Logo
Logo

Jak stosować nawozy naturalne i dlaczego warto robić to regularnie? | Zaufaj naturze!

Nawożenie jest niezbędne, by gleba rodziła zdrowe i dorodne plony, jednak wbrew powszechnej opinii można to robić bez chemii. Nawozy mineralne (sztuczne) nie są zupełnie potrzebne, gdy gleba jest racjonalnie wykorzystywana i wzbogacana w składniki mineralne i materię organiczną, pochodzącą z nawozów naturalnych. Poznaj nasze metody na naturalne zasilanie gleby.

Czy nawożenie jest potrzebne? Naturalnie! ...i warto to robić regularnie! Jednak zanim wybierzesz nawóz, warto byś dowiedział się na czym polega naturalne zasilanie gleby i dokarmianie roślin!

Nawozy naturalne (organiczne) zawierają kompletny zestaw pierwiastków potrzebnych roślinom i mają długotrwale działanie. Są też źródłem próchnicy, polepszają więc jakość gleby, wpływając pozytywnie na wzrost roślin. Jednak tradycyjne nawozy naturalne (t.j. kompost lub obornik) uwalniają składniki odżywcze bardzo wolno w porównaniu do nawozów mineralnych, przez co efekty z nawożenia są widoczne dla użytkownika w bardzo wolnym tempie.

Nawozy Substral Naturen Performance Organics z formułą N-Max uwalnia swoje składniki odżywcze od dnia zastosowania i już po 7 dniach zapewnia widoczne efekty w postaci piękniejszych rośli w porównaniu z roślinami nienawożonymi!

Wiele lat badań i mnóstwo prób terenowych pozwoliło wprowadzić nowoczesne nawozy naturalne Substral Naturen Performance Organics, umożliwiające osiągnięcie ponadprzeciętnych rezultatów w 100% organicznie! To produkty stworzone w 100% z naturalnych komponentów, dzięki czemu są bezpieczne dla ludzi, zwierząt, upraw i środowiska.

Dostarczają roślinom wszystkich niezbędnych mikro i makro składników, których potrzebują do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Najnowsza technologia sprawia, że składniki odżywcze są dostępne od razu, dzięki czemu efekty widoczne są już po 7 dniach! Są równie skuteczne i długo działające jak nawozy mineralne, ale w pełni naturalne! Są więc doskonałą alternatywą dla nawozów sztucznych!

Unikalne cechy nawozów Perfrmance Organics!

Są tak samo skuteczne jak tradycyjne nawozy mineralne!
Zawierają naturalne składniki odżywcze łatwo dostępne dla roślin.
Gwarantują szybki efekt nawożenia widoczny już po 7 dniach!
Są nieszkodliwe po użyciu dla ludzi, zwierząt i naszej planety.
Mają opakowanie w 100% pochodzące z recyclingu

Zasil glebę, a rośliny Ci się odwdzięczą! Nawozy Performance Organics łączą szybkość działania i wysoką efektywność nawożenia mineralnego ze bezpieczeństwem stosowania produktów naturalnych. Skuteczność już od pierwszego dnia, rezultaty widoczne przez 3 miesiące i 100% naturalność!


Do czego stosować nawozy naturalne?

Bogaty skład nawozów naturalnych Performance Organics zapewni roślinom niezbędne składniki pokarmowe oraz dostarczy glebie cennej materii organicznej. Produkty polecane są ogrodnikom, którzy w naturalny sposób chcą pielęgnować swoje owoce, warzywa oraz rośliny ozdobne. Performance Organics to doskonała alternatywa dla nawozów mineralnych (sztucznych)!

Możesz je stosować do:

  • kwiatów do róż, pelargonii, etc.
  • roślin doniczkowych – kwiatów balkonowych i roślin domowych
  • owoców truskawek, malin, jabłoni i innych
  • warzyw pomidorów, ogórków, ziemniaków, sałaty, cukinii, rzodkiewek i innych
  • ziół bazylii, oregano, mięty i innych

Jak stosować nawozy naturalne?

