Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Buszrem: Jesienne inspiracje - płyty tarasowe w ciepłych barwach

Kolekcja „Jesienne Inspiracje” od Buszremu to propozycja płyt tarasowych w ciepłych barwach, które można dowolnie łączyć w różnych konfiguracjach kolorystycznych. Piękne beże i brązy znakomicie będą się prezentowały w polskich ogrodach nie tylko jesienią, ale przez okrągły rok.

Płyty tarasowe w ciepłych barwach

Choć kolekcja płyt nawierzchniowych jest inspirowana bogactwem kolorów jakie potrafi zapewnić naszym zmysłom „złota polska jesień” to nie próbuje ona naśladować kolorystycznie intensywnej czerwieni i żółci opadających z drzew liści. Subtelne barwy nawierzchni w odcieniach ciepłego brązu wspaniale za to podkreślają dojrzałą urodę przyrody o tej porze roku.

- Tworząc kolekcję „Jesienne inspiracje” myśleliśmy przede wszystkim o estetycznej komplementarności wchodzących w jej skład płyt. Dlatego też postawiliśmy na trzy kolory nasycenia tego samego odcienia brązu. Dzięki ograniczonej palecie barw, płyty można łączyć w dowolnych konfiguracjach kolorystycznych, bez obaw o popełnienie estetycznego błędu – mówi Grzegorz Nowacki z Buszremu.

Kolekcja obejmuje płyty śrutowane z serii ROCK oraz płyty curlingowane BLUES dostępne w trzech odcieniach ciepłego brązu – jasny beż, beż i brąz. Wszystkie doskonale sprawdzą się zarówno na przydomowym tarasie, ogrodowych ścieżkach lub też w miejscach użyteczności publicznej takich jak deptaki lub parki.

Rock srutowane od góry jasny beż, beż, brąz
Płyty tarasowe ROCK śrutowane
(od góry jasny beż, beż, brąz)
blues curlingowane od góry jasny beż, beż, brąz
Płyty tarasowe BLUES curlingowane
(od góry jasny beż, beż, brąz)

Śrutowanie dla ozdoby- płyty z serii ROCK

Tak jak wszystkie płyty z serii ROCK, także te należące do kolekcji „Jesienne inspiracje” są elementami śrutowanymi. Oznacza to, że w końcowym etapie produkcji zostały one poddane procesowi mającemu na celu uszlachetnienie wyglądu płyty i nadanie jej bardziej dekoracyjnej faktury.

- W dużym skrócie, śrutowanie płyt betonowych polega na obijaniu z dużą częstotliwością ich powierzchni małymi metalowymi kulkami, tzw. śrutem. W wyniku tego na jej powłoce uwidacznia się delikatna, chropawa powierzchnia – najbardziej optycznie zbliżona do naturalnego kamienia – mówi Grzegorz Nowacki.

Uzyskana w ten sposób faktura jest bardzo atrakcyjna wizualnie. W połączeniu z subtelnym wybarwieniem nie narzuca charakteru aranżacji do której może być wykorzystana. Znakomicie sprawdzi się w sąsiedztwie domów tradycyjnych jak i nowoczesnych. W każdym przypadku podkreślając najlepsze cechy tego stylu.

Jesienny blues w ogrodzie - płyty z serii BLUES

Cechą, która różni płyty z serii BLUES od jej „rockowej” poprzedniczki, jest wykończenie powierzchni. Zostaje ona bowiem poddawana procesowi curlingowania, który nadaje gotowej płycie właściwości antypoślizgowe oraz… dekoracyjne. Powierzchnia płyt curlingowanych w zakładach produkcyjnych Buszremu, staje się przyjemnie wygładzona, jej struktura bardziej spójna, a koloryt kamienia lepiej uwydatniony.

Płyty BLUES swój niepowtarzalny urok zawdzięczają przede wszystkim szlachetnym włoskim kruszywom, z których zbudowana jest ich górna warstwa. Dzięki temu bardzo dobrze prezentuje się same lub w towarzystwie gładkich lub postarzanych kostek brukowych.

Źródło: Buszrem


Warto przeczytać

To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (4)

Komentarze

Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Twoja strona ogrodu