Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
3
Okazje

Praktiker: Ogród dla dziecka - propozycje zabaw

Wiosna zaczęła się już pełną parą, co najbardziej widać po dzieciach, wytęsknionych świeżego powietrza, zabaw na podwórku, możliwości wybiegania i wyskakania się do woli. Każdy odpowiedzialny rodzić w tym momencie staje przed ważnym pytaniem: Jak przygotować ogród żeby maluchy mogły bezpiecznie bawić się całymi dniami, a z drugiej strony nie zrujnowały ukochanych hortensji?

TEMAT NA CZASIE
Narzędzia akumulatorowe do ogrodu | Pracuj wygodnie bez kabla!
TEMAT NA CZASIE
Narzędzia akumulatorowe do ogrodu | Pracuj wygodnie bez kabla!
Jeśli chcesz z należytą starannością zadbać o swój ogród, warto wybrać akumulatorowe narzędzia ogrodowe MAKITA. Przygotowaliśmy dla Was praktyczne...

Eksperci z marketów Praktiker na ten sezon proponują kilka różnych rodzajów aktywności, które zagwarantują dobrze spędzony czas, a także prawidłowy rozwój emocjonalny naszych pociech. Wystarczy kilka kolorowych zabawek w ogródku, a dzieci będą szczęśliwsze, bo przecież naprawdę niewiele potrzeba by rozwinąć kreatywność najmłodszych.

Rodzice nie powinni zapominać, że najważniejszy dla pociech jest udział we wszystkich zabawach. Może to być po prostu przypomnienie i nauczenie gier z ich młodości, zapoznanie z regułami chowanego, palanta czy kometki. Bardziej kreatywna mama czy tata, mogą zaproponować fabułę do zabaw, tworząc w wyobraźni dziecka równoległe światy, bogate w emocje i przygody.

Dzieci do zabawy nie potrzebują masy wymyślnych zabawek. Za to zawsze warto spędzić z nimi chwilę i wymyślić wciągającą fabułę. Jeżeli mamy drewniany domek na podwyższeniu, czemu nie udawać Robin Hooda w lesie Sherwood? Jeśli w ogrodzie mamy basen, to może pobawmy się w kapitana Jacka Sparrowa i dzielnych piratów na odległych morzach egzotycznych Karaibów? - radzi Katarzyna Skąpska, ekspert z Praktikera.

Domek na kurzej łapie

domek dla dzieci fot. Praktiker

Jest jedno, niezmienne marzenie każdego dziecka: domek na drzewie. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Często nie mamy wystarczająco dużych drzew w okolicy albo najprościej w świecie żal nam ukochanego dębu, w który nie chcemy wbijać gwoździ. Na szczęście można po prostu ustawić na działce czy trawniku gotowy domek, w dodatku ze zjeżdżalnią. W aktualnej ofercie marketu Praktiker warto zwrócić uwagę na domek ogrodowy dla dzieci Bolek, z fikuśnie wykrzywioną fasadą i okienkami, niczym w projektach Antonio Gaudiego. Całość można oddać w panowanie dziecięcej wyobraźni, posiłkując się przy tym albumami na temat hiszpańskiej secesji i mozaiki. Mogą one zainspirować maluchy do kreatywnych malunków. Niezbędnym akcesorium będzie tu zestaw kolorowej kredy, który dostaniemy np. w marketach Praktiker.

Piraci na niezgłębionych wodach basenu

basen ogrodowy fot. Praktiker

Chyba każdy rodzic zna ten błysk w oku dziecka na widok wody w piękny, upalny dzień. By spełnić dziecięce marzenia wcale nie trzeba budować Aquaparku w ogrodzie. W ofercie Praktikera można znaleźć baseny dostosowane do rozmiaru każdego ogródka. Do mniejszego metrażu zaleca się baseny rozporowe (np. basen Easy Set Ocean Reef) albo niewielkie brodziki (np. Crystal Blue). Nie wymagają one skomplikowanego montażu, są łatwe w przechowywaniu i utrzymaniu, a przede wszystkim są w pełni bezpieczne dla mniejszych pociech. Nowością w ofercie jest też basen rozporowy 3D (274 x 76 cm) z okularami w komplecie. Jego dno ma przyjemne dla oka trójwymiarowe obrazki, których efekt widać po założeniu okularów.

