Logo
Logo
Do góry

Wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE 2015 – jeszcze więcej o ogrodzie!

Zapraszamy na najbardziej zielone i roślinne targi roślin i ogrodów w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Wśród ponad 250 wystawców ponad 157 firm z kraju i zagranicy pokaże rośliny do dekoracji ogrodów, balkonów i tarasów czy na działki.

ZIELEŃ TO ŻYCIE 2015 - co będzie się działo?

  • Będą kilkumetrowe drzewa i karłowe krzewinki, kwitnące krzewy i te o kolorowych liściach, rośliny na żywopłoty, rzeźby z roślin, róże, wrzosy i pnącza, a także mnóstwo bylin, traw ozdobnych, roślin kobiercowych.
  • Dla amatorów trendu „grow your own”– rośliny owocowe: jabłonie, grusze, borówki, winorośle, pigwowce, zioła i wiele innych.
  • Będzie można zobaczyć setki nowości, podpatrzeć pomysły, porozmawiać o ogrodzie i roślinach, a także kupić nowe, w ciekawych gatunkach i odmianach na towarzyszącym wystawie kiermaszu roślin.
  • Ponadto wiele atrakcji takich jak: aranżacje ogrodowe, konkursy, wystawy posterowe, spotkania z interesującymi gośćmi, ciekawe prelekcje i wykłady, pokazy florystyczne, warsztaty, oraz bezpłatne porady specjalistów.

23. Międzynarodowa Wystawa „ZIELEŃ TO ŻYCIE”
3-4-5 września 2015
EXPO XXI WARSZAWA, ul. Prądzyńskiego 12/143-4 września 2015 (czwartek-piątek) zarezerwowane zostały dla profesjonalistów (program w załączniku), a 5 września, w sobotę, zapraszamy wszystkich pasjonatów ogrodów.

OTWARTE POKAZY I PREZENTACJE 5 września 2015 (sobota) piętro I, sala B, WSTĘP WOLNY

  • 9.30-11.00 Kwiatowe emocje - pokaz florystyczny dr hab. Ewa Skutnik, dr Julita Rabiza-Świder - mistrzynie florystyki, Katedra Roślin Ozdobnych, SGGW
  • 11.20-11.50 Storczyki naturalnie występujące w Polsce — Wiesław Gawryś, Ogród Botaniczny PAN w Powsinie - ekspert „Magnolii"
  • 12.00-12.30 Zmysły ogrodów dr Andrzej Pacholczak, Katedra Roślin Ozdobnych, SGGW
  • 12.40-13.15 Zakładanie ogrodu. Dwa światy - ogród od początku i metamorfoza istniejącego ogrodu. Danuta Młoźniak włascicielka pracowni Gardenarium i portalu OGRODOWISKO
  • 13.25-14.00 Krzewy i byliny na kwitnące rabaty Przemysław Bąbelewski - ekspert „Mojego Pięknego Ogrodu”
  • 14.10-16.10 Wykład i pokaz kształtowania drzewek Bonsai Marek Gajda - mistrz sztuki bonsai, Warszawska Szkoła Bonsai

Serdecznie zapraszamy!

baner wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE 2015

Organizatorzy:
Agencja Promocji Zieleni Sp. z o.o. i Związek Szkółkarzy Polskich
Al. Jana Pawła II 80 lok. 71 00-175 Warszawa

tel. 22 435 47 20 (21-22),
kontakt@zielentozycie.pl www.zszp.pl

Szczegółowe informacje i rejestracja dla profesjonalistów www.zielentozycie.pl


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z aktualnymi poradami ogrodniczymi i nowościami zapisz się do naszego newslettera!


Warto przeczytać
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu