Logo
Logo

Nawozy do trawników | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Zadbany, gęsty i ciemnozielony trawnik stanowi ozdobę każdego ogrodu. To podstawa, aby pozostała roślinność dobrze się prezentowała, a całość wyglądała harmonijnie i naturalnie. Podstawą właściwej pielęgnacji trawy jest jej regularne koszenie i nawożenie. To właśnie nawóz do trawników zapewnia wspaniały wygląd i zdrowie roślin. Jakie nawozy do trawników warto kupić? Kiedy i jak je stosować?

Spis treści
Dlaczego warto stosować nawozy do trawników? Kiedy i jak stosować nawozy do trawników? Jaki nawóz do trawników i gdzie kupić? Sprawdź produkty

Dlaczego warto wybrać nawozy do trawników?

Piękny i zadbany trawnik można osiągnąć jedynie przy regularnym stosowaniu nawozów do trawników, które uzupełniają glebę w odpowiednie składniki pokarmowe. Dzięki temu trawa jest gęsta, silna w pięknym, intensywnym kolorze. Dodatkowo prawidłowe nawożenie zmniejsza ryzyko rozwoju mchu i chorób oraz sprawia, że trawa jest odporna na choroby, niekorzystne czynniki zewnętrzne, mrozy i susze.

Kiedy i jak stosować nawozy do trawników?

Nawożenie trawnika najlepiej przeprowadzać od marca lub kwietnia do października, pamiętając, aby zabiegu nie przeprowadzać podczas suszy. Najlepiej nawóz podać bezpośrednio lub w ciągu kilku dni po skoszeniu trawy.

Nawożenie w okresie wegetatywnym powinno odbyć się 4 razy: wczesną, wiosną, w maju i w czerwcu, oraz na przełomie lata i jesieni. Dodatkowo co kilka lat warto zastosować nawozy organiczne, które uzupełnią glebę w próchnicę.

Trawnik należy nawozić również wtedy, gdy zauważy się spadek jego jakości i gorszy wygląd: nierównomierny rozrost trawy, przebarwienia liści, czy widoczne oznaki chorób.

Które nawozy do trawników warto kupić?

Do nawożenia trawników doskonale sprawdzają się nawozy naturalne i nawozy mineralne. Szczególną popularnością cieszą się specjalistyczne nawozy do trawników, które zawierają wszystkie składniki pokarmowe w odpowiednich proporcjach i z przeznaczeniem na konkretną porę roku.

Wiosną najlepiej wybierać nawozy do trawników z dużą zawartością azotu, który pobudzi silny wzrost roślin, ale należy zaprzestać jego podawania najpóźniej w lipcu. Latem dobrze sprawdzą się wieloskładnikowe nawozy uniwersalne lub dedykowane trawnikom, natomiast jesienny nawóz do trawników powinien być bogaty w fosfor i potas, a ubogi w azot.

Nawóz do trawników regeneracyjny z mikroelementami
Nawóz zawiera podstawowe składniki pokarmowe: azot, fosfor i siarkę oraz mikroskładniki takie jak: bor, miedź, żelazo, mangan i cynk. Wzmacnia słaby, zaniedbany trawnik i sprawia, że trawa na powrót staje się zdrowa i soczyście zielona.
Przejdź do naszego sklepu online
Nawóz do trawników z mchem z mikroelementami
Specjalny nawóz, który zawiera zwiększoną ilość żelaza – mikroskładnika, który zapobiega występowaniu mchu na trawniku. Przeznaczony do nawożenia wszystkich gatunków traw.
Przejdź do naszego sklepu online
Nawóz jesienny do trawników
Odpowiednio dobrany skład nawozu przygotowuje trawę do przetrwania zimy. Wzmacnia system korzeniowy traw, a wiosną pomaga intensywnie krzewić się naszej trawie.
Przejdź do naszego sklepu online
Nawóz "Zadbany trawnik" z mączką bazaltową
Specjalny nawóz, który wzmacnia i uodparnia rośliny przy zakładaniu oraz nawożeniu pogłównym trawnika. Dodatkowo pomaga w odkwaszaniu ziemi w ogrodzie oraz ogranicza występowanie mchu na trawnikach.
Przejdź do naszego sklepu online
Nawóz TRAWNIK + ODCHWASZCZACZ – 2w1 długo działający
Nawóz z odchwaszczaczem to doskonałe połączenie substancji odżywczych z chwastobójczymi. Dostarcza trawnikowi wszystkich potrzebnych składników dodatkowo powodując deformację oraz hamowanie wzrostu chwastów. UWAGA! Środek należy stosować co najmniej po roku od założenia trawnika z siewu!
Przejdź do naszego sklepu online
Nawóz do siewu traw – 100 dni
Specjalny nawóz, który można stosować wraz z siewem nasion. Wspiera równomierny wzrost trawy. Odpowiednie dawki składników pokarmowych polepszają ukorzenianie i wzrost kiełkującej trawy.
Przejdź do naszego sklepu online
Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!

Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, G.T., zdjęcie tytułowe: Silas Baisch T/Unsplash ed.

Autor
Nawozy do trawników | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Nawozy do trawników | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (19)

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl