Logo
Logo
Do góry

Profix: Odzież ochronna do prac nie tylko w ogrodzie

Odzież ochronna to niezbędny element wyposażenia każdego fachowca. Jest równie potrzebna jak profesjonalne narzędzia. Odpowiednio dobrane środki ochrony indywidualnej pomogą ustrzec się przed wszelkimi urazami, o które na wiosnę – w czasie wzmożonych remontów i prac budowlanych – nie trudno.

TEMAT NA CZASIE
Pomysły i inspiracje na tarasowe aranżacje | Ogrodowe trendy na 2021 rok
TEMAT NA CZASIE
Pomysły i inspiracje na tarasowe aranżacje | Ogrodowe trendy na 2021 rok
Taras to letni salon pod chmurką, serce ogrodu i przestrzeń, która w ciepłe dni zamienia się w prywatną strefę relaksu i miejsce spotkań domowników....

Wiosna to czas realizacji zaplanowanych wcześniej inwestycji. To idealna pora na rozpoczęcie remontu, aranżację ogrodu, a nawet budowę domu. Niezależnie od wyzwania, prawdziwy profesjonalista przed rozpoczęciem zaplanowanych działań powinien zaopatrzyć się w środki ochrony indywidualnej (odzież roboczą i ochronną oraz odpowiednie akcesoria), przy pomocy których zabezpieczy się przed urazami.

Dobra inwestycja

Jeśli zainwestujemy w wysokiej jakości produkty, będziemy przede wszystkim czuć się bezpiecznie. Poza tym „porządna odzież” to także modny wygląd i gwarancja długoletniego użytkowania. Inspiracji możemy szukać wśród artykułów polskich producentów, np. firmy PROFIX, która w swoim asortymencie ma m. in. szeroką gamę profesjonalnej odzieży i akcesoriów roboczych i ochronnych Lahti Pro.

Doskonała ochrona ciała, komfort noszenia, wytrzymałe materiały, perfekcja wykończenia, dbałość o detale oraz wszechstronna funkcjonalność – to tylko niektóre z cech środków ochrony indywidualnej Lahti Pro – komentuje Mariusz Klonowski, Dyrektor ds. Sprzedaży Działu BHP. Starannie wykonane ubrania są odpowiedzią na najnowsze trendy wzornicze i technologie. – Odzież Lahti Pro charakteryzuje skandynawski design. Najwyższe standardy zostały potwierdzone przez Centralny Instytut Ochrony Pracy. Każdy fachowiec znajdzie wśród nich coś odpowiedniego dla siebie – dodaje ekspert.

odzież ochronna

Bezpieczeństwo to podstawa

Odzież ochronna jest niezbędna do wykonywania każdego zawodu, w którym istnieje ryzyko zagrożenia zdrowia bądź życia, czyli wszędzie tam, gdzie człowiek jest narażony m.in. na styczność z olejami i paliwami czy działanie niebezpiecznych substancji (w tym środków chemicznych). Jest również wymagana w pracy nastawionej na kontakt z żywnością w celu zachowania należytej higieny. Konieczna jest także do sprzątania, ponieważ skutecznie chroni prywatne ubrania przed powstaniem nieusuwalnych zabrudzeń oraz zabezpiecza ciało przed żrącymi chemikaliami. Stanowi ponadto ochronę termiczną w profesjach wykonywanych w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, np. chłodniach. Odzież robocza i ochronna przyda się też każdemu, kto wykonuje codzienne prace w domu lub ogrodzie.

Na rynku są dostępne ubrania w różnych fasonach i kolorach, dzięki czemu można dobrać je z łatwością do własnej postury. Podczas zakupów, szukajmy produktów opartych na innowacyjnych rozwiązaniach. Bluzy, kamizelki, spodnie, buty, rękawice czy specjalistyczne okulary, skutecznie ochronią nasze ciało przed czynnikami zewnętrznymi na budowie, przy remoncie, a także podczas prac w ogródku. Zminimalizują też ryzyko pośliźnięć, skaleczeń czy oparzeń. Jakość na pierwszym planie Bez wątpienia najważniejszym elementem ubrania jest materiał. To od niego zależy, czy jest ono praktyczne i wygodne. Nie bez znaczenia jest odpowiednia kompozycja włókien, z których powstał. Odzież robocza powinna zawierać domieszkę bawełny, która sprawi, że będzie przewiewna. Natomiast poliester w składzie jest gwarancją mocnej struktury, odpornej na przetarcia i uszkodzenia, a ponadto ma niski wskaźnik wchłaniania wilgoci.

Odzież robocza i ochronna powinna być odporna na uszkodzenia, nie nasiąkać wodą i w małym stopniu absorbować bród, dlatego do wykonania kolekcji Lahti Pro zostały wykorzystane innowacyjne tkaniny, składające się z 65% poliestru i 35% bawełny. Proporcje dostosowano do potrzeb i struktury środowiska pracy – podkreśla Mariusz Klonowski. Zwróćmy uwagę, aby całość była solidnie wykonana. W miejscach szczególnie narażonych na działania dodatkowych naprężeń czy tarć powinny znajdować się specjalne wzmocnienia, a nawet potrójne szwy. Poza materiałem liczy się również funkcjonalność kroju oraz zastosowanie przemyślanych detali.

Praktycznie i swobodnie

Dobrze uszyty oraz odpowiednio dopasowany strój zapewni nam optymalną swobodę ruchów. Spodnie powinny posiadać niezwykle praktyczne i pojemne kieszenie typu bojówki, w których można wygodnie przechowywać, np. drobne narzędzia. Świetnym rozwiązaniem są bluzy zaopatrzone w otwory wentylacyjne z siatki zamykane na suwak, zapewniające właściwą cyrkulację powietrza. Natomiast pożyteczne ogrodniczki to takie, które mają wszytą elastyczną gumę, pozwalającą na doleganie materiału do pleców, dzięki czemu doskonale chronią nerki przed przewianiem. Należy zadbać również o ręce, które są szczególnie narażone na urazy.

Warto zaopatrzyć się w porządne rękawice, zwłaszcza te powleczone lateksem o porowatej strukturze, która zwiększa przyczepność oraz odporność na przecieranie – objaśnia Mariusz Klonowski. Przydadzą się też wygodne buty. Pamiętajmy także o odblaskowej kamizelce, dzięki której będziemy widoczni i bezpieczni podczas wieczornych prac. W zależności od wykonywanych robót dobierzmy odpowiednie akcesoria, np. nakolanniki, okulary czy kask.

Wysokogatunkowa odzież robocza i ochronna powinna odpowiadać na zapotrzebowanie nie tylko różnych sektorów z wielu branż, lecz także zaspokajać wymagania każdego majsterkowicza czy amatora prac w domu. Dobrze dobrana zapewni bezpieczeństwo każdemu, kto jest narażony na jakiekolwiek urazy podczas wykonywanych czynności.

Źródło: Profix

Warto przeczytać
Powiązane artykuły
PELARGONIE
Na czasie
PELARGONIE
Zobacz więcej
 
Twoja strona ogrodu