Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Libet: Po raz kolejny "PRZEDSIĘBIORSTWEM FAIR PLAY"

Certyfikaty "Przedsiębiorstwa Fair Play" otrzymują firmy kierujące się zasadami uczciwego prowadzenia działalności gospodarczej. Libet - jedyny notowany na GPW producent kostki brukowej i płyt tarasowych, patron serwisu ZielonyOgrodek.pl, znalazł się wśród nich po raz kolejny.

Programu Promocji Kultury Przedsiębiorczości "Przedsiębiorstwo Fair Play"

W tegorocznej, XIV edycji programu Przedsiębiorstwo Fair Play, udział wzięło prawie 630 firm z całej Polski. Jak co roku poddały się one weryfikacji, w której oceniano wszystkie aspekty działalności firmy, uwzględniające nie tylko jego wyniki ekonomiczne czy jakość produktów, ale przede wszystkim sposób i styl prowadzenia przedsiębiorstwa. Celem programu jest promowanie etyki w codziennej działalności gospodarczej we wzajemnych relacjach przedsiębiorców zarówno z klientami, kontrahentami i pracownikami, jak i społecznością lokalną. Istotna jest tu także dbałość o środowisko lokalne.

Certyfikat Przedsiębiorstwo Fair Play 2011 dla firmy Libet

Libet "Przedsiębiorstwem Fair Play"

Libet S.A. to wiodący na polskim rynku producent kostki brukowej i innych betonowych materiałów nawierzchniowych.

- W firmie na co dzień pracujemy nad tworzeniem uczciwych relacji biznesowych - mówi Małgorzata Barańska dyrektor marketingu Libet. - Tytuł Przedsiębiorstwa Fair Play Libet otrzymał już po raz drugi z rzędu. Tegoroczny certyfikat przyjmujemy ze szczególnym zadowoleniem, ponieważ jest czytelnym potwierdzeniem wartości tak konsekwentnie prowadzonej naszej polityki działania. Program promuje przede wszystkim szeroko pojętą etykę zarządzania organizacją. Pokazuje, że biznes i etyka mogą iść w parze. Laureaci certyfikatów "Przedsiębiorstwa Fair Play" postępują rzetelnie w stosunku do swoich klientów, nie mają zaległości w regulowaniu zobowiązań wobec kontrahentów i Skarbu Państwa. Reklamują się uczciwie, nie dyskredytując konkurencji. Natomiast swoim pracownikom stwarzają warunki sprzyjające efektywnej pracy. Wspierają również inicjatywy społeczne, a ich działalność jest przyjazna dla środowiska naturalnego.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja "Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym" oraz Krajowa Izba Gospodarcza. Uroczyste wręczenie tegorocznych nagród odbyło się 2 grudnia 2011 r. w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.


źródło i zdjęcia: Libet


Warto przeczytać

Komentarze

To Cię zainteresuje
Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Co wiesz o jesiennych pracach?
Co wiesz o jesiennych pracach?

Co powinien zawierać nawóz jesienny?

Zimowa ochrona
Temat miesiąca
Zimowa ochrona
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 47, Sentencja nr:6
Tydzień 47, Sentencja nr:6
Kolumnowe odmiany iglaków trzeba szczelnie obwiązać sznurkiem a bardziej wrażliwe odmiany owinąć agrowłókniną, aby ciężar śniegu nie wyłamał gałązek.
Tydzień 47, Sentencja nr:5
Tydzień 47, Sentencja nr:5
Opadające liście należy usówać również z niższych krzewów. W tym celu możemy użyć miotłograbi o miękkich, sprężystych zębach lub odkurzacza ogrodowego (elektrycznego lub spalinowego).
Tydzień 47, Sentencja nr:4
Tydzień 47, Sentencja nr:4
Przykryjmy miejsca, gdzie we wrześniu lub październiku zostały posadzone cebulki roślin kwitnących wiosną. Najlepsza do tego celu będzie kora lub torf (warstwa grubości 2–4-cm), gałązki świerkowe, suche liście lub słoma.
Tydzień 47, Sentencja nr:3
Tydzień 47, Sentencja nr:3
Po pierwszych przymrozkach, zanim ziemia w ogrodzie zamarznie, trzeba zabezpieczyć rośliny wrażliwe na mróz. Wokół bylin, które mogą przemarznąć pokryjmy glebę korą, liśćmi lub obornikiem (ściółkowanie zapobiega wahaniom temperatury w glebie i sprzyja utrzymaniu jej wilgotności). Rośliny można także okrywać gałązkami sosnowymi lub...
Tydzień 47, Sentencja nr:1
Tydzień 47, Sentencja nr:1
Pod koronami drzew i krzewów warto rozprowadzić dojrzały kompost. Jest to uniwersalny nawóz do stosowania jesienią, można nim nawozić do końca listopada.
Twoja strona ogrodu