Logo
Logo
Do góry

Polbruk: Śródziemnomorski klimat na patio dzięki płytom Plaza

Klimat śródziemnomorskich terenów możemy z łatwością stworzyć urządzając strefę wypoczynku we własnym ogrodzie. Wszystko za sprawą odpowiednio zaaranżowanej przestrzeni i zastosowanej nawierzchni. Płyty tarasowe Polbruk Plaza w zależności od naszych upodobań równie dobrze oddadzą charakter francuskiej Riwiery, jak i hiszpańskiego pueblo.

Patio w stylu śródziemnomorskim

Któż z nas podczas podróży wzdłuż wybrzeży Europy nie zachwycał się urzekającymi, zacienionymi miejscami, zazwyczaj stanowiącymi centralny punkt w przydomowym ogrodzie? Nuta zazdrości jest uzasadniona, gdyż wszyscy marzymy o miejscu, w którym możemy zrelaksować się po trudach dnia i oddać się chwilom wytchnienia na świeżym powietrzu - szczególnie w upalne, letnie wieczory.

Widoki przywodzące na myśl śródziemnomorskie pejzaże możemy z powodzeniem przenieść na własny grunt. Tworząc miejsce prawdziwego wypoczynku – usytuowane w ogrodzie patio, powinniśmy pamiętać jednak o odpowiednio dobranej nawierzchni. W koncepcję idealnie wpisze się kolekcja Polbruk Plaza, która dzięki pastelowej kolorystyce i fakturze nawiązującej do struktury piaskowca ociepli otoczenie, sprawiając, że nasze patio zyska klimat wprost z wybrzeży słonecznej Hiszpanii czy Francji.

Miejscem idealnie stworzonym do takiego wypoczynku jest patio - zapewnia ono poczucie intymności, kameralną atmosferę, tworząc odosobnioną zieloną przestrzeń. Ten charakterystyczny, zwłaszcza dla kultury hiszpańskiej, element zabudowy możemy stworzyć także z dala od śródziemnomorskich terenów.

Powinniśmy jednakże mieć na uwadze kilka kwestii:

  • Aranżując patio lub przydomowy taras warto zadbać o dobór niezbędnej, bujnej roślinności w postaci np. rabat z ziołami, pnących róż czy też okazałych drzew, która świetnie osłonią przestrzeń, równocześnie spełniając funkcję dekoracyjną.
  • W roli ozdób doskonale sprawdzą się także elementy małej architektury, takie jak: fontanna, drewniane ławeczki oraz ogrodowe rzeźby.
  • Urządzając tego typu miejsca nie możemy zapominać przede wszystkim o nawierzchni, która odgrywa tu kluczową rolę. Oddanie śródziemnomorskiego klimatu będzie możliwe dzięki, imitującym strukturą naturalny piaskowiec, płytom Polbruk Plaza.

 

Dowiedz się, jak uprawiać lawendę w ogrodzie i w doniczce.


Śródziemnomorski klimat na patio dzięki płytom Polbruk Plaza
Śródziemnomorski klimat na patio dzięki płytom Polbruk Plaza Śródziemnomorski klimat na patio dzięki płytom Polbruk Plaza

Płyty tarasowe Polbruk Plaza

Za sprawą stonowanej kolorystyki naśladującej prawdziwy kamień, która podkreśla oryginalną, delikatnie profilowaną fakturę kostek, uzyskamy efekt niepowtarzalnej nawierzchni.

Płyty z kolekcji Polbruk Plaza dostępne są w trzech, utrzymanych w pastelowych melanżach barwach:

  • pastel (mieszanka jasnych beżów i żółci),
  • nerino (splot szarości),
  • sahara (odcień brązowo-piaskowy).

Co warte podkreślenia, kostkę Polbruk Plaza możemy nabyć w czterech wymiarach: 20x20, 20x40, 40x40, 60x40 cm. Dzięki dużym formatom ułożenie większych powierzchni będzie znacznie prostsze, a stworzona nawierzchnia będzie stanowić stabilną płaszczyznę dla mebli ogrodowych.

Dodatkowo, płyty mają grubość 6-7cm, co daje możliwość umieszczania na nich również ciężkich elementów. Uwagę zwracają także geometryczne kształty płyt, które idealnie sprawdzą się tak na obrzeżach, jak i w środkowej części patia, nadając mu śródziemnomorski urok i czar.

Źródło: Polbruk


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z aktualnymi poradami ogrodniczymi i nowościami zapisz się do naszego newslettera!


Warto przeczytać
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
Zima to dla większości roślin okres spoczynku przed nowym sezonem, ale dla nas ogrodników to nie czas na odpoczynek, lecz doskonały moment na...
Powiązane artykuły
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu