Logo
Logo
35
Okazje

"Warzywa na balkonie" – premiera nowej książki Michała Mazika!

"Warzywa na balkonie" Michała Mazika to praktyczny poradnik zakładania warzywnika w doniczce i uprawy roślin jadalnych na balkonie. Jest to kolejna książka tego autora, której portal ZielonyOgrodek.pl jest patronem medialnym. Michał Mazik, to autor wielu artykułów poradnikowych na naszym portalu, a także kilkudziesięciu książek o tematyce ogrodniczej i zielarskiej.

 

Warzywa na balkonie? Tak, to możliwe!

Pięknie ukwiecony, ozdobny balkon  wszyscy znamy ten widok. Może nawet sami mamy na balkonie namiastkę ogrodu. Rośliny ozdobne pomagają się zrelaksować i mają pozytywny wpływ na samopoczucie to wiadomo nie od dzisiaj! Jednak uprawianie warzyw w domowych warunkach to jeszcze stosunkowo świeży, choć zyskujący coraz większą popularność trend. Skąd ta wzrostowa tendencja?

Przede wszystkim jesteśmy coraz bardziej świadomymi konsumentami. Unikamy żywności z niepewnych źródeł, chemicznie wzbogacanej, spryskiwanej, produkowanej nierzadko w sposób mający więcej wspólnego z przemysłem niż ogrodnictwem. Nic nie daje takiej pewności jak własna uprawa.

Balkonowy ogród warzywny zapewne nie uwolni nas całkowicie od konieczności wizyt w sklepach, ale dostarczy radości i satysfakcji ze spożywania wyhodowanych własnymi rękami warzyw i ziół. A przy tym nasza balkonowa grządka wciąż może spełniać funkcję dekoracyjną rośliny spożywcze z powodzeniem można łączyć z ozdobnymi.

P O L E C A M Y

WARZYWA NA BALKONIE


"Warzywa na balkonie" Michała Mazika to praktyczny poradnik zakładania warzywnika w doniczce i uprawy roślin jadalnych na balkonie.

KUP ONLINE

Co znajdziesz w książce?

Michał Mazik, praktykujący ogrodnik, dziennikarz i bloger od lat specjalizujący się w tematyce ogrodniczej, pomoże w zbudowaniu ogrodu warzywnego od podstaw i doradzi w najważniejszych kwestiach, które zebrał w tej książce: • dobór sadzonek i odpowiednich pojemników; • wybór ziemi i podłoża do wysiewu; • nawadnianie i nawożeni; • zabiegi pielęgnacyjne; • walka z chwastami i ze szkodnikami. Podpowie także: • co zrobić z ogrodem w czasie urlopu; • jak zabezpieczyć go zimą, a latem osłonić przed skwarem.

Jednym zdaniem - wyposaży w komplet wiedzy niezbędnej do tego, by cieszyć się smakiem własnoręcznie wyhodowanych na balkonie warzyw i ziół. Reszta, droga Czytelniczko, drogi Czytelniku, w Twoich rękach!

Tagi
Newsletter
Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać od nas bezpłatne porady ogrodnicze!
Warto przeczytać
To Cię zainteresuje

 

Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Już jest! Nowe wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska styczeń - luty 2022
Zamów z darmową dostawą do domu!