Logo
Logo
28
Okazje
Artykuł na: 2-3 minuty

Nawożenie trawnika obornikiem granulowanym | Jak i dlaczego warto to zrobić jesienią?

Nawożenie trawnika obornikiem granulowanym to świetna naturalna alternatywa dla nawozów sztucznych. Można go stosować przez cały sezon, a zawartość składników mineralnych i organicznych sprawia, że idealnie odżywia i wzmacnia trawę. Sprawdź, jak i kiedy rozsypać obornik na trawniku.

 

Dlaczego warto stosować obornik granulowany do nawożenia trawnika?

Obornik granulowany to skoncentrowany, naturalny (pochodzenie zwierzęcego z przefermentowanego świeżego obornika) i uniwersalny nawóz do zasilania wszystkich roślin ogrodowych i domowych w tym: warzyw, drzew oraz krzewów owocowych, gatunków ozdobnych, truskawek, winorośli, a nawet trawników. Ma postać twardych granulek (peletów), które po rozsianiu, pod wpływem wilgoci, pęcznieją i uwalniają stopniowo do podłoża składniki mineralne i materię organiczną.

Obornik granulowany dostarczy trawie wszystkich niezbędnych składników odżywczych i wzbogaci glebę w cenna próchnicę, która poprawi zdolność magazynowania wody i pobudzi mikroorganizmy glebowe!

Obornik granulowany do nawożenia trawnika
Obornik granulowany bydlęcy
Skoncentrowany i przefermentowany nawóz ogrodniczy pochodzenia zwierzęcego w formie suchych granul o spowolnionym działaniu.
Kup w naszym sklepie!

Jak i kiedy nawozić trawnik obornikiem?

Obornikiem można nawozić wczesną wiosną (przed ruszeniem wegetacji), ale lepiej zrobić to jesienią (po ostatnim koszeniu, do pierwszych mrozów i opadów śniegu). Azot zawarty w granulach zacznie uwalniać się dopiero wiosną, więc nie pobudzi trawy do wzrostu. Za to fosfor i potas zaczną działać szybciej i wzmocnią trawnik przed zimą!

Granulki obornika łatwo można rozsypać równomiernie na trawniku, wykorzystując około 100 gramów (2-3 garście) na 1 metr kwadratowy. 5 litrowy worek wystarczy do nawożenia około 50 metrów kwadratowych trawnika.

Tekst i zdjęcie: Redakcja ZielonyOgrodek.pl

Tagi
Newsletter
Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać od nas bezpłatne porady ogrodnicze!
Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (3)
Nowe treści

 

Lista zakupów

Komentarze

Porady na ten tydzień
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Regularnie usuwajmy nadmiar śniegu z iglaków o pokroju kolumnowym, ponieważ może on spowodować wyłamanie gałęzi i deformację krzewów.
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Należy dokonać inspekcji okryć chroniących rośliny doniczkowe na tarasie przed mrozem i śniegiem. W razie potrzeby poprawić je lub rozchylić.
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu starajmy się nie usypywać zbyt ciężkich hałd śniegowych – ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni.
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Już jest! Nowe wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska styczeń - luty 2022
Zamów z darmową dostawą do domu!