Logo
Logo
1
Okazje

My First Fiskars: Narzędzia ogrodnicze dla dzieci

Z myślą o najmłodszych miłośnikach zieleni w ofercie Fiskars znalazła się specjalna linia narzędzi My First Fiskars. Niezależnie od wieku, większość dzieci z radością sięgnie po łopatkę, grabki czy wiaderko i pomoże nam ożywić ogródek.

 

Ogród dla dzieci - zabawa i nauka

Tempo życia, łączenie obowiązków związanych z pracą, domem oraz wypoczynkiem jest nie lada wyzwaniem. Pomimo starań często nie znajdujemy wystarczającej ilości czasu dla naszych maluchów. Okres wakacyjny to doskonała okazja, żeby spędzić więcej czasu z naszymi pociechami i przy okazji pokazać im, jak zadbać o swoje najbliższe otoczenie.

My First Fiskars - narzędzia ogrodnicze dla dzieci

Zabawy w ogrodzie ułatwią nam także edukowanie i wprowadzanie najmłodszych w tajniki pielęgnacji roślin. Wspólne pielęgnowanie ogródka, podlewanie roślin, grabienie liści i wiele innych ogrodowych prac może okazać się świetnym pretekstem do opowiedzenia dzieciom o zmieniających się porach roku, o przemianach zachodzących w przyrodzie, a także o tym, jak ważne jest dbanie o naszą planetę.

My First Fiskars - narzędzia ogrodnicze dla dzieci

Niezależnie od wieku większość dzieci z radością sięgnie po łopatkę, grabki i wiaderko, po nasiona i cebulki i pomoże nam ożywić ogródek. Na początek wygospodarujmy choćby jedną rabatę i pozwólmy sadzić i siać dzieciom własne rośliny. Wybierzmy gatunki i odmiany szybko rosnące, najlepiej o efektownych kwiatach.

My First Fiskars - narzędzia ogrodnicze dla dzieci

Wiele radości sprawi też dzieciom mała grządka warzywna: samodzielnie wyhodowany zielony groszek, pomidory z własnego krzaka, truskawki i poziomki, kabaczki i patisony, słoneczniki czy rośliny przyprawowe takie jak bazylia, mięta, szałwia, oregano. Dzieciom starszym, pięcio-, dziesięcioletnim, można powierzać zadania trudniejsze: sianie i przerywanie sałaty, rzodkiewek czy buraków, a nawet pielęgnację większych grządek. Dzieci będą czuły się dumne i na pewno docenią potrawy przygotowane z produktów przyniesionych z własnej grządki.

My First Fiskars - narzędzia ogrodnicze dla dzieci

Narzędzia ogrodnicze dla dzieci - zestawy My First Fiskars

Dla dzieci nastało upragnione lato, a wraz z nim okres wakacyjnych zabaw i podróży. Aby wyeliminować nudę i uatrakcyjnić zabawy na świeżym powietrzu, warto odpowiednio przygotować nasz ogród – aranżując specjalny, kolorowy i atrakcyjny kącik zabaw. Mogą się w nim znaleźć nie tylko foremki i łopatki do zabawy w piasku, ale także prawdziwe narzędzia do pracy.

My First Fiskars - narzędzia ogrodnicze dla dzieci

W sklepach ogrodniczych od jakiegoś czasu można kupić narzędzia do pielęgnacji ogrodu dedykowane najmłodszym ogrodnikom. Warto zwrócić uwagę nie tylko na atrakcyjny wygląd, ale także na bezpieczeństwo użytkowania i solidne wykonanie. Projektując narzędzia ogrodnicze dla dzieci, Fiskars wziął pod uwagę wszystkie powyższe elementy.

Te nowoczesne akcesoria z linii My First Fiskars są ergonomicznie wyprofilowane i dopasowane do małych rąk. Dzięki nim nawet najtrudniejsze ogrodowe wyzwania sprawią dzieciom frajdę. Wśród narzędzi dla dzieci znajdziemy zarówno szufle, szpadelki czy motyki, które sprawdzą się podczas prac w ziemi, jak również szczotki i grabki, które pomogą w uporządkowaniu ogrodu.

Dla najmłodszych ogrodników Fiskars proponuje skrzynkę z małymi narzędziami: łopatką, szufelką, zmiotką i narzędziem do formowania oraz wygładzania piasku. Wyposażenie przyda się nie tylko podczas pracy w ogródku, ale również w czasie zabaw w piaskownicy lub na plaży. Pokrywka od skrzynki doskonale sprawdzi się także jako podkładka do klęczenia podczas prac.

My First Fiskars - narzędzia ogrodnicze dla dzieci

Dla nieco starszych dzieci Fiskars przygotował narzędzia ogrodnicze w wersji mini: szuflę, szpadel, grabie i szczotkę. Dzięki temu dzieci będą mogły asystować rodzicom podczas wykonywania wszelkich prac w ogrodzie. To, co wyróżnia narzędzia z linii My First Fiskars, to prosty design w połączeniu z wyrazistymi kolorami.

Głowice narzędzi zostały wykonane z najwyższej jakości tworzywa charakteryzującego się wyjątkową lekkością oraz wysoką wytrzymałością. Z kolei do budowy trzonka wykorzystano anodyzowane aluminium, dzięki czemu jest on odporny na ścieranie i korozję. Wszystkie narzędzia posiadają certyfikat CE, będący gwarancją bezpieczeństwa.

Orientacyjne ceny detaliczne: • Skrzynka z małymi narzędziami dziecięcymi – cena ok. 130 zł • Szufla dziecięca – cena ok. 40 zł • Szpadelek dziecięcy – cena ok. 40 zł • Grabie dziecięce – cena ok. 40 zł • Szczotka dziecięca – cena ok. 45 zł

Źródło: Fiskars

Tagi
 
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (7)
Zobacz także
Lista zakupów


 
Twoja strona ogrodu