Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Buszrem: Jesienne inspiracje - płyty tarasowe w ciepłych barwach

Kolekcja „Jesienne Inspiracje” od Buszremu to propozycja płyt tarasowych w ciepłych barwach, które można dowolnie łączyć w różnych konfiguracjach kolorystycznych. Piękne beże i brązy znakomicie będą się prezentowały w polskich ogrodach nie tylko jesienią, ale przez okrągły rok.

Płyty tarasowe w ciepłych barwach

Choć kolekcja płyt nawierzchniowych jest inspirowana bogactwem kolorów jakie potrafi zapewnić naszym zmysłom „złota polska jesień” to nie próbuje ona naśladować kolorystycznie intensywnej czerwieni i żółci opadających z drzew liści. Subtelne barwy nawierzchni w odcieniach ciepłego brązu wspaniale za to podkreślają dojrzałą urodę przyrody o tej porze roku.

- Tworząc kolekcję „Jesienne inspiracje” myśleliśmy przede wszystkim o estetycznej komplementarności wchodzących w jej skład płyt. Dlatego też postawiliśmy na trzy kolory nasycenia tego samego odcienia brązu. Dzięki ograniczonej palecie barw, płyty można łączyć w dowolnych konfiguracjach kolorystycznych, bez obaw o popełnienie estetycznego błędu – mówi Grzegorz Nowacki z Buszremu.

Kolekcja obejmuje płyty śrutowane z serii ROCK oraz płyty curlingowane BLUES dostępne w trzech odcieniach ciepłego brązu – jasny beż, beż i brąz. Wszystkie doskonale sprawdzą się zarówno na przydomowym tarasie, ogrodowych ścieżkach lub też w miejscach użyteczności publicznej takich jak deptaki lub parki.

Rock srutowane od góry jasny beż, beż, brąz
Płyty tarasowe ROCK śrutowane
(od góry jasny beż, beż, brąz)
blues curlingowane od góry jasny beż, beż, brąz
Płyty tarasowe BLUES curlingowane
(od góry jasny beż, beż, brąz)

Śrutowanie dla ozdoby- płyty z serii ROCK

Tak jak wszystkie płyty z serii ROCK, także te należące do kolekcji „Jesienne inspiracje” są elementami śrutowanymi. Oznacza to, że w końcowym etapie produkcji zostały one poddane procesowi mającemu na celu uszlachetnienie wyglądu płyty i nadanie jej bardziej dekoracyjnej faktury.

- W dużym skrócie, śrutowanie płyt betonowych polega na obijaniu z dużą częstotliwością ich powierzchni małymi metalowymi kulkami, tzw. śrutem. W wyniku tego na jej powłoce uwidacznia się delikatna, chropawa powierzchnia – najbardziej optycznie zbliżona do naturalnego kamienia – mówi Grzegorz Nowacki.


Uzyskana w ten sposób faktura jest bardzo atrakcyjna wizualnie. W połączeniu z subtelnym wybarwieniem nie narzuca charakteru aranżacji do której może być wykorzystana. Znakomicie sprawdzi się w sąsiedztwie domów tradycyjnych jak i nowoczesnych. W każdym przypadku podkreślając najlepsze cechy tego stylu.

Jesienny blues w ogrodzie - płyty z serii BLUES

Cechą, która różni płyty z serii BLUES od jej „rockowej” poprzedniczki, jest wykończenie powierzchni. Zostaje ona bowiem poddawana procesowi curlingowania, który nadaje gotowej płycie właściwości antypoślizgowe oraz… dekoracyjne. Powierzchnia płyt curlingowanych w zakładach produkcyjnych Buszremu, staje się przyjemnie wygładzona, jej struktura bardziej spójna, a koloryt kamienia lepiej uwydatniony.

Płyty BLUES swój niepowtarzalny urok zawdzięczają przede wszystkim szlachetnym włoskim kruszywom, z których zbudowana jest ich górna warstwa. Dzięki temu bardzo dobrze prezentuje się same lub w towarzystwie gładkich lub postarzanych kostek brukowych.

Źródło: Buszrem


Warto przeczytać

Komentarze

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (4)
Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?
Czy wiesz jak dokarmiać ptaki?

 Dokarmianie ptaków rozpoczynamy:

 

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Tydzień 50, Sentencja nr:7
Gdy zima zaczyna się za oknami na naszych parapetach w dalszym ciągu kwitną niektóre rośliny. Należy je systematycznie podlewać.
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Tydzień 50, Sentencja nr:6
Poinsecję można kupić już na początku grudnia – będzie wtedy przez kilka tygodni przypominać nam o zbliżających się Świętach.
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Tydzień 50, Sentencja nr:5
Pamiętajmy, aby przed zimą wyczyścić i zakonserwować narzędzia ogrodnicze. Metalowe części warto zabezpieczyć smarem lub preparatem do konserwacji metalu. Narzędzia wygodnie jest przechowywać na specjalnych wieszakach lub stojakach. Miejsce to powinno być zabezpieczone przed wilgocią.
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Tydzień 50, Sentencja nr:4
Krzewy zimozielone warto osłonić na zimę siatkami cieniującymi, które nie przepuszczają promieniowania UV i chronią przed wiatrem. Cieniowanie jest bardzo istotnym zabiegiem, ponieważ z powierzchni liści podczas silnego nasłonecznienia wyparowuje woda, a każda zamarznięta warstwa uniemożliwia roślinie uzupełnianie jej braku.
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Tydzień 50, Sentencja nr:1
Podlewajmy zimozielone krzewy. Jest to bardzo ważne, ponieważ także zimą przez ich liście odparowuje woda, co naraża rośliny na uschnięcie (pamiętajmy jednak, by nie podlewać roślin ogrodowych podczas mrozów).
Twoja strona ogrodu