Logo
Logo

Nawożenie trawnika obornikiem granulowanym | Jak i dlaczego warto to zrobić jesienią?

Nawożenie trawnika obornikiem granulowanym to świetna naturalna alternatywa dla nawozów sztucznych. Można go stosować przez cały sezon, a zawartość składników mineralnych i organicznych sprawia, że idealnie odżywia i wzmacnia trawę. Sprawdź, jak i kiedy rozsypać obornik na trawniku.

Spis treści
Dlaczego warto stosować obornik granulowany do nawożenia trawnika? Jak i kiedy nawozić trawnik obornikiem?

Dlaczego warto stosować obornik granulowany do nawożenia trawnika?

Obornik granulowany to skoncentrowany, naturalny (pochodzenie zwierzęcego z przefermentowanego świeżego obornika) i uniwersalny nawóz do zasilania wszystkich roślin ogrodowych i domowych w tym: warzyw, drzew oraz krzewów owocowych, gatunków ozdobnych, truskawek, winorośli, a nawet trawników. Ma postać twardych granulek (peletów), które po rozsianiu, pod wpływem wilgoci, pęcznieją i uwalniają stopniowo do podłoża składniki mineralne i materię organiczną.

Obornik granulowany dostarczy trawie wszystkich niezbędnych składników odżywczych i wzbogaci glebę w cenna próchnicę, która poprawi zdolność magazynowania wody i pobudzi mikroorganizmy glebowe!

Obornik granulowany do nawożenia trawnika
Obornik granulowany bydlęcy
Skoncentrowany i przefermentowany nawóz ogrodniczy pochodzenia zwierzęcego w formie suchych granul o spowolnionym działaniu.
Kup w naszym sklepie!

Jak i kiedy nawozić trawnik obornikiem?

Obornikiem można nawozić wczesną wiosną (przed ruszeniem wegetacji), ale lepiej zrobić to jesienią (po ostatnim koszeniu, do pierwszych mrozów i opadów śniegu). Azot zawarty w granulach zacznie uwalniać się dopiero wiosną, więc nie pobudzi trawy do wzrostu. Za to fosfor i potas zaczną działać szybciej i wzmocnią trawnik przed zimą!

Granulki obornika łatwo można rozsypać równomiernie na trawniku, wykorzystując około 100 gramów (2-3 garście) na 1 metr kwadratowy. 5 litrowy worek wystarczy do nawożenia około 50 metrów kwadratowych trawnika.

Tekst i zdjęcie: Redakcja ZielonyOgrodek.pl

Autor
Nawożenie trawnika obornikiem granulowanym | Jak i dlaczego warto to zrobić jesienią?
Nawożenie trawnika obornikiem granulowanym | Jak i dlaczego warto to zrobić jesienią?
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (7)
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl

23-08-2023 14:57

Komentarz dodany przez Piotr: 5l obornika na 100m2 nie zgadza się ze 100g na 1m2, 25kg obornika to ok 40l, autor się nie popisal

Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl