Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2021

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Buszrem: Jesienne inspiracje - płyty tarasowe w ciepłych barwach

Kolekcja „Jesienne Inspiracje” od Buszremu to propozycja płyt tarasowych w ciepłych barwach, które można dowolnie łączyć w różnych konfiguracjach kolorystycznych. Piękne beże i brązy znakomicie będą się prezentowały w polskich ogrodach nie tylko jesienią, ale przez okrągły rok.

Płyty tarasowe w ciepłych barwach

Choć kolekcja płyt nawierzchniowych jest inspirowana bogactwem kolorów jakie potrafi zapewnić naszym zmysłom „złota polska jesień” to nie próbuje ona naśladować kolorystycznie intensywnej czerwieni i żółci opadających z drzew liści. Subtelne barwy nawierzchni w odcieniach ciepłego brązu wspaniale za to podkreślają dojrzałą urodę przyrody o tej porze roku.

- Tworząc kolekcję „Jesienne inspiracje” myśleliśmy przede wszystkim o estetycznej komplementarności wchodzących w jej skład płyt. Dlatego też postawiliśmy na trzy kolory nasycenia tego samego odcienia brązu. Dzięki ograniczonej palecie barw, płyty można łączyć w dowolnych konfiguracjach kolorystycznych, bez obaw o popełnienie estetycznego błędu – mówi Grzegorz Nowacki z Buszremu.

Kolekcja obejmuje płyty śrutowane z serii ROCK oraz płyty curlingowane BLUES dostępne w trzech odcieniach ciepłego brązu – jasny beż, beż i brąz. Wszystkie doskonale sprawdzą się zarówno na przydomowym tarasie, ogrodowych ścieżkach lub też w miejscach użyteczności publicznej takich jak deptaki lub parki.

Rock srutowane od góry jasny beż, beż, brąz
Płyty tarasowe ROCK śrutowane
(od góry jasny beż, beż, brąz)
blues curlingowane od góry jasny beż, beż, brąz
Płyty tarasowe BLUES curlingowane
(od góry jasny beż, beż, brąz)

Śrutowanie dla ozdoby- płyty z serii ROCK

Tak jak wszystkie płyty z serii ROCK, także te należące do kolekcji „Jesienne inspiracje” są elementami śrutowanymi. Oznacza to, że w końcowym etapie produkcji zostały one poddane procesowi mającemu na celu uszlachetnienie wyglądu płyty i nadanie jej bardziej dekoracyjnej faktury.

- W dużym skrócie, śrutowanie płyt betonowych polega na obijaniu z dużą częstotliwością ich powierzchni małymi metalowymi kulkami, tzw. śrutem. W wyniku tego na jej powłoce uwidacznia się delikatna, chropawa powierzchnia – najbardziej optycznie zbliżona do naturalnego kamienia – mówi Grzegorz Nowacki.

Uzyskana w ten sposób faktura jest bardzo atrakcyjna wizualnie. W połączeniu z subtelnym wybarwieniem nie narzuca charakteru aranżacji do której może być wykorzystana. Znakomicie sprawdzi się w sąsiedztwie domów tradycyjnych jak i nowoczesnych. W każdym przypadku podkreślając najlepsze cechy tego stylu.

Jesienny blues w ogrodzie - płyty z serii BLUES

Cechą, która różni płyty z serii BLUES od jej „rockowej” poprzedniczki, jest wykończenie powierzchni. Zostaje ona bowiem poddawana procesowi curlingowania, który nadaje gotowej płycie właściwości antypoślizgowe oraz… dekoracyjne. Powierzchnia płyt curlingowanych w zakładach produkcyjnych Buszremu, staje się przyjemnie wygładzona, jej struktura bardziej spójna, a koloryt kamienia lepiej uwydatniony.

Płyty BLUES swój niepowtarzalny urok zawdzięczają przede wszystkim szlachetnym włoskim kruszywom, z których zbudowana jest ich górna warstwa. Dzięki temu bardzo dobrze prezentuje się same lub w towarzystwie gładkich lub postarzanych kostek brukowych.

Źródło: Buszrem

Warto przeczytać
Powiązane artykuły
Pokaż więcej (2)
Porady na ten tydzień
Tydzień 9, Sentencja nr:5
Tydzień 9, Sentencja nr:5
Rośliny cebulowe (przede wszystkim przebiśniegi i krokusy), które posadziliśmy we wrześniu, pojawiają się spod śniegu. Wystarczy jeden lub dwa cieplejsze dni, aby ukazały się ich piękne kwiaty.
Tydzień 9, Sentencja nr:4
Tydzień 9, Sentencja nr:4
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu pamiętajmy, aby nie przysypywać trawnika. Ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni. Jeśli jednak w obrębie trawnika powstanie warstwa zamarzniętego śniegu, należy ją rozkruszyć.
Tydzień 9, Sentencja nr:3
Tydzień 9, Sentencja nr:3
Podczas pogodnych dni silne słońce wysusza rośliny, a zamarznięta ziemia uniemożliwia uzupełnienie strat wody. Powinniśmy je wtedy cieniować. Podczas odwilży podlewajmy iglaki, szczególnie te, które rosną w pojemnikach.
Tydzień 9, Sentencja nr:2
Tydzień 9, Sentencja nr:2
Niektóre byliny rosnące na rabatach (złocienie, omiegi, ostróżki, rudbekie, liliowce, rozchodniki czy funkie) można rozmnożyć przez podział kęp. Dzięki temu nie tylko rozmnożymy, ale też odmłodzimy rośliny.
Tydzień 9, Sentencja nr:1
Tydzień 9, Sentencja nr:1
W marcu możemy wysiewać do doniczek i inspektów nasiona ogrodowych roślin jednorocznych oraz warzyw (wczesne odmiany kapusty, sałaty, rzodkiewki, kopru, marchwi). W ogrodzie można siać warzywa wytrzymałe na zimno: rzodkiew, koper, cebulę, groch (należy przykryć je włókniną).
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
Już jest! Nowe, wiosenne wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2021
Zamów z darmową dostawą do domu!