Logo
Logo
1
Okazje

Nawozy do truskawek | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Nawożenie truskawek ma istotny wpływ na wzrost roślin, ilość plonów i co ważne, smak uzyskanych owoców. Ważny jest nie tylko rodzaj nawozu, ale również pora jego stosowania. Tylko odpowiednio zaplanowane działania pielęgnacyjne przyniosą najlepsze efekty. Jakie nawozy do truskawek warto stosować i kiedy to robić?

 

Dlaczego warto stosować nawozy do truskawek?

Odpowiednie przygotowanie gleby oraz nawożenie truskawek pozwoli na uzyskanie obfitych plonów przez około 4-5 lat. Nawóz poprawia jakość gleby oraz zapewnia roślinom odpowiednią ilość składników pokarmowych.

  • Nawożone rośliny szybciej rosną,
  • są silniejsze i lepiej radzą sobie z niekorzystnymi czynnikami,
  • tworzą owoce o najwyższych walorach smakowych i zapachowych.

Jak stosować nawozy do truskawek?

W uprawie truskawek najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie gleby pod sadzenie roślin. Najlepiej sprawdzają się do tego nawozy naturalne takie jak kompost lub obornik, który zamienić można mączkę bazaltową, która jest znanym nawozem mineralnym.

Obornik powinien być dobrze przekompostowany i należy go przekopać w ziemi na głębokość 5-20 cm około 5 tygodni przed nasadzeniem roślin. Mączkę bazaltową można stosować również w trakcie okresu wegetatywnego roślin, gdyż zapewni ona ochronę truskawek przed szkodnikami i chorobami – w tym celu należy rozpylić ją na rośliny. Wiosną warto zastosować wieloskładnikowy nawóz mineralny, który można podać jednorazowo lub dawkę podzielić na dwie części. W takim przypadku drugie nawożenie powinno odbyć się po zbiorze owoców.

Jakie nawozy do truskawek warto wybierać?

Truskawki nie mają wysokich wymagań pokarmowych, co oznacza, że można do nich stosować specjalnie skomponowane nawozy do truskawek lub nawozy uniwersalne. Należy jednak zwracać uwagę, aby nie było w nich dużej zawartości azotu. Doskonale sprawdzą się wieloskładnikowe nawozy mineralne lub nawozy naturalne np. biohumus, który dodatkowo trudno jest przedawkować, a więc jest bardzo bezpieczny.

Specjalistyczne nawozy do truskawek

Nawóz do truskawek Soczyste owoce rozpuszczalny, Sklep ZielonyOgródek
Nawóz do truskawek Soczyste Owoce – 150 g | Target
To nawóz WE typu NPK, zawierający podstawowe składniki pokarmowe: azot, fosfor, potas. Zapewnia obfite owocowanie oraz soczyste i zdrowe owoce truskawek.
KUP ONLINE
Nawóz do truskawek, malin i poziomek z mikroelementami Target, Sklep ZielonyOgródek
Nawóz do truskawek, malin i poziomek z mikroelementami – 1 kg | Target
Nawóz granulowany do truskawek, poziomek i malin z mikroskładnikami, jest nawozem WE typu NPK, zawierającym podstawowe składniki pokarmowe oraz potrzebne roślinom owocowym mikroskładniki.
KUP ONLINE
Nawóz dom i balkon zdrowe rośliny Target, Sklep Zielony Ogródek
Płynny nawóz ekologiczny do truskawek – 1 l | Target
Organiczny produkt polecany przy ekologicznej uprawie truskawek. Zapewnia obfite owocowanie oraz wzmacnia odporność truskawek na choroby.
KUP ONLINE

Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, G.T., zdjęcia tytułowe: Pixabay ed.

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Tagi
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (6)
Warto przeczytać
Lista zakupów


NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
Twoja strona ogrodu