Logo
Logo

Czyszczenie narzędzi ogrodowych strumieniem wody – bębny z wężem w akcji

Sezon ogrodniczy dobiega końca co oznacza, że najwyższy czas na oczyszczenie narzędzi, mebli ogrodowych czy posadzki na tarasie. W zadaniu tym doskonale sprawdzą się bębny z wężem. Dzięki odpowiedniemu strumieniowi wody, w prosty sposób, bez większego wysiłku wyczyścimy sprzęt, do którego powrócimy na wiosnę.

Czym czyścić narzędzia?
Bębny z wężem Fiskars

Narzędzia, które służyły nam do prac w ogrodzie przez cały sezon należy dokładnie oczyścić i przenieść do pomieszczenia, w którym przechowamy je przez zimę. Szpadle, grabie, łopatki, motyki, warto umyć porządnie wodą i zostawić, żeby dokładnie obeschły.

Nieoczyszczone narzędzia mogą ulec korozji pod wpływem wilgotnej ziemi, liści, albo resztek nawozów, nie wspominając o ich walorach estetycznych.

Możemy do tego użyć np. bębnów z wężem Fiskars. Są od razu gotowe do użycia, dzięki wyposażeniu w praktyczny zestaw akcesoriów, z pojemnikiem na ich przechowanie. Ponadto, bębny Fiskars można używać w pozycji poziomej, co zwiększa komfort użytkowania. Nie ma mowy o przewracaniu się sprzętu przy manewrowaniu nim.

Kiedy używać bębna z wężem?
Najlepszy czas na czyszczenie narzędzi

Do dokładnego czyszczenia narzędzi wodą należy się zabrać po wykonaniu wszystkich jesiennych zabiegów uprawowych i pielęgnacyjnych w ogrodzie. Wybierzmy do tego zadania czas, kiedy będzie kilka słonecznych dni.

Również niektóre meble ogrodowe, szczególnie te wykonane z metalu czy plastiku sprawnie oczyścimy za pomocą strumienia wody.

Czyszczenie sprzętu ogrodowego jesień w ogrodzie z wężem w akcji, fot. mat. prasowe Fiskars
Bębny z wężem Fiskars

Czyszczenie wodą, bębnem z wężem i co dalej?
Jesienna konserwacja narzędzi z Fiskars

Warto również pamiętać, że niektóre narzędzia, jak szpadle i motyki, w czasie pracy tępią się, dlatego pod koniec sezonu trzeba je naostrzyć np. szlifierką. Po osuszeniu narzędzi, wszystkie metalowe części warto naoliwić. Firma Fiskars rekomenduje użycie specjalnego zestawu do konserwacji złożonego z pilnika diamentowego oraz oliwy. Wytrzymały, diamentowy pilnik skutecznie naostrzy hartowaną stal, z której wykonane są elementy narzędzi ogrodowych. Oliwa zredukuje tarcie i ochroni ostrze przed korozją.

Jak przechowywać narzędzia?
Przechowywanie narzędzi ogrodowych

Pamiętajmy również, że narzędzia należy przechowywać w suchym miejscu. Warto wygospodarować sobie odpowiednią przestrzeń w garażu, czy piwnicy. Niektórzy ogrodnicy mają na wyposażeniu specjalne ogrodowe skrzynie czy półki.

Jeśli chcemy bezpiecznie przechować drobne narzędzia to można również rozważyć zastosowanie wielofunkcyjnego kosza Ergo Pop-up. Materiał, z którego został wykonany, jest odporny na wilgoć, pleśń czy rozdarcia. Jego olbrzymią zaletą jest łatwość czyszczenia i przechowywania – po złożeniu zajmuje niewiele miejsca (wys. 3 cm). Kosz jest dostępny w trzech rozmiarach (73 I, 175 I oraz 219 I), dzięki czemu możemy dopasować go do naszych potrzeb i dostępnej przestrzeni narzędzi ogrodowych. Oliwa zredukuje tarcie i ochroni ostrze przed korozją.

Czyszczenie sprzętu ogrodowego jesień w ogrodzie z wężem w akcji, fot. mat. prasowe Fiskars
Wykorzystanie bębna z wężem w trakcie ogrodowych porządków.

Do czego jeszcze wykorzystać bęben z wężem?
Czyszczenie powierzchni, rynien itd.

Ach te liście…czyścimy taras i rynny Właścicielom domów z ogrodem często sen z powiek spędzają liście opadające z drzew na taras i chodnik przed domem. Trzeba je koniecznie usunąć, aby nie uszkodziły posadzki. Pomoże nam w tym szczotka uniwersalna Solid™, która została wyposażona w dwa rodzaje włosia, co gwarantuje efektywną i łatwą pracę. Dzięki niej usuniemy liście z tarasu czy chodnika. Natomiast bęben z wężem pomoże nam skutecznie pozbyć się zabrudzenia. To samo dotyczy rynien, które trzeba koniecznie oczyścić z liści i gałązek przed zimą, aby udrożnić odpływ wody z deszczu czy roztapiającego się śniegu. W tym przypadku możemy zastosować najpierw specjalną szczotkę do rynien QuikFit™, a następnie dokończyć czyszczenie strumieniem wody przy użyciu bębna.

Czyszczenie sprzętu ogrodowego jesień w ogrodzie z wężem w akcji, fot. mat. prasowe Fiskars
Woda pod ciśnieniem to idealne rozwiązanie do czyszczenia samochodów i rowerów.

Wiele osób kończy jesienią również sezon rowerowy. To dobry moment, aby zadbać o rower czyszcząc go z błota, czy innych zanieczyszczeń. Tak przygotowany sprzęt z pewnością pozwoli nam z uśmiechem przywitać wiosnę. Bębny z wężem Fiskars doskonale sprawdzają się również przy myciu samochodu, który z kolei używamy przez cały rok.

Jeśli często podróżujemy – warto taki bęben np. model S, mieć na wyposażeniu samochodu. Myjnia na wyciągnięcie ręki – dlaczego nie!

Zdjęcia produktowe i orientacyjne ceny detaliczne Bębny z wężem i narzędzia do rynien Fiskars
Zdjęcia produktowe i orientacyjne ceny detaliczne | Bębny z wężem i narzędzia do rynien Fiskars

Tekst i zdjęcia: mat. prasowe Fiskars

Tagi
 
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (2)

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl