Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
 • - aktualności z branży ogrodniczej,
 • - porady ogrodnicze krok po kroku,
 • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
 • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Oleo-Mac: Nowoczesne, ręczne dmuchawy

Victus-Emak proponuje nowoczesne i niezawodne dmuchawy ręczne do oczyszczania z liści, gałązek i innych zanieczyszczeń balkonów i tarasów.

Urządzenia wyposażone są w profesjonalny system antywibracyjny „Vibcut” składający się z elastycznych sprężyn, całkowicie izolujących użytkownika od drgań generowanych przez maszynę. Dodatkową ochronę stanowią gumowe nakładki zamontowane na uchwytach, chroniące dłonie przed drganiami przenoszonymi na uchwyty.


Wchłonięte zanieczyszczenia są szybko rozdrabniane przez cztery stalowe noże, zmniejszając objętość odpadów, zebranych w zbiorniku. Ekologiczny silnik emituje niski poziom hałasu.

Dmuchawa ręczna Oleo-Mac BV 270

To proste w obsłudze urządzenie, przeznaczone do pracy w warunkach umiarkowanego zapylenia. Model posiada filtr wykonany z gąbki, łatwy do konserwacji i bardzo wydajny.

Urządzenie zaopatrzone jest w nowoczesny silnik spełniający wymagania normy Euro 2 oraz dwa wentylatory, zwiększające żywotność układu chłodzącego silnik. Ergonomicznie wyprofilowana pokrywa wlotu powietrza ułatwia czyszczenie i konserwację dmuchawy ogrodowej.


Parametry techniczne BV 270

 • Moc: 1,2 KM - 0,9 kW
 • Pojemność silnika: 30,5 cm3
 • Maks. objętość powietrza: 11,6 m3/min - 700 m3 /h
 • Maks. prędkość powietrza: 65 m/s
 • Pojemność worka: 36 L
 • Ciężar: 4,5 kg

Cena: 975 zł

Dmuchawa ręczna Oleo-Mac BV 270

Dmuchawa ręczna Oleo-Mac BV 300
Dmuchawa ręczna Oleo-Mac BV 270
fot. Victus-Emak
Dmuchawa ręczna Oleo-Mac BV 300
fot. Victus-Emak

Dmuchawa ręczna Oleo-Mac BV 300

To bardzo wydajne urządzenie, umożliwiające pracę nawet w warunkach dużego zapylenia. Dzięki innowacyjnemu mechanizmowy antywibracyjnemu „Vibcut” oraz nowoczesnemu silnikowi, urządzenie wyróżnia się najniższym wśród urządzeń na rynku poziomem drgań – zaledwie 3,5 m/s2 oraz wyjątkowo niską emisją hałasu – tylko 89 dB(A).

Model jest także wyposażony w gumowe uchwyty podnoszące komfort użytkowania oraz filtr z tkaniny, który zapewnia maksymalną ochronę silnika dmuchawy ogrodowej, nawet podczas pracy w bardzo zapylonym środowisku.

Parametry techniczne BV 300

 • Moc: 1,3 KM - 1,0 kW
 • Pojemność silnika: 30,5 cm3
 • Maks. objętość powietrza: 12 m3/min - 720 m3 /h
 • Maks. prędkość powietrza: 70 m/s
 • Pojemność worka: 36 L
 • Ciężar: 4,5 kg

Cena: 1150 zł

2009-09-16


Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Co wiesz o jesiennych pracach?
Co wiesz o jesiennych pracach?

Co powinien zawierać nawóz jesienny?

Zimowa ochrona
Temat miesiąca
Zimowa ochrona
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 46, Sentencja nr:6
Tydzień 46, Sentencja nr:6
Jeśli chcemy, aby taras dobrze wyglądał w przyszłym sezonie, powinniśmy go zabezpieczyć przed zimą (zależnie od drewna, np. olejem zabezpieczającym).
Tydzień 46, Sentencja nr:5
Tydzień 46, Sentencja nr:5
Warto wstrzymać się z usunięciem niektórych bylin aż do wiosny – suche pędy pozwolą przezimować pożytecznym owadom, nasiona roślin stanowić będą zimową spiżarnię dla ptaków.
Tydzień 46, Sentencja nr:4
Tydzień 46, Sentencja nr:4
Pod koronami drzew i krzewów warto rozprowadzić dojrzały kompost. Jest to uniwersalny nawóz do stosowania jesienią, można nim nawozić do końca listopada.
Tydzień 46, Sentencja nr:2
Tydzień 46, Sentencja nr:2
W temperaturze 8˚C ryby zapadają w sen zimowy, należy więc ograniczyć ich karmienie. Jeśli powierzchnia oczka wynosi co najmniej 6 m², a jego głębokość 1,5 m, ryby można pozostawić na zimę w zbiorniku.
Tydzień 46, Sentencja nr:1
Tydzień 46, Sentencja nr:1
Z trawnika należy usuwać opadające liście, w przeciwnym razie mogą powodować gnicie murawy w okresie zimy i powstawanie łysych placów. Dobrze wyschnięte liście można użyć do okrywania na zimę roślin.
Twoja strona ogrodu