Logo
Logo
Gardeners' world lipiec - sierpień 2021
Okazje

Odetchnij zielenią na Wystawie ZIELEŃ TO ŻYCIE 2017

,,Odetchnij zielenią” – pod takim hasłem w dniach 31 sierpnia -2 września w EXPO XXI w Warszawie odbędzie się jubileuszowa 25. edycja Wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE”. Przez 3 dni będzie to najbardziej zielone, pełne kwiatów i ogrodowych inspiracji miejsce na mapie Polski.

 

Za sprawą 300 wystawców z kilkunastu krajów – Europy, Ameryki Południowej i Afryki zobaczyć będzie można rośliny ozdobne i owocowe do małych i dużych ogrodów, kwiaty cięte i doniczkowe. Będzie można także zapoznać się ze sprzętem i technologiami, które ułatwią pracę w ogrodzie. Wizyta na targach to także źródło inspiracji na urządzenie ogrodu czy nawet małego skrawka zieleni na miejskim balkonie – na stoiskach wystawców zobaczymy gotowe aranżacje oraz pomysły na dekoracje.

ZIELEŃ TO ŻYCIE 2016

Godziny otwarcia Wystawy:

31 sierpnia (czwartek) - 9.00-18.00
– dzień dla profesjonalistów (logowanie poprzez stronę www)
oficjalne otwarcie o 10.00 w Holu Głównym

1 września (piątek) 9.00 – 18.00
– dzień dla profesjonalistów

2 września (sobota) 9.00 – 17.00
– dzień dla publiczności

Poszukiwacze nowości roślinnych zobaczą rzadkie odmiany i ciekawostki, ale też dowiedzą się jak je uprawiać i pielęgnować. Zobaczyć będzie można drzewa i krzewy ozdobne, ale też rośliny owocowe, pnącza, róże, gotowe żywopłoty, byliny, królujące o tej porze wrzosy i trawy ozdobne.

W części florystycznej pod nazwą Flower Expo Polska zachwycać będą barwy i formy róż, goździków, gerber i egzotyczne kwiaty do dekoracji wnętrz. Mistrzowie florystyki i szkoły florystyczne pokażą jak tworzyć bukiety i kompozycje na różne okazje.

W jedynym w Polsce Konkursie Roślin Nowości rywalizować będą odmiany polskich i zagranicznych szkółkarzy. Zwycięskie nowości poznamy już w pierwszym dniu targów.
Inspiracje i informacje czekają też na uczestników bezpłatnych wykładów, które odbywać się będą w sobotę. W programie m.in.: ogród zgodny z naturą; niezawodne rośliny do małego ogrodu; skarby od pszczół; wysokie floksy w ogrodach. Na towarzyszącym targom kiermaszu roślin kupić będzie można rarytasy i ciekawostki prosto od producentów.

Dla branżowych gości – architektów krajobrazu, firm urządzających ogrody, właścicieli centrów ogrodniczych przeznaczone są dwa pierwsze dni Wystawy – 31 sierpnia i 1 września. W programie zaplanowane są seminaria, konferencje i warsztaty. Gościem specjalnym konferencji Dzień Architekta Krajobrazu będzie mistrzyni angielskich ogrodów – Ann Marie-Powell z Wielkiej Brytanii.

2017-07-14
Szczegóły na: www.zielentozycie.pl

Warto przeczytać
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu