Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2022
86
Okazje

Nawozy do trawników | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Zadbany, gęsty i ciemnozielony trawnik stanowi ozdobę każdego ogrodu. To podstawa, aby pozostała roślinność dobrze się prezentowała, a całość wyglądała harmonijnie i naturalnie. Podstawą właściwej pielęgnacji trawy jest jej regularne koszenie i nawożenie. To właśnie nawóz do trawników zapewnia wspaniały wygląd i zdrowie roślin. Jakie nawozy do trawników warto kupić? Kiedy i jak je stosować?

 

Dlaczego warto wybrać nawozy do trawników?

Piękny i zadbany trawnik można osiągnąć jedynie przy regularnym stosowaniu nawozów do trawników, które uzupełniają glebę w odpowiednie składniki pokarmowe. Dzięki temu trawa jest gęsta, silna w pięknym, intensywnym kolorze. Dodatkowo prawidłowe nawożenie zmniejsza ryzyko rozwoju mchu i chorób oraz sprawia, że trawa jest odporna na choroby, niekorzystne czynniki zewnętrzne, mrozy i susze.

Kiedy i jak stosować nawozy do trawników?

Nawożenie trawnika najlepiej przeprowadzać od marca lub kwietnia do października, pamiętając, aby zabiegu nie przeprowadzać podczas suszy. Najlepiej nawóz podać bezpośrednio lub w ciągu kilku dni po skoszeniu trawy.

Nawożenie w okresie wegetatywnym powinno odbyć się 4 razy: wczesną, wiosną, w maju i w czerwcu, oraz na przełomie lata i jesieni. Dodatkowo co kilka lat warto zastosować nawozy organiczne, które uzupełnią glebę w próchnicę.

Trawnik należy nawozić również wtedy, gdy zauważy się spadek jego jakości i gorszy wygląd: nierównomierny rozrost trawy, przebarwienia liści, czy widoczne oznaki chorób.

Które nawozy do trawników warto kupić?

Do nawożenia trawników doskonale sprawdzają się nawozy naturalne i nawozy mineralne. Szczególną popularnością cieszą się specjalistyczne nawozy do trawników, które zawierają wszystkie składniki pokarmowe w odpowiednich proporcjach i z przeznaczeniem na konkretną porę roku.

Wiosną najlepiej wybierać nawozy do trawników z dużą zawartością azotu, który pobudzi silny wzrost roślin, ale należy zaprzestać jego podawania najpóźniej w lipcu. Latem dobrze sprawdzą się wieloskładnikowe nawozy uniwersalne lub dedykowane trawnikom, natomiast jesienny nawóz do trawników powinien być bogaty w fosfor i potas, a ubogi w azot.

Nawóz do trawników regeneracyjny z mikroelementami – 1 kg | Target
Nawóz zawiera podstawowe składniki pokarmowe: azot, fosfor i siarkę oraz mikroskładniki takie jak: bor, miedź, żelazo, mangan i cynk. Wzmacnia słaby, zaniedbany trawnik i sprawia, że trawa na powrót staje się zdrowa i soczyście zielona.
Przejdź do naszego sklepu online
Nawóz do trawników z mchem z mikroelementami – 1 kg | Target
Specjalny nawóz, który zawiera zwiększoną ilość żelaza – mikroskładnika, który zapobiega występowaniu mchu na trawniku. Przeznaczony do nawożenia wszystkich gatunków traw.
Przejdź do naszego sklepu online
Nawóz jesienny do trawników – 1 kg | Target
Odpowiednio dobrany skład nawozu przygotowuje trawę do przetrwania zimy. Wzmacnia system korzeniowy traw, a wiosną pomaga intensywnie krzewić się naszej trawie.
Przejdź do naszego sklepu online
Nawóz "Zadbany trawnik" z mączką bazaltową – 1 kg | Target
Specjalny nawóz, który wzmacnia i uodparnia rośliny przy zakładaniu oraz nawożeniu pogłównym trawnika. Dodatkowo pomaga w odkwaszaniu ziemi w ogrodzie oraz ogranicza występowanie mchu na trawnikach.
Przejdź do naszego sklepu online
Nawóz TRAWNIK + ODCHWASZCZACZ – 2w1 długo działający – 1 kg | Substral
Nawóz z odchwaszczaczem to doskonałe połączenie substancji odżywczych z chwastobójczymi. Dostarcza trawnikowi wszystkich potrzebnych składników dodatkowo powodując deformację oraz hamowanie wzrostu chwastów. UWAGA! Środek należy stosować co najmniej po roku od założenia trawnika z siewu!
Przejdź do naszego sklepu online
Nawóz do siewu traw – 100 dni – 1 kg | Substral
Specjalny nawóz, który można stosować wraz z siewem nasion. Wspiera równomierny wzrost trawy. Odpowiednie dawki składników pokarmowych polepszają ukorzenianie i wzrost kiełkującej trawy.
Przejdź do naszego sklepu online

Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, G.T., zdjęcie tytułowe: Silas Baisch T/Unsplash ed.

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Autor
Nawozy do trawników | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Nawozy do trawników | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

TagiTo Cię zainteresuje
Pokaż więcej (22)

Komentarze


Twoja strona ogrodu