Wśród gotowych nawozów naturalnych znajdziesz w sprzedaży produkty płynne oraz granulowane. Który z nich warto wybrać? Oba są tak samo skuteczne, jednak warto zwrócić uwagę na kilka drobnych różnic. Nawozy płynne działają szybciej, gdyż po rozpuszczeniu w wodzie od razu są pobierane przez rośliny. Granulki potrzebują trochę więcej czasy, by uwolniły składniki. Są jednak wygodniejsze w stosowaniu i działają jeszcze dłużej wystarczy je rozrzucić pod roślinami, podlać i czekać.

Performance Organics - nawóz płynny

Nawóz naturalny w płynie

Nawóz sprzedawany jest w formie koncentratu do rozcieńczenia w wodzie. Stosuje się przez bezpośrednie podlewanie roślin.

Co zawiera ten nawóz?

NPK 4-1,5-4, 4,0% Azot (N) całkowity, 3,5% Azot (N) organicznie związany, 1,5% Fosforan (P2O5) całkowity, 4,0% Tlenek potasu (K2O) całkowity. Niski poziom chlorku. Zawartość substancji organicznej: 65%, źródło: roślinne produkty uboczne pochodzące z przetwórstwa spożywczego

jak stosować nawozy naturalne w płynie

Jak stosować nawóz w płynie?

Wstrząśnij dobrze przed użyciem! Wlej zalecaną dawkę do konewki (nakrętka butelki jest miarką o pojemności 28 ml.), a następnie rozcieńcz wodą. Podlewaj ziemię pod roślinami, starając się nie moczyć liści.

1 litr nawozu wystarczy nawet na 143 litry wody. Zastosowany nawóz działa przez 2-3 miesiące. Dla uzyskania optymalnego efektu / wyników zalecamy kolejne nawożenie po 5 tygodniach.

Pamiętaj! Nawozy w płynie działają szybciej – efekt widoczny jest już po 7 dniach od zastosowania! Nawozy granulowane dodatkowo działają znacznie dłużej – zasilają rośliny nawet do 3 miesięcy! Oba są tak samo skuteczne – sprawdziliśmy to w naszym ogrodzie. Sprawdź i Ty!

Performance Organics - nawóz granulowany

Nawóz naturalny granulowany

Nawóz sprzedawany jest w formie granulatu. Stosuje się przez posypywanie gleby pod uprawami i lekkie zmieszanie go z wierzchnią warstwą podłoża.

Co zawiera ten nawóz?

NPK 8-5-4, 8,0% Azot (N) całkowity, 6,8% Azot (N) organicznie związany, 5,0% pięciotlenek fosforu (P2O5), 5,0% tlenek potasu (K2O), 4,0% potas rozpuszczalny w wodzie. Niski poziom chlorku. Zawartość substancji organicznej: 58% (m/m). Źródło: guano ptaków morskich, roślinne produkty uboczne pochodzące z przetwórstwa spożywczego.

jak stosować nawozy naturalne w granulkach

Jak stosować nawóz granulowany?

Rozsyp odpowiednią dawkę nawozu (1 garść = ok. 25g) na całej powierzchni korzeni wokół roślin. Zagrab lekko z wierzchnią warstwą ziemi, a następnie delikatnie podlej.

Zastosowany nawóz działa przez 2-3 miesiące. Dla uzyskania optymalnego efektu / wyników zalecamy kolejne nawożenie po 5 tygodniach.

 

Performance Organics Substral Naturen
Więcej porad i informacji o produktach marki SUBSTRAL znajdziesz na: www.lovethegarden.com

 Zdjęcie tytułowe: weerapat / Depositphotos

Autor
Jak stosować nawozy naturalne i dlaczego warto robić to regularnie? | Zaufaj naturze!
Jak stosować nawozy naturalne i dlaczego warto robić to regularnie? | Zaufaj naturze!
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (9)
kategoria-pielegnacja_nawozenie_roslin
NAJNOWSZE TREŚCI