Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Bosch: Nowy, akumulatorowy sekator AHS 54-20 LI

W sierpniu na rynku pojawił się nowy sekator Boscha: AHS 54-20 LI, który jest alternatywą dla sekatorów spalinowych. Narzędzie przeznaczone jest głównie do użytkowników półprofesjonalnych oraz profesjonalnych (zajmujących się pielęgnacją zieleni miejskiej czy otoczenia budynków użyteczności publicznej). Sekator charakteryzuje wysoka moc i wydajność.

Dużym atutem sekatora AHS 54-20 LI jest wydajny akumulator litowo-jonowy o napięciu 36 V. Jest to pierwszy, tak mocny sekator akumulatorowy w ofercie Boscha. Listwa nożowa o długości 54 cm bez problemu tnie gałęzie o grubości do 2 cm. Dzięki funkcji piłowania w przedniej części listwy urządzenie radzi sobie nawet z gałęziami o grubości do 2,5 cm.


Ważący zaledwie 3,5 kg sekator akumulatorowy Boscha jest o 30% lżejszy od porównywalnych modeli spalinowych, co w połączeniu z wielokrotnie niższym poziomem drgań ułatwia manewrowanie urządzeniem i gwarantuje zdecydowanie wyższy komfort pracy.

Poziom emisji hałasu w sekatorze AHS 54-20 LI wynosi 89 db(A) - jest znacznie niższy niż w sekatorach spalinowych.

Najnowszy sekator został wyposażony w szereg innowacji technicznych:

  • system Anti-Blocking zapewnia łatwiejsze cięcie grubszych gałęzi;
  • układ mikroelektroniczny w silniku reaguje, gdy nożom sekatora grozi zablokowanie (gdy nie są w stanie od razu przeciąć grubszej lub wyjątkowo twardej gałęzi przy pierwszym ruchu).  Urządzenie koryguje pracę noży tak, aby cięły w tym samym miejscu aż do przecięcia gałęzi;
  • funkcja piłowania umożliwia cięcie gałęzi o grubości do 2,5 cm. Standardowa odległość pomiędzy nożami sekatora AHS 54-20 LI wynosi 20 mm, ale w przedniej części listwy nożowej kilka zębów tnących zostało skróconych, tak że można przyłożyć do nich również grubsze gałęzie. Ruch noży pozwala stopniowo przepiłować grubsze gałęzie.

Sugerowana cena detaliczna brutto (sierpień 2009): 1299 zł.

2009-08-26


Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Twoja strona ogrodu