Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Bosch: Nowy, akumulatorowy sekator AHS 54-20 LI

W sierpniu na rynku pojawił się nowy sekator Boscha: AHS 54-20 LI, który jest alternatywą dla sekatorów spalinowych. Narzędzie przeznaczone jest głównie do użytkowników półprofesjonalnych oraz profesjonalnych (zajmujących się pielęgnacją zieleni miejskiej czy otoczenia budynków użyteczności publicznej). Sekator charakteryzuje wysoka moc i wydajność.

Dużym atutem sekatora AHS 54-20 LI jest wydajny akumulator litowo-jonowy o napięciu 36 V. Jest to pierwszy, tak mocny sekator akumulatorowy w ofercie Boscha. Listwa nożowa o długości 54 cm bez problemu tnie gałęzie o grubości do 2 cm. Dzięki funkcji piłowania w przedniej części listwy urządzenie radzi sobie nawet z gałęziami o grubości do 2,5 cm.


Ważący zaledwie 3,5 kg sekator akumulatorowy Boscha jest o 30% lżejszy od porównywalnych modeli spalinowych, co w połączeniu z wielokrotnie niższym poziomem drgań ułatwia manewrowanie urządzeniem i gwarantuje zdecydowanie wyższy komfort pracy.

Poziom emisji hałasu w sekatorze AHS 54-20 LI wynosi 89 db(A) - jest znacznie niższy niż w sekatorach spalinowych.

Najnowszy sekator został wyposażony w szereg innowacji technicznych:

  • system Anti-Blocking zapewnia łatwiejsze cięcie grubszych gałęzi;
  • układ mikroelektroniczny w silniku reaguje, gdy nożom sekatora grozi zablokowanie (gdy nie są w stanie od razu przeciąć grubszej lub wyjątkowo twardej gałęzi przy pierwszym ruchu).  Urządzenie koryguje pracę noży tak, aby cięły w tym samym miejscu aż do przecięcia gałęzi;
  • funkcja piłowania umożliwia cięcie gałęzi o grubości do 2,5 cm. Standardowa odległość pomiędzy nożami sekatora AHS 54-20 LI wynosi 20 mm, ale w przedniej części listwy nożowej kilka zębów tnących zostało skróconych, tak że można przyłożyć do nich również grubsze gałęzie. Ruch noży pozwala stopniowo przepiłować grubsze gałęzie.

Sugerowana cena detaliczna brutto (sierpień 2009): 1299 zł.

2009-08-26


Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Co wiesz o jesiennych pracach?
Co wiesz o jesiennych pracach?

Co powinien zawierać nawóz jesienny?

Zimowa ochrona
Temat miesiąca
Zimowa ochrona
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 46, Sentencja nr:6
Tydzień 46, Sentencja nr:6
Jeśli chcemy, aby taras dobrze wyglądał w przyszłym sezonie, powinniśmy go zabezpieczyć przed zimą (zależnie od drewna, np. olejem zabezpieczającym).
Tydzień 46, Sentencja nr:5
Tydzień 46, Sentencja nr:5
Warto wstrzymać się z usunięciem niektórych bylin aż do wiosny – suche pędy pozwolą przezimować pożytecznym owadom, nasiona roślin stanowić będą zimową spiżarnię dla ptaków.
Tydzień 46, Sentencja nr:4
Tydzień 46, Sentencja nr:4
Pod koronami drzew i krzewów warto rozprowadzić dojrzały kompost. Jest to uniwersalny nawóz do stosowania jesienią, można nim nawozić do końca listopada.
Tydzień 46, Sentencja nr:2
Tydzień 46, Sentencja nr:2
W temperaturze 8˚C ryby zapadają w sen zimowy, należy więc ograniczyć ich karmienie. Jeśli powierzchnia oczka wynosi co najmniej 6 m², a jego głębokość 1,5 m, ryby można pozostawić na zimę w zbiorniku.
Tydzień 46, Sentencja nr:1
Tydzień 46, Sentencja nr:1
Z trawnika należy usuwać opadające liście, w przeciwnym razie mogą powodować gnicie murawy w okresie zimy i powstawanie łysych placów. Dobrze wyschnięte liście można użyć do okrywania na zimę roślin.
Twoja strona ogrodu