Czyszczenie narzędzi ogrodowych strumieniem wody – bębny z wężem w akcji

Czyszczenie sprzętu ogrodowego jesień w ogrodzie z wężem w akcji, fot. mat. prasowe Fiskars

Sezon ogrodniczy dobiega końca co oznacza, że najwyższy czas na oczyszczenie narzędzi, mebli ogrodowych czy posadzki na tarasie. W zadaniu tym doskonale sprawdzą się bębny z wężem. Dzięki odpowiedniemu strumieniowi wody, w prosty sposób, bez większego wysiłku wyczyścimy sprzęt, do którego powrócimy na wiosnę.

Posłuchaj
00:00
2

Czym czyścić narzędzia?
Bębny z wężem Fiskars

Narzędzia, które służyły nam do prac w ogrodzie przez cały sezon należy dokładnie oczyścić i przenieść do pomieszczenia, w którym przechowamy je przez zimę. Szpadle, grabie, łopatki, motyki, warto umyć porządnie wodą i zostawić, żeby dokładnie obeschły.

Nieoczyszczone narzędzia mogą ulec korozji pod wpływem wilgotnej ziemi, liści, albo resztek nawozów, nie wspominając o ich walorach estetycznych.

🟢 Zobacz trendy ogrodowe sezonu 2025: aranżacje, kompozycje, inspiracje

Możemy do tego użyć np. bębnów z wężem Fiskars. Są od razu gotowe do użycia, dzięki wyposażeniu w praktyczny zestaw akcesoriów, z pojemnikiem na ich przechowanie. Ponadto, bębny Fiskars można używać w pozycji poziomej, co zwiększa komfort użytkowania. Nie ma mowy o przewracaniu się sprzętu przy manewrowaniu nim.

Kiedy używać bębna z wężem?
Najlepszy czas na czyszczenie narzędzi

Do dokładnego czyszczenia narzędzi wodą należy się zabrać po wykonaniu wszystkich jesiennych zabiegów uprawowych i pielęgnacyjnych w ogrodzie. Wybierzmy do tego zadania czas, kiedy będzie kilka słonecznych dni.

Również niektóre meble ogrodowe, szczególnie te wykonane z metalu czy plastiku sprawnie oczyścimy za pomocą strumienia wody.

Czyszczenie sprzętu ogrodowego jesień w ogrodzie z wężem w akcji, fot. mat. prasowe Fiskars
Bębny z wężem Fiskars

Czyszczenie wodą, bębnem z wężem i co dalej?
Jesienna konserwacja narzędzi z Fiskars

Warto również pamiętać, że niektóre narzędzia, jak szpadle i motyki, w czasie pracy tępią się, dlatego pod koniec sezonu trzeba je naostrzyć np. szlifierką. Po osuszeniu narzędzi, wszystkie metalowe części warto naoliwić. Firma Fiskars rekomenduje użycie specjalnego zestawu do konserwacji złożonego z pilnika diamentowego oraz oliwy. Wytrzymały, diamentowy pilnik skutecznie naostrzy hartowaną stal, z której wykonane są elementy narzędzi ogrodowych. Oliwa zredukuje tarcie i ochroni ostrze przed korozją.

Jak przechowywać narzędzia?
Przechowywanie narzędzi ogrodowych

Pamiętajmy również, że narzędzia należy przechowywać w suchym miejscu. Warto wygospodarować sobie odpowiednią przestrzeń w garażu, czy piwnicy. Niektórzy ogrodnicy mają na wyposażeniu specjalne ogrodowe skrzynie czy półki.

Jeśli chcemy bezpiecznie przechować drobne narzędzia to można również rozważyć zastosowanie wielofunkcyjnego kosza Ergo Pop-up. Materiał, z którego został wykonany, jest odporny na wilgoć, pleśń czy rozdarcia. Jego olbrzymią zaletą jest łatwość czyszczenia i przechowywania – po złożeniu zajmuje niewiele miejsca (wys. 3 cm). Kosz jest dostępny w trzech rozmiarach (73 I, 175 I oraz 219 I), dzięki czemu możemy dopasować go do naszych potrzeb i dostępnej przestrzeni narzędzi ogrodowych. Oliwa zredukuje tarcie i ochroni ostrze przed korozją.

Czyszczenie sprzętu ogrodowego jesień w ogrodzie z wężem w akcji, fot. mat. prasowe Fiskars
Wykorzystanie bębna z wężem w trakcie ogrodowych porządków.

Do czego jeszcze wykorzystać bęben z wężem?
Czyszczenie powierzchni, rynien itd.

Ach te liście…czyścimy taras i rynny Właścicielom domów z ogrodem często sen z powiek spędzają liście opadające z drzew na taras i chodnik przed domem. Trzeba je koniecznie usunąć, aby nie uszkodziły posadzki. Pomoże nam w tym szczotka uniwersalna Solid™, która została wyposażona w dwa rodzaje włosia, co gwarantuje efektywną i łatwą pracę. Dzięki niej usuniemy liście z tarasu czy chodnika. Natomiast bęben z wężem pomoże nam skutecznie pozbyć się zabrudzenia. To samo dotyczy rynien, które trzeba koniecznie oczyścić z liści i gałązek przed zimą, aby udrożnić odpływ wody z deszczu czy roztapiającego się śniegu. W tym przypadku możemy zastosować najpierw specjalną szczotkę do rynien QuikFit™, a następnie dokończyć czyszczenie strumieniem wody przy użyciu bębna.

Czyszczenie sprzętu ogrodowego jesień w ogrodzie z wężem w akcji, fot. mat. prasowe Fiskars
Woda pod ciśnieniem to idealne rozwiązanie do czyszczenia samochodów i rowerów.

Wiele osób kończy jesienią również sezon rowerowy. To dobry moment, aby zadbać o rower czyszcząc go z błota, czy innych zanieczyszczeń. Tak przygotowany sprzęt z pewnością pozwoli nam z uśmiechem przywitać wiosnę. Bębny z wężem Fiskars doskonale sprawdzają się również przy myciu samochodu, który z kolei używamy przez cały rok.

Jeśli często podróżujemy – warto taki bęben np. model S, mieć na wyposażeniu samochodu. Myjnia na wyciągnięcie ręki – dlaczego nie!

Zdjęcia produktowe i orientacyjne ceny detaliczne Bębny z wężem i narzędzia do rynien Fiskars
Zdjęcia produktowe i orientacyjne ceny detaliczne | Bębny z wężem i narzędzia do rynien Fiskars

Tekst i zdjęcia: mat. prasowe Fiskars

 


☺️ Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera. Odwiedź nas na Facebooku, Instagramie, Pintereście, YouTube oraz na naszym internetowym forum ogrodniczym.

Obserwuj
Tematy
Więcej na ten temat
Żywopłoty inne niż tuje. Oto dwie piękniejsze alternatywy
Komentarze

Bestsellery
Tagi
Najnowsze treści