Logo
Logo

Narcyzy w Lidlu 50% taniej. Będą cieszyć oko znacznie dłużej, jeżeli będziecie podlewać je w ten sposób

Sezon na rośliny cebulowe w doniczkach powoli się rozpoczyna. Już teraz można zobaczyć wysyp nowych okazów w lokalnych dyskontach. Pośród nich znajdujemy perełki, które są warte zakupu. Wiem, że bez względu na wszystko, wielu ogrodników ukochało sobie narcyzy. Obecnie to jedna z roślin, która zasila nasze parapety, stoły, a nawet znajdzie się miejsce w kuchni, jako nietuzinkowa ozdoba. Jej dość ciekawa nazwa zwiastuje osobę silnie skoncentrowaną na sobie. Tutaj trzeba przyznać rację - roślina ma ogromne walory dekoracyjne, dlatego przyciąga nasz wzrok jak magnes.

Spis treści
Prawidłowe podlewanie narcyzy - fachowe porady Kiedy najlepiej sadzić narcyzy? Sprawdzone rady

Obecnie w Lidlu znajdziecie świetną promocję. Warto sprawdzić w gazetce - znajdziecie tam między innymi polską dracenę, tulipany czy też narcyzy w doniczkach. Te ostatnie cieszą się szczególnym zainteresowaniem. Dlaczego? Wystarczy kupić jedną sztukę, a następną mamy 50% taniej. Idealna opcja, gdy chcemy zrobić prezent ukochanej osobie. To także pretekst, aby powiększyć swoją kolekcję roślin na parapecie. Pamiętajcie o odpowiedniej pielęgnacji, aby ich drobne łodyżki nie uginały się pod własnym ciężarem. Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu w sklepie? Przede wszystkim na kondycję ziemi, w jakiej została zasadzona cebula. Po więcej porad i informacji zajrzyjcie poniżej.

Jak podlewać narcyzy, aby były dłużej w dobrej kondycji?

Jak wspomniałam wcześniej, warto baczną uwagę zwrócić na kondycję ziemi, w której znajdują się cebule narcyzy. Niepokojące powinny być drobne larwy czy też pajęczynki. W tym pierwszym przypadku możemy mieć do czynienia z ziemiórkami. Możecie pokusić się w takim wypadku o przesadzenie rośliny do innej ziemi ogrodniczej. Dokładnie oczyśćcie w tym celu cebule i delikatnie przemyjcie roztworem octu jabłkowego z wodą - łyżeczka octu na 2 szklanki wody.

Umiejętne podlewanie jest bardzo ważne. W przeciwnym wypadku możemy bardzo szybko pożegnać się z rośliną. Wiele osób popełnia błąd, przez który nie może pogodzić się ze stratą ukochanej rośliny. Cienkim strumieniem letniej wody powinniśmy podlewać jedynie podłoże. W żadnym wypadku nie kierujemy strumienia na cebulę.

To może powodować przyspieszone gnicie. Nie dopuszczajmy do tego, aby ziemia była sucha - musi być zawsze odpowiednio nawilżona. Nie przesadzajmy również z ilością - przelanie doprowadzi bardzo szybko do przekwitania rośliny i brązowienia końcówek narcyzy. Często doniczki czy osłonki w których się znajdują mogą być zbyt wąski i ciasne - przełóżcie ich do nieco większych, w których poczują się swobodniej.

Czy narcyzy można sadzić na wiosnę?

Najlepszym terminem na sadzenie narcyzy jest przełom sierpnia i września. Możemy także zaplanować to na pierwsze cieplejsze dni października. W okresie grudzień - styczeń jest to dość ryzykowne nawet, jeżeli ziemia nie jest zmarznięta i nadaje się do wysadzania. Możemy mieć problem ze zmienną pogoda oraz warunkami atmosferycznymi.

Cebula niedostatecznie ukorzeni się w ziemi i istnieje ryzyko, ze przemarznie. To będzie skutkować opóźnionym kwitnieniem lub jego brakiem. Nie odkładajmy sadzenia zbyt późno, gdyż możemy jedynie zaszkodzić roślinie i zmarnować naturalny surowiec.

Nie zapominajcie, aby narcyz był posadzony dość głęboko w ziemi. W tych piaszczystych nawet na głębokość około 15-20 cm. Przy zwykłej, najbardziej próchniczej możecie zmniejszyć głębokość do przedziału pomiędzy 10-15 cm.

Tekst: ZO, zdjęcie tytułowe: Africa Studio / AdobeStock

Autor
Narcyzy w Lidlu 50% taniej. Będą cieszyć oko znacznie dłużej, jeżeli będziecie podlewać je w ten sposób
Narcyzy w Lidlu 50% taniej. Będą cieszyć oko znacznie dłużej, jeżeli będziecie podlewać je w ten sposób
Ewa Kwiatkowska

Ogrodniczka z wykształcenia i działkowiczka z pasji, uwielbia dzielić się wielką miłością do małego ROD-os. Nieustannie eksperymentuje w swoim ogrodzie, łącząc tradycyjne metody z nowoczesnymi rozwiązaniami. Jest mistrzynią w znajdowaniu domowych sposobów na ogrodowe problemy, oferując praktyczne i kreatywne rozwiązania. Jej działka to żywe laboratorium, gdzie każdy zakątek jest dowodem na to, że z pasją i wiedzą można stworzyć coś wyjątkowego.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (2)