Kwiaty na Dzień Kobiet | Najpiękniejsze bukiety i rośliny doniczkowe

Kwiaty na Dzień Kobiet - fot. Pexels

Kwiaty na Dzień Kobiet to uniwersalny prezent, który przypadnie do gustu każdej kobiecie. Do wyboru jest wiele gatunków, z których można tworzyć nietuzinkowe bukiety. Jeśli ktoś chciałby jednak podarować swojej wybrance roślinę, która przetrwa lata, warto postawić na kwiaty doniczkowe. Naprawdę jest w czym wybierać! 

Posłuchaj
00:00
45
Spis treści
Galeria inspiracji kwietnych na Dzień Kobiet Jakie bukiety wybrać na Dzień Kobiet? Jakie rośliny doniczkowe będą najlepsze?

Kwiaty to ponadczasowy prezent, który chyba nigdy nie wyjdzie z mody. Dlatego przygotowaliśmy dla was zestawienie najpiękniejszych bukietów i roślin doniczkowych, które spodobają się zarówno fance klasyki i elegancji, jak i zapalonej ogrodniczce, która w swoim mieszkaniu ma prawdziwą urban jungle

Kwiaty na Dzień Kobiet | Najpiękniejsze bukiety i rośliny doniczkowe
Zobacz galerię (8 zdjęć)
8 zdjęć
Zobacz galerię

Kwiaty na Dzień Kobiet: najpiękniejsze bukiety 

Tulipany na Dzień Kobiet to już tradycja, ale nie bez powodu! To jedne z najtrwalszych kwiatów bukietowych, które dostępne są w wielu kolorach
Wielogatunkowe kompozycje w bukietach to zawsze dobry pomysł. W tym przypadku nasze serca skradły róże, gerbery i stokrotki. Połączenie szyku, wytworności i delikatności. Czy potrzeba czegoś więcej? 
Róże to już klasyk, podobnie jak tulipany. Jeśli nie chcesz eksperymentować i boisz się wpadki, decydując się na bukiet róż, nic nie ryzykujesz. Jesteśmy przekonani, że taki prezent spodoba się nawet najbardziej wymagającej kobiecie. 
Piwonie to tzw. róże bez kolców. Pięknie pachną, długo zachowują świeżość, a zdaniem niektórych prezentują się piękniej niż róże. Może warto pokusić się o bukiet z piwonii i przy okazji wykazać się kreatywnością? 

Kwiaty na Dzień Kobiet: rośliny doniczkowe 

Storczyk - fot. Flower Council
Fot. Flower Council 
Storczyk

 Storczyki występują w najróżniejszych kolorach – kremowych, fioletowych i białych. Kwitną wiosną i bardzo często ponownie jesienią. Kwiaty utrzymują się na roślinie długo, a po przekwitnięciu można je obcinać

Pielęgnacja: Stanowisko dla storczyka powinno być jasne, ale nie bezpośrednio narażone na działanie promieni słonecznych. Roślinę należy podlewać obficie, po czym zaczekać aż podłoże całkowicie przeschnie. 

Peperomia - fot. Flower Council
Fot. Flower Council 
Peperomia 

 Peperomia dorasta do ok. 20-30 cm wys. i tworzy duże, szerokoowalne lub szerokosercowate, gładkie, ostro zakończone, ciemnozielone liście. Osadzone są na długich, cienkich, sztywnych, czerwonych ogonkach. 

Pielęgnacja: Peperomia wymaga jasnego stanowiska z rozproszonym światłem, umiarkowanie wilgotnego podłoża, wilgotnego powietrza i przez cały rok dość wysokiej temperatury (latem ok. 22-24°C, zimą 16/18-20°C).

Kalatea - fot. Flower Council
Flower Council
Kalatea

 Kalatea ma krzewiasty pokrój i osiąga do 60 cm. Posiada charakterystyczne, owalne wielokolorowe liście z długim ogonkiem dorastające do 30 cm długości. Spodnia strona liścia jest zazwyczaj purpurowa.

Pielęgnacja: Najlepiej rośnie na stanowiskach jasnych, nie w bezpośrednim nasłonecznieniu. Jest to typowo ciepłolubna roślina i potrzebuje stałych temperatur cały rok.

Zamiokulkas - fot. Flower Council
Fot. Flower Council
Zamiokulkas

 Zamiokulkas dorasta do nawet 150 cm. Ma wzniesiony, krzaczkowaty pokrój. Główną jego ozdobą są mięsiste, błyszczące liście – eliptyczne lub jajowate, z lekko zaostrzonym wierzchołkiem. 

Pielęgnacja: Zamiokulkas ma niewielkie wymagania, charakteryzuje się dużą wytrzymałością na niekorzystne warunki. Może przetrwać na zacienionym stanowisku. Nie przeszkadza mu nawet rzadkie podlewanie. 

Eszeweria - fot. Flower Council
Fot. Flower Council
Eszeweria

 Eszeweria to roślina tworząca charakterystyczne rozety liściowe. Gdy kwitnie, jej kwiaty zebrane są w niepozorne kwiatostany-grona.

Pielęgnacja: Eszeweria jest łatwa w uprawie. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym. Lubi wystawę okien południowych i wysokie temperatury. Zimą wymaga przejścia okresu spoczynku w jasnym i chłodnym pomieszczeniu. Nie toleruje zbyt częstego podlewania. 

Kalia - fot. Flower Council
Fot. Flower Council
Kalia

 Kalia występuje w wielu barwach – od białej, żółtej do ciemno-fioletowej. Kwitnienie kalii doniczkowych przypada na okres od grudnia do kwietnia. 

Pielęgnacja: Kalia wymaga dobrze naświetlonego stanowiska i przepuszczalnego podłoża o stale umiarkowanej wilgotności – podlewamy ją co najmniej dwa razy w tygodniu. W okresie kwitnienia można też spryskiwać jej liście.


 Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, zdjęcia tytułowe: Monstera, Elina Fairytale, EKATERINA BOLOVTSOVA, cottonbro / Pexels

Obserwuj
Autor
Redakcja portalu Redakcja portalu

Redakcja ZielonyOgrodek.pl to zespół ogrodników i projektantów, który dzieli się z wami swoją praktyczną wiedzą i pomysłami na ogród. 

Artykuły autora Wszyscy autorzy
Tematy
Więcej na ten temat
Sekrety pięknych storczyków. Eksperci radzą, jakie produkty wybrać do codziennej pielęgnacji
Komentarze

Sekrety pięknych storczyków. Eksperci radzą, jakie produkty wybrać do codziennej pielęgnacji
To się przyda
Tagi
Najnowsze treści