Logo
Logo
1
Do góry

My First Fiskars: Narzędzia ogrodnicze dla dzieci

Z myślą o najmłodszych miłośnikach zieleni w ofercie Fiskars znalazła się specjalna linia narzędzi My First Fiskars. Niezależnie od wieku, większość dzieci z radością sięgnie po łopatkę, grabki czy wiaderko i pomoże nam ożywić ogródek.

Ogród dla dzieci - zabawa i nauka

Tempo życia, łączenie obowiązków związanych z pracą, domem oraz wypoczynkiem jest nie lada wyzwaniem. Pomimo starań często nie znajdujemy wystarczającej ilości czasu dla naszych maluchów. Okres wakacyjny to doskonała okazja, żeby spędzić więcej czasu z naszymi pociechami i przy okazji pokazać im, jak zadbać o swoje najbliższe otoczenie.

My First Fiskars - narzędzia ogrodnicze dla dzieci

Zabawy w ogrodzie ułatwią nam także edukowanie i wprowadzanie najmłodszych w tajniki pielęgnacji roślin. Wspólne pielęgnowanie ogródka, podlewanie roślin, grabienie liści i wiele innych ogrodowych prac może okazać się świetnym pretekstem do opowiedzenia dzieciom o zmieniających się porach roku, o przemianach zachodzących w przyrodzie, a także o tym, jak ważne jest dbanie o naszą planetę.

My First Fiskars - narzędzia ogrodnicze dla dzieci

Niezależnie od wieku większość dzieci z radością sięgnie po łopatkę, grabki i wiaderko, po nasiona i cebulki i pomoże nam ożywić ogródek. Na początek wygospodarujmy choćby jedną rabatę i pozwólmy sadzić i siać dzieciom własne rośliny. Wybierzmy gatunki i odmiany szybko rosnące, najlepiej o efektownych kwiatach.

My First Fiskars - narzędzia ogrodnicze dla dzieci

Wiele radości sprawi też dzieciom mała grządka warzywna: samodzielnie wyhodowany zielony groszek, pomidory z własnego krzaka, truskawki i poziomki, kabaczki i patisony, słoneczniki czy rośliny przyprawowe takie jak bazylia, mięta, szałwia, oregano. Dzieciom starszym, pięcio-, dziesięcioletnim, można powierzać zadania trudniejsze: sianie i przerywanie sałaty, rzodkiewek czy buraków, a nawet pielęgnację większych grządek. Dzieci będą czuły się dumne i na pewno docenią potrawy przygotowane z produktów przyniesionych z własnej grządki.

My First Fiskars - narzędzia ogrodnicze dla dzieci

Narzędzia ogrodnicze dla dzieci - zestawy My First Fiskars

Dla dzieci nastało upragnione lato, a wraz z nim okres wakacyjnych zabaw i podróży. Aby wyeliminować nudę i uatrakcyjnić zabawy na świeżym powietrzu, warto odpowiednio przygotować nasz ogród – aranżując specjalny, kolorowy i atrakcyjny kącik zabaw. Mogą się w nim znaleźć nie tylko foremki i łopatki do zabawy w piasku, ale także prawdziwe narzędzia do pracy.

My First Fiskars - narzędzia ogrodnicze dla dzieci

W sklepach ogrodniczych od jakiegoś czasu można kupić narzędzia do pielęgnacji ogrodu dedykowane najmłodszym ogrodnikom. Warto zwrócić uwagę nie tylko na atrakcyjny wygląd, ale także na bezpieczeństwo użytkowania i solidne wykonanie. Projektując narzędzia ogrodnicze dla dzieci, Fiskars wziął pod uwagę wszystkie powyższe elementy.

Te nowoczesne akcesoria z linii My First Fiskars są ergonomicznie wyprofilowane i dopasowane do małych rąk. Dzięki nim nawet najtrudniejsze ogrodowe wyzwania sprawią dzieciom frajdę. Wśród narzędzi dla dzieci znajdziemy zarówno szufle, szpadelki czy motyki, które sprawdzą się podczas prac w ziemi, jak również szczotki i grabki, które pomogą w uporządkowaniu ogrodu.

Dla najmłodszych ogrodników Fiskars proponuje skrzynkę z małymi narzędziami: łopatką, szufelką, zmiotką i narzędziem do formowania oraz wygładzania piasku. Wyposażenie przyda się nie tylko podczas pracy w ogródku, ale również w czasie zabaw w piaskownicy lub na plaży. Pokrywka od skrzynki doskonale sprawdzi się także jako podkładka do klęczenia podczas prac.

My First Fiskars - narzędzia ogrodnicze dla dzieci

Dla nieco starszych dzieci Fiskars przygotował narzędzia ogrodnicze w wersji mini: szuflę, szpadel, grabie i szczotkę. Dzięki temu dzieci będą mogły asystować rodzicom podczas wykonywania wszelkich prac w ogrodzie. To, co wyróżnia narzędzia z linii My First Fiskars, to prosty design w połączeniu z wyrazistymi kolorami.

Głowice narzędzi zostały wykonane z najwyższej jakości tworzywa charakteryzującego się wyjątkową lekkością oraz wysoką wytrzymałością. Z kolei do budowy trzonka wykorzystano anodyzowane aluminium, dzięki czemu jest on odporny na ścieranie i korozję. Wszystkie narzędzia posiadają certyfikat CE, będący gwarancją bezpieczeństwa.

Orientacyjne ceny detaliczne: • Skrzynka z małymi narzędziami dziecięcymi – cena ok. 130 zł • Szufla dziecięca – cena ok. 40 zł • Szpadelek dziecięcy – cena ok. 40 zł • Grabie dziecięce – cena ok. 40 zł • Szczotka dziecięca – cena ok. 45 zł

Źródło: Fiskars

Warto przeczytać
Powiązane artykuły
Pokaż więcej (9)
Porady na ten tydzień
Tydzień 2, Sentencja nr:7
Tydzień 2, Sentencja nr:7
Dla wielu ptaków przysmakiem jest tłuszcz zwierzęcy (słonina lub łój), a także zalane roztopionym tłuszczem nasiona i orzechy – tzw. zimowe kule.
Tydzień 2, Sentencja nr:5
Tydzień 2, Sentencja nr:5
Możemy zająć się świerkiem lub jodłą w donicy, które służyły jako choinka – drzewko umieszcza się w jasnym, chłodnym pomieszczeniu (nie wolno wystawiać go na dwór, gdyż może zmarznąć). Należy je regularnie podlewać, aż do wiosny (koniec marca, kwiecień), kiedy wysadza się je do ogrodu.
Tydzień 2, Sentencja nr:4
Tydzień 2, Sentencja nr:4
Regularnie usuwajmy nadmiar śniegu z iglaków o pokroju kolumnowym, ponieważ może on spowodować wyłamanie gałęzi i deformację krzewów. Warto także podwiązać gałęzie iglaków – trudniej będzie im ugiąć się pod ciężkim, mokrym śniegiem.
Tydzień 2, Sentencja nr:3
Tydzień 2, Sentencja nr:3
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste, oprócz "płaczących" gatunków takich jak klon, grab czy brzoza (formuje się je od czerwca do września!).
Tydzień 2, Sentencja nr:1
Tydzień 2, Sentencja nr:1
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu