Logo
Logo

Podlewanie roślin zimozielonych | Dlaczego musisz o tym pamiętać?!

Pytanie czytelnika: Na czym polega jesienne podlewanie roślin zimozielonych, jak dużo wody trzeba dostarczyć im przed zimą?

Spis treści
Dlaczego nie można zapomnieć o podlewaniu roślin zimozielonych zimą? Które rośliny trzeba podlewać? Jak prawidłowo podlewać rośliny zimozielone zimą?

Dlaczego rośliny zimozielone wymagają podlewania zimą?

Rośliny zimozielone tracą wodę, która paruje z liści, nawet zimą. Dlatego podlej je wszystkie jesienią (przed nadejściem mrozów), zwłaszcza te, które rosną w pojemnikach i powtarzaj podlewanie zimą (gdy mróz odpuści).

Wszystkie rośliny zimozielone, np. różaneczniki, azalie, pierisy i inne, należy obficie podlać, zanim zamarznie ziemia. Sam deszcz im nie wystarcza, ponieważ większość wody spada na liście, po których ścieka na glebę poza doniczką.

Pod każdy krzew wylewa się ok. 30 litrów miękkiej wody (deszczówka lub woda z kranu po odstaniu). Do podlewania użyj konewki. Kieruj strumień wody bezpośrednio na podłoże w pojemniku za każdym razem, gdy jest suche.

Na koniec najlepiej wyściółkować teren wokół krzewów korą. Dzięki temu zabiegowi zimozielone rośliny będą miały zapewnioną wodę, którą tracą poprzez parowanie przez całą zimę. Nawet przy zmarzniętym przy powierzchni gruncie transpirująca roślina będzie mogła uzupełniać braki wody, pobierając ją z głębszych warstw gleby.

Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, zdjęcia tytułowe: DEWI-Stockphotos / Depositphotos oraz JamesDeMers / Pixabay

Autor
Podlewanie roślin zimozielonych | Dlaczego musisz o tym pamiętać?!
Podlewanie roślin zimozielonych | Dlaczego musisz o tym pamiętać?!
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Komentarze

Dodaj komentarz

 

 
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (9)
Twoja strona ogrodu