W marketach jest również duży wybór stabilniejszych i głębszych basenów opartych na stelażu, idealnych dla całej rodziny. Rozmiary są bardzo zróżnicowane i zaczynają się od rozmiaru 305 x 76 cm, a kończą na 549 x 122 cm. Przykładowy model z oferty marketu to basen stelażowy Ultra, w zestawie z pompą filtrującą, drabinką, matą pod spód basenu oraz zestawem do czyszczenia i pokrywą. Dodatkowo w Praktikerze można dokupić profesjonalne zestawy do oczyszczania i dezynfekowania wody.

Sam basen to nie wszystko, by maluchy miały wystarczającą frajdę. Warto pomyśleć także o różnych wodoodpornych gadżetach, które urozmaicą wodną zabawę. Dobrym pomysłem są kolorowe, plastikowe delfinki do nurkowania, zaopatrzone w małe odważnikami, dzięki którym nie wypływają na powierzchnię. W ten sposób w dziecięcej wyobraźni mogą stać się równoznaczne z zaginionym skarbem, który dzielni piraci muszą odnaleźć na dnie oceanu.

Zabawy w wodzie są najlepszym sposobem spędzania czasu w ciepłe dni. Jednak nieograniczona fantazja naszych pociech może być często niebezpieczna, dlatego warto zawczasu przygotować szereg zabaw, które wyeliminują możliwość zaistnienia sytuacji zagrożenia. - radzi Katarzyna Skąpska, ekspert z Praktikera

Tajemniczy ogród

namiot dla dzieci fot. Praktiker
piaskownica z pokrywą fot. Praktiker

Tak jak mała bohaterka znanej książki „Tajemniczy Ogród”, tak każde dziecko marzy o swoim magicznym miejscu, gdzie to co rzeczywiste nierozerwalnie łączy się z tym, co wyobrażone.

Dlatego warto na terenie naszego ogrodu wydzielić małą część, gdzie maluchy będą niepodzielnie sprawowały władzę. Kącik dziecięcy można przedzielić małym płotkiem, np.: trawnikowym rollboarderem. Następnie warto pomyśleć o roślinkach. Polecamy pójść z maluchem do marketu Praktikera, by miał poczucie, że to on rządzi na swoich grządkach. Polecamy jak najbardziej kolorową i niewymagającą roślinność jak bratki, pelargonie czy niecierpki. Jednak by naprawdę podbić serce naszego dziecka, polecamy drzewka i krzewy owocowe, takie jak czereśnia, grusza, morela lub agrest. Nic nie zastąpi uśmiechu na twarzy naszej pociechy, gdy weźmie do ust czereśnie własnej hodowli.

Każdy rodzić dobrze wie, że dzieci uwielbiają się bawić. Jednak oprócz tego, lubią być pomocne. Warto wykorzystać dodatkową parę rąk przy tworzeniu ogrodu, duma dziecka z jaką będzie pokazywało dziadkom czy ciotkom własną grządkę jest niezastąpiona. - radzi Katarzyna Skąpska, ekspert z Praktikera.

Zawsze warto podkreślić dostępność ogrodu dla maluchów poprzez kolorowe, wesołe dodatki i gadżety ogrodowe. Markety Praktiker oferują szeroki wybór przeróżnych ozdób: zjeżdżalnię dla dzieci w kształcie dinozaura, namiot imitujący słonia, huśtawkę, trampolinę czy kolorową piaskownicę z pokrywką, do której kupimy też łopatkę.

Źródło: Praktiker

Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Ważne tematy
Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Już jest! Nowe wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2021
Zamów z darmową dostawą do domu!
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT