Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2020
Do góry

Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE 2015 – jeszcze więcej o ogrodzie!

Zapraszamy na najbardziej zielone i roślinne targi roślin i ogrodów w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Wśród ponad 250 wystawców ponad 157 firm z kraju i zagranicy pokaże rośliny do dekoracji ogrodów, balkonów i tarasów czy na działki.

ZIELEŃ TO ŻYCIE 2015 - co będzie się działo?

  • Będą kilkumetrowe drzewa i karłowe krzewinki, kwitnące krzewy i te o kolorowych liściach, rośliny na żywopłoty, rzeźby z roślin, róże, wrzosy i pnącza, a także mnóstwo bylin, traw ozdobnych, roślin kobiercowych.
  • Dla amatorów trendu „grow your own”– rośliny owocowe: jabłonie, grusze, borówki, winorośle, pigwowce, zioła i wiele innych.
  • Będzie można zobaczyć setki nowości, podpatrzeć pomysły, porozmawiać o ogrodzie i roślinach, a także kupić nowe, w ciekawych gatunkach i odmianach na towarzyszącym wystawie kiermaszu roślin.
  • Ponadto wiele atrakcji takich jak: aranżacje ogrodowe, konkursy, wystawy posterowe, spotkania z interesującymi gośćmi, ciekawe prelekcje i wykłady, pokazy florystyczne, warsztaty, oraz bezpłatne porady specjalistów.

23. Międzynarodowa Wystawa „ZIELEŃ TO ŻYCIE”
3-4-5 września 2015
EXPO XXI WARSZAWA, ul. Prądzyńskiego 12/143-4 września 2015 (czwartek-piątek) zarezerwowane zostały dla profesjonalistów (program w załączniku), a 5 września, w sobotę, zapraszamy wszystkich pasjonatów ogrodów.

OTWARTE POKAZY I PREZENTACJE 5 września 2015 (sobota) piętro I, sala B, WSTĘP WOLNY

  • 9.30-11.00 Kwiatowe emocje - pokaz florystyczny dr hab. Ewa Skutnik, dr Julita Rabiza-Świder - mistrzynie florystyki, Katedra Roślin Ozdobnych, SGGW
  • 11.20-11.50 Storczyki naturalnie występujące w Polsce — Wiesław Gawryś, Ogród Botaniczny PAN w Powsinie - ekspert „Magnolii"
  • 12.00-12.30 Zmysły ogrodów dr Andrzej Pacholczak, Katedra Roślin Ozdobnych, SGGW
  • 12.40-13.15 Zakładanie ogrodu. Dwa światy - ogród od początku i metamorfoza istniejącego ogrodu. Danuta Młoźniak włascicielka pracowni Gardenarium i portalu OGRODOWISKO
  • 13.25-14.00 Krzewy i byliny na kwitnące rabaty Przemysław Bąbelewski - ekspert „Mojego Pięknego Ogrodu”
  • 14.10-16.10 Wykład i pokaz kształtowania drzewek Bonsai Marek Gajda - mistrz sztuki bonsai, Warszawska Szkoła Bonsai

Serdecznie zapraszamy!

baner wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE 2015

Organizatorzy:
Agencja Promocji Zieleni Sp. z o.o. i Związek Szkółkarzy Polskich
Al. Jana Pawła II 80 lok. 71 00-175 Warszawa

tel. 22 435 47 20 (21-22),
kontakt@zielentozycie.pl www.zszp.pl

Szczegółowe informacje i rejestracja dla profesjonalistów www.zielentozycie.pl


Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
Quiz - Rozpoznaj 12 roślin kwitnących wczesną wiosną
Rozpoznaj 12 roślin kwitnących wczesną wiosną

Co to za krzew, który kwitnie na intensywny żółty kolor przed rozwojem liści?

Porady na ten tydzień
Tydzień 8, Sentencja nr:5
Tydzień 8, Sentencja nr:5
Rośliny zimozielone i iglaste warto cieniować – podczas pierwszych pogodnych dni silne słońce może mocno wysuszać rośliny, a zamarznięta ziemia uniemożliwiać uzupełnienie strat wody. Do cieniowania można użyć agrowłókniny.
Tydzień 8, Sentencja nr:4
Tydzień 8, Sentencja nr:4
Jeśli wstawimy do wazonu z wodą gałązki wcześnie kwitnących krzewów (forsycja pośrednia, migdałek trójklapowy, pigwowiec pośredni) – zakwitną i staną się piękną dekoracją wnętrza.
Tydzień 8, Sentencja nr:3
Tydzień 8, Sentencja nr:3
Dobry czas na zaplanowanie obsadzenia rabat i zakup nasion, nawozów czy narzędzi ogrodowych, które potrzebne będą w nadchodzącym sezonie.
Tydzień 8, Sentencja nr:2
Tydzień 8, Sentencja nr:2
Możemy rozpocząć wysiewanie nasion warzyw na rozsadę (pomidor, por, bakłażan), jak również nasion roślin jednorocznych (lobelia, szałwia, tunbergia).
Tydzień 8, Sentencja nr:1
Tydzień 8, Sentencja nr:1
Odgarniając śnieg z ogrodowych mebli, ścieżek i podjazdu pamiętajmy, że należy go rozkruszać – ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować np. gnicie darni.
Twoja strona ogrodu