Logo
Logo

Czy nawozy organiczne są skuteczne? Naturalnie, że TAK!

Czy nawożenie jest potrzebne? Naturalnie! Zastosuj odpowiednie preparaty organiczne, które oprócz składników mineralnych poprawią strukturę gleby i wprowadzą do niej próchnicę. Wydaje Ci się, że musisz długo czekać, aż zaczną działać? 

Wybierz nową linię nawozów organicznych Performance Organics Substral Naturen, a na efekt działania zobaczysz już po 7 dniach! Nowa formuła działa dużo szybciej od tradycyjnych nawozów organicznych, a skuteczność nie ustępuje nawozom mineralnym. Zapewniają pełną efektywność… naturalnie!

Spis treści
Dlaczego trzeba nawozić? Jakie nawozy wybrać? Szybko i skutecznie - nowoczesne nawozy organiczne Poradnik nawożenia Organiczne nawozy płynne Organiczne nawozy granulowane

Nawożenie (dokarmianie roślin) jest niezbędne, bo rośliny podobnie jak ludzie, potrzebują pokarmu do wzrostu. Składniki pokarmowe (m.in. pierwiastki: N - azot, P - fosfor, K - potas) znajdują się w glebie, ale mogą zostać pobrane, gdy jest ona żywa, wilgotna i posiada odpowiednią strukturę. Tylko wtedy będą w postaci łatwo przyswajalnej, czyli takiej, która może być pobrana przez korzenie roślin, a następnie poddana przemianom w ich komórkach. By tak się stało, niezbędne jest odpowiednie zasilanie (odżywianie) gleby nawozami, które poza składnikami mineralnymi (pierwiastkami) posiadają materię organiczną, która dostarcza glebie próchnicy i pobudza mikroorganizmy do pracy.


Jak mądrze nawozić rośliny?

Wiele gleb ogrodowych jest wystarczająco zasobnych w składniki mineralne (dzięki częstemu stosowaniu nawozów sztucznych), ale ubogich w materię organiczną (której pozbywamy się wraz z opadłymi liśćmi, ścinkami trawy, itd). Dlatego też podstawą racjonalnego zasilania gleby gleby powinno być nawożenie organiczne (naturalne), uzupełniane w razie potrzeby nawożeniem mineralnym (sztucznym).

Jaka jest różnica pomiędzy nawozami organicznymi a mineralnymi?

Nawozy organiczne (naturalne) produkuje się z substancji organicznej pochodzenia zwierzęcego (obornik, gnojówka) lub pochodzenia roślinnego (torf, kompost). Dzięki zawartości związków organicznych stymulują glebę do naturalnego obiegu materii i powstawania próchnicy. Składniki pokarmowe w nich zawarte zostają uwalniane do gleby dzięki aktywności mikroorganizmów glebowych. Ich stosowanie nie przynosi tak szybkich efektów, jak w przypadku nawozów sztucznych, ale kiedy zawarte w nich składniki zaczną już działać, trwa to znacznie dłużej i przynosi dużo lepszy skutek. Dowiedz się więcej

Nawozy mineralne (sztuczne) powstają w procesie przemysłowym, produkowane są w drodze przemian chemicznych, fizycznych lub przerobu surowców mineralnych. Mają ściśle określony skład chemiczny. Stosuje się tylko jako uzupełnienie niedoborów, gdyż służą przede wszystkim szybkiemu zaopatrzeniu roślin w potrzebne im mikro i makroelementy – pierwiastki niezbędne do wzrostu. Doskonale nadają się do szybkiego i precyzyjnego zasilania gleby w odpowiednie pierwiastki. Nie zawierają jednak materii organicznej, przez co łatwo można je przedawkować.
Dowiedz się więcej

Nawozy mineralne (sztuczne) uzupełniają tylko nawożenie organiczne, a nie odwrotnie! Nie są wcale potrzebne, gdy gleba jest racjonalnie wykorzystywana i wzbogacana w materię organiczną i składniki mineralne pochodzące z nawozów naturalnych.

 

Performance Organics
Nowe nawozy organiczne

Tradycyjne nawozy organiczne uwalniają składniki odżywcze bardzo wolno w porównaniu do nawozów mineralnych, przez co efekty z nawożenia są widoczne dla użytkownika w bardzo wolnym tempie. Najnowsza technologia nawozów organicznych sprawia, że składniki odżywcze są dostępne dla rośliny od razu, dzięki czemu efekty widoczne są już kilku dniach od zastosowania!

Nowa innowacyjna linia produktów organicznych Substral Naturen Performance Organics zapewnia większą efektywność od produktów organicznych obecnie dostępnych na rynku, a także niektórych mineralnych. Wieloletnie badania i mnóstwo prób terenowych potwierdziło ponadprzeciętne rezultaty osiągane przez produkty Performance Organics w 100% naturalnie!

Performance Organics to innowacyjna linia nawozów organicznych, które zapewniają taką samą skuteczność i szybkość działania, jak nawozy mineralne! To produkty dla wymagających ogrodników, którzy cenią sobie ekologię i prowadzą uprawy naturalne, a jednocześnie oczekują szybkich i trwałych efektów nawożenia roślin w ogrodzie i w doniczce!

Dlaczego warto wybrać nawozy organiczne Performance Organics?

Są tak samo skuteczne jak tradycyjne nawozy mineralne!
Zawierają naturalne składniki odżywcze łatwo dostępne dla roślin.
Gwarantują szybki efekt nawożenia widoczny już po 7 dniach!
Są nieszkodliwe po użyciu dla ludzi, zwierząt i naszej planety.
Mają opakowanie w 100% pochodzące z recyclingu

Skuteczność już od pierwszego dnia, rezultaty widoczne przez 3 miesiące i 100% naturalność.

Jak stosować nawozy organiczne Performance Organics?

Performance Organics to wysokiej jakości nawozy organiczne o natychmiastowym działaniu. Gwarantują długotrwałe nawożenie nawet do 3 miesięcy i szybko widoczne efekty już w 7 dni! Zapewniają roślinom niezbędne składniki odżywcze, jednocześnie poprawiając strukturę gleby. W skład nowej linii nawozów organicznych Performance Organics Substral Naturel wchodzą trzy nawozy płynne oraz dwa nawozy granulowane.

Nawozy płynne

Płynne nawozy organiczne Performance Organics łączą wysoką efektywność nawożenia mineralnego ze 100% bezpieczeństwem stosowania produktów naturalnych.

Co zawierają?

NPK 4-1,5-4, 4,0% Azot (N) całkowity, 3,5% Azot (N) organicznie związany, 1,5% Fosforan (P2O5) całkowity, 4,0% Tlenek potasu (K2O) całkowity. Niski poziom chlorku. Zawartość substancji organicznej: 65%, źródło: roślinne produkty uboczne pochodzące z przetwórstwa spożywczego

OWOCE I WARZYWA Performance Organics


OWOCE I WARZYWA

Organiczny Nawóz w Płynie do Owoców i Warzyw

Dowiedz się więcej

ROŚLINY OZDOBNE  Performance Organics


ROŚLINY OZDOBNE

Organiczny Nawóz w Płynie do Roślin Ozdobnych

Dowiedz się więcej

DOM I BALKON Performance Organics


DOM I BALKON

Organiczny Nawóz w Płynie do Roślin Domowych i Balkonowych

Dowiedz się więcej

Jak stosować?

Wstrząśnij dobrze przed użyciem! Wlej zalecaną dawkę do konewki (nakrętka butelki jest miarką o pojemności 28 ml.), a następnie rozcieńcz wodą. Podlewaj ziemię pod roślinami, starając się nie moczyć liści.

1 litr nawozu wystarczy nawet na 143 litry wody. Zastosowany nawóz działa przez 2-3 miesiące. Dla uzyskania optymalnego efektu / wyników zalecamy kolejne nawożenie po 5 tygodniach.

Rozdaj rośliny Dozowanie Zastosowanie (marzec-wrzesień) Zastosowanie (październik-luty)
Rośliny balkonowe z dużym zapotrzebowaniem (np. pelargonia, surfinia) w słonecznym miejscu 1/2 nakrętki dozującej (14ml) na 1 litr Co tydzień -
Rośliny balkonowe ze średnim zapotrzebowaniem (np. fuksje, begonie, lilie mrozoodporne) i rośliny w obszarach półcienistych 1/4 nakrętki dozującej (7ml) na 1 litr Co tydzień -
Rośliny doniczkowe drzewiaste (np. cytrusowe, oleander, solanum) 1/2 nakrętki dozującej (14ml) na 1 lit Co 5 dni

Co 5 dni

 Rośliny domowe 1/4 nakrętki dozującej (7ml) na litr   Co tydzień Co 3 tygodnie
 

Nawozy granulowane

Granulowane nawozy organiczne Performance Organics łączą wysoką efektywność nawożenia mineralnego ze 100% bezpieczeństwem stosowania produktów naturalnych.

Co zawierają?

NPK 8-5-4, 8,0% Azot (N) całkowity, 6,8% Azot (N) organicznie związany, 5,0% pięciotlenek fosforu (P2O5), 5,0% tlenek potasu (K2O), 4,0% potas rozpuszczalny w wodzie. Niski poziom chlorku. Zawartość substancji organicznej: 58% (m/m). Źródło: guano ptaków morskich, roślinne produkty uboczne pochodzące z przetwórstwa spożywczego.

OWOCE I WARZYWA nawóz granulowany Performance Organics


OWOCE I WARZYWA

Organiczny Nawóz w Granulacie do Owoców i Warzyw

Dowiedz się więcej

OGRÓD nawóz granulowany Performance Organics


OGRÓD

Organiczny Nawóz w Granulacie do Ogrodu

Dowiedz się więcej

Jak stosować?

Rozsyp odpowiednią dawkę nawozu (1 garść = ok. 25g) na całej powierzchni korzeni wokół roślin. Zagrab lekko z wierzchnią warstwą ziemi, a następnie delikatnie podlej.

Zastosowany nawóz działa przez 2-3 miesiące. Dla uzyskania optymalnego efektu / wyników zalecamy kolejne nawożenie po 5 tygodniach.

Warzywa  Siew Młode rośliny przy sadzeniu i nawożeniu po 2-3 miesiącach
Małe zapotrzebowanie: Sałata, Cebula, Fasola, Groch, Rzodkiewka 25 g/m2 50-75 g/m2
Średnie zapotrzebowanie: Szpinak, Kalarepa, Koper włoski, Seler naciowy, Por, Marchewka, Ziemniak 25 g/m2 75-100 g/m2
Duże zapotrzebowanie: Pomidor, Brokuł, Kapusta, Kalafior i Brukselka (Kalafior, Kiełki) 25 g/m2 100-125 g/m2
Owoce Do sadzenia Istniejące rośliny 1-2x w roku
Drzewa i krzewy owocowe 50-150 g/roślina 75-150 g/roślina
Truskawki 50-75 g/m2 50-75 g/m2
Rośliny ozdobne
Do sadzenia Istniejące rośliny 1-2x w roku
Róże, krzewy kwitnące i inne krzewy  25 g/m2 25-50 g/roślina
Rośliny balkonowe i doniczkowe 25 g/m2 5g na 1L gleby
(wielkość doniczki>10L: 3g/L gleby)

 

Performance Organics Substral Naturen
Więcej porad i informacji o produktach marki SUBSTRAL znajdziesz na: www.lovethegarden.com
Autor
Czy nawozy organiczne są skuteczne? Naturalnie, że TAK!
Czy nawozy organiczne są skuteczne? Naturalnie, że TAK!
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Tagi
Powiązane tematy