Logo
Logo

Podłoże do trawnika | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Piękny, zadbany trawnik to podstawa każdego ogrodu. Nawet najpiękniejsze krzewy i kwiaty nie będą prezentować się dobrze, jeśli trawa słabo rośnie, ma wyblakłe liście i jest w ogólnie słabej kondycji. To właśnie zdrowa, intensywnie zielona trawa sprawia, że cały ogród wygląda wspaniale, zachęcając do spędzania w nim czasu. Podstawą jest odpowiednia ziemia do trawnika, która zapewni wszystkie niezbędne składniki pokarmowe oraz odpowiednią kwasowość. Jaka powinna być ziemia do trawnika?

Spis treści
Jaki skład i właściwości podłoża do trawnika? Jak zmniejszać lub zwiększać pH podłoża? Polecane produkty Dlaczego warto kupować gotowe podłoże do trawnika?

Skład i właściwości podłoża do trawnika

Ziemia pod trawnik powinna być bogata w składniki pokarmowe (m.in. azot, fosfor, siarka, żelazo, magnez), dostatecznie przepuszczalna. Najlepszą ziemią dla trawy jest czarnoziem bogaty w węglan wapnia.

Oprócz tego ziemia powinna mieć odczyn lekko kwasowy, czyli pH w granicach 5,5-6,5. Jeśli podłoże jest zbyt kwaśne, należy je odkwasić poprzez stosowanie wapniowania lub odkwaszacza, jeśli jest zasadowe, to niezbędne będzie jej zakwaszenie.

Jak zmniejszać lub zwiększać pH podłoża? Polecane produkty

Podłoże pH-, zakwasza i zmniejsza pH gleby
Podłoże pH-, zakwasza i zmniejsza pH gleby
Nawóz doglebowy przeznaczony do nawożenia i korekty pH gleby, stosowany w celu zakwaszenia gleby. Zawiera substancje poprawiające właściwości cieczy, co wpływa na długość i efektyw- ność zabiegu zakwaszania.
Kup online w naszym sklepie!
Podłoże pH+, odkwasza i podwyższa pH gleby
Podłoże pH+, odkwasza i podwyższa pH gleby
Nawóz doglebowy przeznaczony do nawożenia i korekty pH gleby, stosowany w celu odkwaszenia gleby. Zawiera substancje poprawiające właściwości cieczy, co wpływa na długość i efektywność zabiegu odkwaszania.
Kup online w naszym sklepie!

Odpowiednie parametry gleby wraz z dobrej jakości nasionami trawy zapewnią gęsty, zielony i wytrzymały trawnik. Niestety samodzielne przygotowanie podłoża, aby spełniało wszystkie warunki trawy, jest niezwykle trudne, głównie ze względu na trudność w odpowiednim dobraniu ilości nawozów, zakwaszacza lub odkwaszacza i poprawie jej przepuszczalności. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest gotowa ziemia do trawnika.

Dlaczego warto kupować gotowe podłoże do trawnika?

Gotowa ziemia w workach do trawnika to pewność, że znajdują się w niej wszystkie niezbędne składniki pokarmowe i że są one w odpowiednich proporcjach. Równie ważna jest prawidłowa kwasowość ziemi, która zapewni optymalny pobór składników pokarmowych i wody z podłoża. Dzięki temu trawa szybko rośnie, ma piękny, intensywnie zielony kolor i wspaniale się prezentuje. Dodatkowo zapewnienie roślinom dostępu do odpowiednich składników pokarmowych zapewnia ich optymalny wzrost oraz lepszą odporność na niekorzystne czynniki zewnętrzne (susza, nadmiar wody, zanieczyszczone powietrze), choroby i szkodniki.

 Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, G.T. zdjęcie tytułowe: John Mounsey/Pixabay ed.

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Autor
Podłoże do trawnika | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Podłoże do trawnika | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (3)
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl