Logo
Logo
2
Okazje
Artykuł na: 2-3 minuty

10 idealnych roślin dla nastolatków

Młodzież żyje w szybkim tempie. Nastolatkowie są zajęci odnajdywaniem siebie, podczas gdy otoczenie stawia im wiele wymagań. Daj swojemu dziecku roślinę, która będzie pasować do jego wszechświata, pomagając mu tym samym znaleźć trochę więcej spokoju, bez narzucania mu dodatkowych wymagań.

 
W ostatnich latach wśród młodych ludzi obserwujemy modę na retro. Odnajdują oni poczucie komfortu w rzeczach z przeszłości, dających im zakorzenienie w historii – mówi Erik Lenter, badacz zachowań konsumentów i społeczeństwa w Aarhus School of Business na Uniwersytecie w Aarhus. Mogą to być ubrania w stylu vintage lub stara drewniana skrzynka po piwie, która staje się meblem w pokoju nastolatka. Wraca moda na takie rośliny jak sansewieria, hortensja albo kaktus – rośliny, które nastolatkowie pamiętają z wizyt u dziadków.

Rośliny dla dziewcząt i chłopców

Dziewczyny lubią dekorować swoje pokoje i skupiają się głównie na roślinach kwitnących, chłopcy zaś wolą bardziej "męskie" rośliny, takie jak kaktusy. Na szczęście jest mnóstwo innych roślin doniczkowych, które wymagają minimalnej opieki, jako że dbanie o nie to niełatwe zajęcie dla szesnastolatków.

Spraw więc swojemu dziecku radość, dając mu roślinę, która nie wymaga dodatkowego wysiłku, a oferuje tylko dobre doświadczenia. Oto one: 5 niewymagających roślin: sansewieria, hoja, wilczomlecz mleczny, kalanchoe, kaktusy oraz 5 roślin retro: begonia, róża, pelargonia, falenopsis, hortensja.

10 idealnych roślin dla nastolatków

Stres jest coraz poważniejszym problemem wśród młodszych grup wiekowych. Nastolatkowie przeżywają kryzys tożsamości, a poprzez wybór rzeczy, którymi chcą się otaczać, starają się stworzyć małe „oazy” w swoim życiu miejsca, gdzie mogą się zrelaksować” – kontynuuje Erik Löss. Badacz uważa, że młodzież jest zestresowana, ponieważ żyje w zamęcie – nastolatkowie nieustannie zastanawiają się, kim są, czego chcą i jakich wyborów powinni dokonać. "Muszą radzić sobie z wymaganiami ze strony szkoły, jednocześnie obserwując, co robią ich przyjaciele – dotyczy to zarówno mediów społecznościowych, jak i prawdziwego życia. Nie chcą niczego przegapić, a to na dłuższą metę jest oczywiście stresujące.

Źródło: Flora Dania

Tagi
Newsletter
Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać od nas bezpłatne porady ogrodnicze!
Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (4)
Nowe treści

 

Lista zakupów

Komentarze

Porady na ten tydzień
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Regularnie usuwajmy nadmiar śniegu z iglaków o pokroju kolumnowym, ponieważ może on spowodować wyłamanie gałęzi i deformację krzewów.
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Należy dokonać inspekcji okryć chroniących rośliny doniczkowe na tarasie przed mrozem i śniegiem. W razie potrzeby poprawić je lub rozchylić.
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu starajmy się nie usypywać zbyt ciężkich hałd śniegowych – ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni.
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Już jest! Nowe wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska styczeń - luty 2022
Zamów z darmową dostawą do domu!