Logo
Patron serwisu
Trawnik na lata
zwiń rozwiń 🡱
Logo
30
Okazje
Artykuł na: 2-3 minuty

Nawożenie trawnika obornikiem granulowanym | Jak i dlaczego warto to zrobić jesienią?

Nawożenie trawnika obornikiem granulowanym to świetna naturalna alternatywa dla nawozów sztucznych. Można go stosować przez cały sezon, a zawartość składników mineralnych i organicznych sprawia, że idealnie odżywia i wzmacnia trawę. Sprawdź, jak i kiedy rozsypać obornik na trawniku.

 

Dlaczego warto stosować obornik granulowany do nawożenia trawnika?

Obornik granulowany to skoncentrowany, naturalny (pochodzenie zwierzęcego z przefermentowanego świeżego obornika) i uniwersalny nawóz do zasilania wszystkich roślin ogrodowych i domowych w tym: warzyw, drzew oraz krzewów owocowych, gatunków ozdobnych, truskawek, winorośli, a nawet trawników. Ma postać twardych granulek (peletów), które po rozsianiu, pod wpływem wilgoci, pęcznieją i uwalniają stopniowo do podłoża składniki mineralne i materię organiczną.

Obornik granulowany dostarczy trawie wszystkich niezbędnych składników odżywczych i wzbogaci glebę w cenna próchnicę, która poprawi zdolność magazynowania wody i pobudzi mikroorganizmy glebowe!

Obornik granulowany do nawożenia trawnika
Obornik granulowany bydlęcy
Skoncentrowany i przefermentowany nawóz ogrodniczy pochodzenia zwierzęcego w formie suchych granul o spowolnionym działaniu.
Kup w naszym sklepie!

Jak i kiedy nawozić trawnik obornikiem?

Obornikiem można nawozić wczesną wiosną (przed ruszeniem wegetacji), ale lepiej zrobić to jesienią (po ostatnim koszeniu, do pierwszych mrozów i opadów śniegu). Azot zawarty w granulach zacznie uwalniać się dopiero wiosną, więc nie pobudzi trawy do wzrostu. Za to fosfor i potas zaczną działać szybciej i wzmocnią trawnik przed zimą!

Granulki obornika łatwo można rozsypać równomiernie na trawniku, wykorzystując około 100 gramów (2-3 garście) na 1 metr kwadratowy. 5 litrowy worek wystarczy do nawożenia około 50 metrów kwadratowych trawnika.

Tekst i zdjęcie: Redakcja ZielonyOgrodek.pl

Tagi
 
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (5)
Warto przeczytać
Lista zakupów


Komentarze

NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
 
Twoja strona ogrodu