Jak stworzyć świąteczną atmosferę bez wysiłku? Oto 20 pomysłów na świąteczny stroik
Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, kiedy nasze domy wypełniają się ciepłem i radością. Centralnym punktem świątecznych dekoracji jest stroik, który może przybierać różnorodne formy i style. W tym artykule odkryjesz 20 inspirujących pomysłów na świąteczne stroiki, które nie tylko ozdobią Twój dom, ale także wprowadzą wyjątkową atmosferę. Dowiedz się, jak wykorzystać naturalne materiały, takie jak gałązki, szyszki, czy owoce, aby stworzyć niepowtarzalne dekoracje, które zachwycą Twoich gości.
Okres Bożego Narodzenia to czas, gdy rośliny zapraszamy do domu w postaci świątecznych stroików. Najczęściej umieszczamy je na stole, ale równie dobrze można postawić dekorację przy wejściu do domu albo zawiesić na drzwiach czy furtce w postaci wianka. Mini ozdoby przydają się tam, gdzie miejsca jest wyjątkowo mało. Zobacz, jakie propozycje przygotowaliśmy z tej okazji!
Szukasz świątecznego nastroju? Te stroiki wprowadzą magię do Twojego domu
Stworzenie świątecznej atmosfery wcale nie jest trudne i nie trzeba do tego dysponować ani dużym domem, ani ogrodem. Miniaturowy stroik można zrobić nawet wkładając kilka gałązek świerkowych do kieliszka, układając je na plecionej podstawce lub zawieszając malutki wianek pod kołatką na drzwiach wejściowych do domu.
Materiały na świąteczny stroik
Do tworzenia dekoracji najlepiej wykorzystywać żywe gałązki gatunków zimozielonych (jodły, świerka, jałowca, cyprysika, żywotnika, ostrokrzewu lub mahonii). Niewielki dodatek w postaci kolorowych owoców ognika szkarłatnego, jarzębiny lub dzikiej róży, spryskanych srebrną farbą szyszek lub ozdób świątecznych sprawi, że dekoracja zyska świąteczny charakter.
|
|
Przyjemne zapachy
Stroik nie tylko powinien efektownie wyglądać, ale też może pachnieć – dlatego pomiędzy gałązkami warto by znalazły się świece zapachowe, kawałki kory cynamonowej, suszone plastry cytrusów lub nawet całe owoce albo pierniki.
Na długim stole doskonale sprawdzają się podłużne stroiki, np. wykonane na niekłujących gałązkach jodłowych. Kto ceni sobie oryginalność i chciałby, by stroik wyglądał jak najbardziej naturalnie, może stworzyć kompozycję z kilku gatunków gałązek roślin iglastych mchu i wszystko ułożyć na podstawie zrobionej z kawałka brzozy.
Żywe rośliny w stroikach – gwiazda betlejemska
Przy tworzeniu świątecznych stroików nie zapominajmy, że możemy używać żywych roślin doniczkowych, a przede wszystkim gwiazd betlejemskich. Te królowe świątecznych kwiatów świetnie komponują się w szkle, na tle gałązek sosnowych, szyszek i ozdób choinkowych.
Tekst: Małgorzata Wójcik, zdjęcie tytułowe: artur63, Sonja Kalee, PhotoMIX-Company, Tomasz Mikołajczyk/Pixabay, Stars for Europe
Komentarze