Logo
Logo
Gardeners' world lipiec - sierpień 2019
Do góry

Bosch: Nowy, akumulatorowy sekator AHS 54-20 LI

W sierpniu na rynku pojawił się nowy sekator Boscha: AHS 54-20 LI, który jest alternatywą dla sekatorów spalinowych. Narzędzie przeznaczone jest głównie do użytkowników półprofesjonalnych oraz profesjonalnych (zajmujących się pielęgnacją zieleni miejskiej czy otoczenia budynków użyteczności publicznej). Sekator charakteryzuje wysoka moc i wydajność.

Dużym atutem sekatora AHS 54-20 LI jest wydajny akumulator litowo-jonowy o napięciu 36 V. Jest to pierwszy, tak mocny sekator akumulatorowy w ofercie Boscha. Listwa nożowa o długości 54 cm bez problemu tnie gałęzie o grubości do 2 cm. Dzięki funkcji piłowania w przedniej części listwy urządzenie radzi sobie nawet z gałęziami o grubości do 2,5 cm.


Ważący zaledwie 3,5 kg sekator akumulatorowy Boscha jest o 30% lżejszy od porównywalnych modeli spalinowych, co w połączeniu z wielokrotnie niższym poziomem drgań ułatwia manewrowanie urządzeniem i gwarantuje zdecydowanie wyższy komfort pracy.

Poziom emisji hałasu w sekatorze AHS 54-20 LI wynosi 89 db(A) - jest znacznie niższy niż w sekatorach spalinowych.

Najnowszy sekator został wyposażony w szereg innowacji technicznych:

  • system Anti-Blocking zapewnia łatwiejsze cięcie grubszych gałęzi;
  • układ mikroelektroniczny w silniku reaguje, gdy nożom sekatora grozi zablokowanie (gdy nie są w stanie od razu przeciąć grubszej lub wyjątkowo twardej gałęzi przy pierwszym ruchu).  Urządzenie koryguje pracę noży tak, aby cięły w tym samym miejscu aż do przecięcia gałęzi;
  • funkcja piłowania umożliwia cięcie gałęzi o grubości do 2,5 cm. Standardowa odległość pomiędzy nożami sekatora AHS 54-20 LI wynosi 20 mm, ale w przedniej części listwy nożowej kilka zębów tnących zostało skróconych, tak że można przyłożyć do nich również grubsze gałęzie. Ruch noży pozwala stopniowo przepiłować grubsze gałęzie.

Sugerowana cena detaliczna brutto (sierpień 2009): 1299 zł.

2009-08-26

 

Nowe treści

 

Warto przeczytać
Porady na ten tydzień
Tydzień 30, Sentencja nr:8
Tydzień 30, Sentencja nr:8
Nie zapomnijmy o pielęgnacji róż. Ważne jest systematyczne usuwanie przekwitłych kwiatów oraz wycinanie dzikich pędów.
Tydzień 30, Sentencja nr:7
Tydzień 30, Sentencja nr:7
Po zakończeniu zbioru wczesnych malin usuwamy zeszłoroczne pędy, na których znajdowały się owoce. Palimy je, bo mogą stanowić źródło chorób. Jeśli młode gałązki są słabe lub połamane też je wycinamy przy samej ziemi.
Tydzień 30, Sentencja nr:6
Tydzień 30, Sentencja nr:6
Pamiętajmy o usuwaniu nadmiaru roślin wodnych z oczka, w przeciwnym razie może dojść do zaburzenia równowagi biologicznej w zbiorniku. Rośliny nie powinny zajmować więcej niż 1/3 powierzchni lustra wodnego.
Tydzień 30, Sentencja nr:5
Tydzień 30, Sentencja nr:5
Latem trawa jest bardziej narażona na wysychanie (szczególnie młode trawniki, założone w tym sezonie), dlatego trzeba ją systematycznie nawadniać (co 1-3 dni). Podlewanie najlepiej przeprowadzać wczesnym rankiem lub późnym wieczorem.
Tydzień 30, Sentencja nr:3
Tydzień 30, Sentencja nr:3
Jeżeli trawa na naszym trawniku jest żółta, dobrze ją podlejmy, a następnie (gdy się zazieleni) skośmy i zasilmy nawozem azotowym.
Twoja strona ogrodu