Logo
Logo
29
Okazje

Podlewanie roślin zimozielonych

Pytanie czytelnika: Na czym polega jesienne podlewanie roślin zimozielonych, jak dużo wody trzeba dostarczyć im przed zimą?

 

Rośliny zimozielone tracą wodę, która paruje z liści, nawet zimą. Dlatego podlej je wszystkie, zwłaszcza te, które rosną w pojemnikach.

Wszystkie rośliny zimozielone, np. różaneczniki, azalie, pierisy i inne, należy obficie podlać, zanim zamarznie ziemia. Pod każdy krzew wylewa się ok. 30 litrów miękkiej wody (deszczówka lub woda z kranu po odstaniu).

Sam deszcz im nie wystarcza, ponieważ większość wody spada na liście, po których ścieka na glebę poza doniczką. Do podlewania użyj konewki. Kieruj strumień wody bezpośrednio na podłoże w pojemniku za każdym razem, gdy jest suche.

Na koniec najlepiej wyściółkować teren wokół krzewów korą. Dzięki temu zabiegowi zimozielone rośliny będą miały zapewnioną wodę, którą tracą poprzez parowanie przez całą zimę. Nawet przy zmarzniętym przy powierzchni gruncie transpirująca roślina będzie mogła uzupełniać braki wody, pobierając ją z głębszych warstw gleby.

Zdjęcie tytułowe: JamesDeMers/Pixabay

Dowiedz się więcej
 
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (8)Zobacz także
Lista zakupów


Komentarze

NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
 
Twoja strona ogrodu