Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
 • - aktualności z branży ogrodniczej,
 • - porady ogrodnicze krok po kroku,
 • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
 • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Oleo-Mac: Nowoczesne, ręczne dmuchawy

Victus-Emak proponuje nowoczesne i niezawodne dmuchawy ręczne do oczyszczania z liści, gałązek i innych zanieczyszczeń balkonów i tarasów.

Urządzenia wyposażone są w profesjonalny system antywibracyjny „Vibcut” składający się z elastycznych sprężyn, całkowicie izolujących użytkownika od drgań generowanych przez maszynę. Dodatkową ochronę stanowią gumowe nakładki zamontowane na uchwytach, chroniące dłonie przed drganiami przenoszonymi na uchwyty.


Wchłonięte zanieczyszczenia są szybko rozdrabniane przez cztery stalowe noże, zmniejszając objętość odpadów, zebranych w zbiorniku. Ekologiczny silnik emituje niski poziom hałasu.

Dmuchawa ręczna Oleo-Mac BV 270

To proste w obsłudze urządzenie, przeznaczone do pracy w warunkach umiarkowanego zapylenia. Model posiada filtr wykonany z gąbki, łatwy do konserwacji i bardzo wydajny.

Urządzenie zaopatrzone jest w nowoczesny silnik spełniający wymagania normy Euro 2 oraz dwa wentylatory, zwiększające żywotność układu chłodzącego silnik. Ergonomicznie wyprofilowana pokrywa wlotu powietrza ułatwia czyszczenie i konserwację dmuchawy ogrodowej.

Parametry techniczne BV 270

 • Moc: 1,2 KM - 0,9 kW
 • Pojemność silnika: 30,5 cm3
 • Maks. objętość powietrza: 11,6 m3/min - 700 m3 /h
 • Maks. prędkość powietrza: 65 m/s
 • Pojemność worka: 36 L
 • Ciężar: 4,5 kg

Cena: 975 zł

Dmuchawa ręczna Oleo-Mac BV 270

Dmuchawa ręczna Oleo-Mac BV 300
Dmuchawa ręczna Oleo-Mac BV 270
fot. Victus-Emak
Dmuchawa ręczna Oleo-Mac BV 300
fot. Victus-Emak

Dmuchawa ręczna Oleo-Mac BV 300

To bardzo wydajne urządzenie, umożliwiające pracę nawet w warunkach dużego zapylenia. Dzięki innowacyjnemu mechanizmowy antywibracyjnemu „Vibcut” oraz nowoczesnemu silnikowi, urządzenie wyróżnia się najniższym wśród urządzeń na rynku poziomem drgań – zaledwie 3,5 m/s2 oraz wyjątkowo niską emisją hałasu – tylko 89 dB(A).

Model jest także wyposażony w gumowe uchwyty podnoszące komfort użytkowania oraz filtr z tkaniny, który zapewnia maksymalną ochronę silnika dmuchawy ogrodowej, nawet podczas pracy w bardzo zapylonym środowisku.

Parametry techniczne BV 300

 • Moc: 1,3 KM - 1,0 kW
 • Pojemność silnika: 30,5 cm3
 • Maks. objętość powietrza: 12 m3/min - 720 m3 /h
 • Maks. prędkość powietrza: 70 m/s
 • Pojemność worka: 36 L
 • Ciężar: 4,5 kg

Cena: 1150 zł

2009-09-16


Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Twoja strona ogrodu