnie polecany do ochrony róż, drzew oraz krzewów ozdobnych. Można go stosować przez cały rok, zależnie od potrzeb i występowania szkodników. Opryskiwanie powinno nastąpić po zaobserwowaniu pierwszych objawów ataku szkodników lub chorób. Produkt jest idealny do stosowania nie tylko w ogrodzie, ale także na balkonach i tarasach, zapewniając zdrowie roślin bez zanieczyszczania środowiska.

Krok po kroku

 • Przeczytaj przed użyciem etykietę – instrukcję stosowania preparatu. 
 • Zastosuj po zauważeniu pierwszych szkodników lub symptomów chorób.
 • Wstrząśnij przed użyciem, aby dokładnie wymieszać zawartość.
 • Odblokuj dyszę spryskiwacza.
 • Przeprowadź od 2 do 6 oprysków, dostosowując ilość do rodzaju i potrzeb uprawy.

Substral Naturen Kompleksowa Ochrona to doskonały wybór dla tych, którzy szukają skutecznej, ale jednocześnie bezpiecznej i naturalnej ochrony swojego ogrodu. Dzięki temu produktowi, możliwe jest utrzymanie zdrowego ogrodu bez użycia tradycyjnych środków chemicznych, co jest krokiem w stronę bardziej zrównoważonej i przyjaznej dla środowiska ogrodnictwa.

Artykuł powstał we współpracy z marką Substral.

Więcej informacji o firmie i produktach znajdziesz na stronie: www.lovethegarden.com

Zdjęcie tytułowe: Subbotina Anna / AdobeStock

FAQ Pytania i odpowiedzi
 • Czy możliwa jest kompleksowa ochrona roślin bez stosowania chemii?

  Tak, dzięki naturalnym składnikom, takim jak kwas tłuszczowy i siarka, zapewnia efektywne działanie fungicydowe, insektycydowe i akarycydowe, eliminując szkodniki i choroby roślin bez użycia chemicznych środków.
 • Jakie szkodniki i choroby zwalcza Substral Naturen Kompleksowa Ochrona?

  Substral Naturen Kompleksowa Ochrona skutecznie eliminuje takie szkodniki jak mszyce, przędziorki i mączlik szklarniowy, a także choroby roślin, takie jak mączniak prawdziwy czy czarna plamistość liści.
 • Jak stosować Substral Naturen Kompleksowa Ochrona?

  Produkt jest gotowy do użycia i należy go aplikować poprzez dokładne opryskanie roślin, skupiając się na górnych i dolnych częściach liści. Ważne jest, aby nie opryskiwać bezpośrednio kwiatów i unikać stosowania w trakcie silnego wiatru lub pełnego słońca.
 • Dla jakich roślin jest polecany?

  Substral Naturen Kompleksowa Ochrona jest szczególnie polecany do ochrony róż, drzew oraz krzewów ozdobnych i można go stosować przez cały rok, zależnie od potrzeb i występowania szkodników.
 • Jakie są korzyści z używania w ogrodzie?

  Dzięki zastosowaniu Substral Naturen Kompleksowa Ochrona można utrzymać zdrowy ogród bez użycia chemicznych środków, co przyczynia się do bardziej zrównoważonego i ekologicznego ogrodnictwa.
 • Czytaj więcej Czytaj mniej
Autor
Ogród bez chorób, szkodników i bez chemii? Naturalnie! Oto kompleksowa ochrona w sprayu
Ogród bez chorób, szkodników i bez chemii? Naturalnie! Oto kompleksowa ochrona w sprayu
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Tagi